Lékárna.cz

Do Zásilkoven zboží už jen v krabicích

Pomačkané obaly by se měly stát minulostí.

Příští objednávka, u které zvolíte osobní odběr v Zásilkovně, už k vám dorazí v papírové krabici - ve stejné, v jaké posíláme zboží Poštou nebo kurýrem. Krabice nahradí dosavadní igelitové tašky, které nedokázaly zboží na cestě k vám dostatečně ochránit.

Igelitka vs. krabice

"Křehké zboží jako třeba kokosový olej ve skle pečlivě balíme do bublinkové fólie, to dorazilo v pořádku i v igelitové tašce. Dlouhá cesta s několika překládkami se ale nejčastěji podepsala na tenkých papírových obalech pevných výrobků, jako jsou pleťové krémy nebo vitamíny," říká Libor Pešek, který je v Lékárna.cz odpovědný za logistiku. I takové kosmetické vady na obalu jsou samozřejmě nepříjemné. Proto také igelitky v Zásilkovnách končí.

Dál budeme igelitové tašky využívat už jen pro osobní odběry v 25 partnerských lékárnách. Cesta balíčků do lékárny je v podstatě přímá a nebezpečí pomačkání obalů je podle Libora Peška minimální. Igelitové tašky putují do lékárny společně ve velké plastové "přepravce", která se využívá opakovaně. Zboží má také menší objem, takže vozíme po republice méně vzduchu. Igelitky jsou zkrátka ekologičtější i ekonomičtější. Jen v Zásilkovnách nestačily.

Zásilkovny se šiknou

Když jsme loni v listopadu začali využívat síť Zásilkoven, na mapě odběrných míst Lékárna.cz rázem přibylo více než 200 poboček po celé republice. Jsou tedy pro většinu z vás po ruce a navíc je to v našem ceníku nejvýhodnější způsob dopravy. Za dopravu balíčku do Zásilkovny účtujeme jen 19 Kč (a při nákupu nad 1000 Kč je úplně zdarma). Také díky tomu dnes Zásilkovnu volí každý čtvrtý zákazník Lékárna.cz.

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.