Lékárna.cz

Důležité informace k online platbám

Placení kartou na internetu je nyní bezpečnější. Od 1. 1. 2021 se změnila a zpřísnila pravidla pro placení online. Začátkem tohoto roku vešla v platnost nová podmínka nařízená Evropskou unií, která má sloužit k lepšímu zabezpečení při platbách přes internet. Pojďme se podívat, co to pro nás tyto změna znamenají.

Nová podmínka v zabezpečení plateb je vnímána jako "silné zákaznické ověření", které po vás může banka vyžadovat při placení online a jedná se o tzv. dvoufázové ověření (první ověření vaší identity vyplývá z toho, co uživatel ví a druhé z toho, co uživatel vlastní).

Nové zabezpečení

Nyní jsou online platby standardně ověřovány zadáním čísla karty, doby platnosti, tří číslic ze zadní strany u proužku s podpisem a jednorázového kódu zaslaného v SMS. Podle nových pravidel Evropské směrnice PSD2, nám přibude ověření přes mobil skrze bankovní klíč a to otiskem prstu, rozpoznáním obličeje nebo zadáním hesla.

Když nemám chytrý telefon

Složitější to budou mít klienti, kteří nemají chytrý telefon. Ověřování pro ně bude méně uživatelsky přívětivé a klienti si budou muset zapamatovat speciální heslo či PIN, kterým budou celou transakci ověřovat.

Co to znamená?

  • Při vytvoření objednávky na Lékárna.cz a jejím následném placení, po vás může banka vyžadovat dvoufázové ověření. Takže budete absolvovat více kroků k potvrzení vaší identity.
  • Jednotlivé kroky jsou závislé na vaší bance a kartě. Doporučujeme se informovat u své banky o možnostech zabezpečení a aplikace, která vám může usnadnit placení. Některé banky mohou nově instalaci těchto aplikací vyžadovat.
  • Proces online placení se může zdát pomalejší a komplikovaný, ale účelem tohoto nařízení je zvýšit bezpečnost internetových platech a snížit riziko podvodných aktivit. 

Jsme tu pro vás

Omlouváme se za vzniklé potíže, ale věříme, že i tuto situaci společně zvládneme a pokud si nebudete vědět rady, obraťte se na naše zákaznické oddělení (tel. + 420 466 444 233 (po-pá: 7-17 hod.), lekarna@lekarna.cz).

Pro více informací o PSD2 Silné zákaznické autorizaci (SCA) směrnici, navštivte stránky Evropské centrální banky.

6. leden 2021
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.