Podrobné informace

Spray obsahující Chlorhexidine digluconate 0,2g, Excipients s.q.f 100g, pro péči o dásně.

Informace o produktu

Výrobce: AXONIA
Produktová řada: Kin
Kód výrobku: 44832
Kód EAN: 8436026210741
Držitel rozhodnutí: AXONIA

Užití
Pro péči o periodont a dásně kolem implantátů.
Pomocná péče při zánětu dásní.
Při tvorbě nadměrného množství plaku.
Ústní antiseptický přípravek před a po chirurgických výkonech.
Ochrana před podrážděním hrdla.

Hlavním faktorem zodpovědným za zánět dásní a onemocnění periodontu je přítomnost bakteriálního plaku, který je tvořen baktériemi vnikajícími v ústech a produkty, které bakterie tvoří. Z tohoto důvodu můžeme vzniku plaku předcházet a kontrolovat zabráněním usídlení těchto bakterií nebo působením přímo proti nim, pokud jsou již přítomny. Chlorhexidin, díky své schopnosti setrvávat v dutině ústní a pomalu se uvolňovat, vytváří bakteriostatické prostředí po několik hodin. Perio-Kin sprej podporuje tuto vlastnost, neboť přípravky ve spreji umožní větší pokrytí povrchu v ústech.

Perio KIN spray Clorhex je vhodný pro vykonáváni ústní hygieny u lidí s fyzickým či mentálním postižením, které jim brání dodržovat normální hygienu, jelikož užití přípravku ve spreji je jednodušší.

Dávkování
Vložte aplikátor s připevněnou nastavitelnou kanylou do horní části lahvičky. Zmáčkněte několikrát aplikátor, dokud se ventil nenaplní. Stlačujte ventil a pomocí nastavitelné kanyly aplikujte přípravek přímo na místo určení. Po použití se doporučuje vypláchnout kanylu vodou a nechat uschnout před dalším použitím. Při každé aplikaci zmáčkněte ventil 4-5krát, aplikujte 2-3krát denně. Doporučuje se půl hodiny po aplikaci přípravku nic nejíst ani nepít. Přípravek nepolykejte.

Kontraindikace
Perio KIN spray Clorhex nesmí být používán v případě přecitlivělosti na chlorhexidin. Přecitlivělost na tuto látku je však velmi vzácná.

Vedlejší příznaky
Při dlouhodobém používání a při současném používání některých nápojů a jídel, jako např. víno, káva, ale i po kouření cigaret se může objevit změna zbarvení zubů a zubních plomb. Tato změna barvy není trvalá a Váš zubní lékař ji může odstranit.

Recenze

Recenze produktu Perio KIN spray Clorhex 40 ml

Diskuze

Diskuze k produktu Perio KIN spray Clorhex 40 ml

Přidat nový příspěvek do diskuze