Moje srdcovky

Úvodní strana » Děti a maminky » Péče o dítě » Trubice do konečníku

Trubice do konečníku

Rektální rourka pro novorozence rychle a spolehlivě uleví od bolavého bříška ve chvíli, kdy všechny ostatní metody, přípravky či masáže zklamou. Rektální trubice se zavede do zadečku miminka a jemně se s ní kroutí do chvíle, než začnou ucházet plyny. Berte však na vědomí, že trubice do konečníku by se měla používat pouze v akutních případech, kdy bolest bříška nepolevuje. Při častém používání by si mohlo miminko na automatickou úlevu příliš navyknout a necítilo by potřebu tlačit.

Trubice do konečníku - detailní popis

Jak se správně používá rektální rourka

Miminku sundejte plenku a položte jej na přebalovací pult. Tenčí konec rourky i zadeček nejprve namažte olejíčkem, aby bylo zavádění snadné a bezbolestivé. Zvedněte miminku nožičky a rektální trubici šetrně a jemně zaveďte zhruba 1 – 1,5 cm do zadečku. Pokud plyny nezačnou ucházet ihned, rourku jemně povytáhněte a lehce s ní zakruťte.

TIP! Než se rozhodněte pro použití rektální trubice, zkuste mimiku bříško jemně masírovat a podejte mu některé z šetrných kapek proti nadýmání, například Sab Simplex (najdete v sekci Nadýmání a plynatost).

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám