Úvodní strana Zdraví a léky Zdravotnické potřeby Zdravotnický materiál Laboratorní pomůcky

PHAN Dia Diagnostické proužky 50 kusů

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 73922

Diagnostické proužky pro sebetestování slouží k semikvantitivnímu stanovení obsahu glukózy a ketolátek v moči.

Více informací

Skladem

Pozítří odešleme, u vás ve středu 21. 4.

Pozítří odešleme, u vás ve středu 21. 4.

129 Kč

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

PHAN Dia Diagnostické proužky 50 kusů

Jsou určeny především pro pacienty s diabetem, kteří nejsou léčeni inzulínem. Frekvence měření je individuální na základě konzultace s lékařem. Obecně lze doporučit kontrolu 1-2x týdně na lačno. Při zácviku nebo v případě dekompenzace denně na lačno a za 1-2 h po jídle. Diabetikům na inzulínu, kteří mají glukometr, lze proužky pro sebetestování doporučit jako doplněk selfmonitoringu nebo ve dnech, kdy si neměří glykémii, tj. pro vyšetření moče ráno na lačno před aplikací inzulínu.

Dopoučené použití 

Postup při odběru vzorku moči: Umyjte si ruce mýdlem a vodou. Vezměte nádobku na odběr moči na toaletu, nedotýkejte se vnitřku odběrové nádobky prsty.

Provedení testu: Bezprostředně před použitím vyjměte proužek z tuby. Tubu ihned pečlivě uzavřete původní zátkou obsahující sušidlo. Nedotýkejte se rukou reagenční zóny proužků. Položte proužek svisle do vyšetřované moči na 1-2 sekundy, aby zóna byla smočena močí. Proužek otřete hranou o okraj odběrové nádoby, aby byla odstraněna přebytečná moč. Položte proužek na vodorovnou, čistou, suchou a nesavou podložku. Po 60 sekundách vyhodnoťte zbarvení reagenční zóny srovnáním s barevnou stupnicí na štítku, pokud je to možné, při denním světle.

Výsledek a objasnění jeho významu:

Glukóza - Negativní nález představuje políčko na počátku barevné srovnávací stupnice s označením „neg“. Moč bez obsahu glukózy poskytne barevnou odezvu odpovídající odstínu, který je na štítku označen jako „neg“. Pozitivní nález představují další 4 políčka barevné srovnávací stupnice s označením 2,8 až 55 mmol/l (resp. 50 až 1 000 mg/dl). V případě nálezu glukózy dojde ke zřetelné změně zbarvení testovacího políčka do výrazně zeleného odstínu, jehož intenzita závisí na obsahu glukózy v testované moči. Barevná odezva se porovná s barevnou srovnávací stupnicí.

Ketolátky - Negativní nález představuje 1 políčko na počátku barevné srovnávací stupnice s označením „neg“. Moč bez obsahu ketolátek poskytuje velmi slabé šedobéžové zbarvení diagnostické zóny, které je na štítku označeno jako „neg“. Pozitivní nález představují další 3 políčka barevné srovnávací stupnice s označením 1,5 až 15 mmol/l (resp. 16 až 156 mg/dl). V případě nálezu ketolátek v moči dojde k výrazné změně zbarvení testovacího políčka do růžova až růžovočervena. Intenzita zbarvení závisí na obsahu ketolátek v testované moči. O pozitivním nálezu glukózy či ketolátek v moči informujte svého lékaře. Rozhodně nelze upravovat dávky inzulínu jen podle výsledků testování moče!

Omezení a možné chyby: Je-li moč příliš zředěná, vzorek moči nemusí obsahovat dostatečné množství glukózy. Z tohoto důvodu je žádoucí odebrat a otestovat první ranní moč, kde koncentrace jednotlivých komponent bývá zpravidla nejvyšší a ustálená.

Na co si dát pozor

Vliv léčiv nebo jejich metabolitů na test glukózy není dosud v plné míře objasněn. Sporné případy vždy konzultujte se svým lékařem. Ten v případě potřeby může doporučit opakovat vyšetření moče po vysazení medikamentů. Citlivost testu je ovlivněna variabilitou složení moče. Jako u všech diagnostických testů by definitivní diagnóza neměla být stanovena na základě jediného testu, ale měla by být stanovena výhradně lékařem poté, co byly vyhodnoceny všechny klinické a laboratorní nálezy.

Jeden diagnostický proužek je určen k jedinému vyšetření. Opakované použití proužku je vyloučeno. Pro správnou funkci výrobku je nutno přesně dodržovat podmínky skladování, postup při odběru vzorků moči i postup testu, nepoužívat výrobek po datu uvedeném na obalu a nedotýkat se proužku v místě testovací zóny. Výrobce nepředpokládá použití diagnostických proužků dětmi a osobami s duševním hendikepem. Je nutno vzít v úvahu možnost špatné interpretace výsledků v případě individuálního barevného vnímání, poruchy barvocitu nebo barvosleposti.

Spotřebujte nejlépe do : datum uvedeno na obalu. 

Množství v balení

Balení obsahuje 50 kusů.

Skladování

Skladujte v suchu, nevystavujte přímému slunci. 

Informace o produktu

Výrobce: Erba Lachema s.r.o.
Značka: PHAN
Kód výrobku: 73922
Kód EAN: 8592156221009
Držitel rozhodnutí: Erba Lachema s.r.o.

Recenze

PHAN Dia Diagnostické proužky 50 kusů

Diskuze (3)

PHAN Dia Diagnostické proužky 50 kusů

Přidat nový příspěvek do diskuze

Bety - Popis

(2) 20/09/2018

Navrhuji uvést do popisu, CO tyto diagnostické proužky diagnostikují. Z nekvalitní fotky lze tipovat, že pravděpodobně ketony a - cukr? pH? Nejsem si jistá. Nebylo by lepší to k produktu napsat?

Vstoupit do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka