Lékárna.cz

Důležité informace k online platbám

Placení kartou na internetu je nyní bezpečnější. Od 1. 1. 2021 se změnila a zpřísnila pravidla pro placení online. Začátkem tohoto roku vešla v platnost nová podmínka nařízená Evropskou unií, která má sloužit k lepšímu zabezpečení při platbách přes internet. Pojďme se podívat, co to pro nás tyto změna znamenají.

Nová podmínka v zabezpečení plateb je vnímána jako "silné zákaznické ověření", které po vás může banka vyžadovat při placení online a jedná se o tzv. dvoufázové ověření (první ověření vaší identity vyplývá z toho, co uživatel ví a druhé z toho, co uživatel vlastní).

Nové zabezpečení

Nyní jsou online platby standardně ověřovány zadáním čísla karty, doby platnosti, tří číslic ze zadní strany u proužku s podpisem a jednorázového kódu zaslaného v SMS. Podle nových pravidel Evropské směrnice PSD2, nám přibude ověření přes mobil skrze bankovní klíč a to otiskem prstu, rozpoznáním obličeje nebo zadáním hesla.

Když nemám chytrý telefon

Složitější to budou mít klienti, kteří nemají chytrý telefon. Ověřování pro ně bude méně uživatelsky přívětivé a klienti si budou muset zapamatovat speciální heslo či PIN, kterým budou celou transakci ověřovat.

Co to znamená?

  • Při vytvoření objednávky na Lékárna.cz a jejím následném placení, po vás může banka vyžadovat dvoufázové ověření. Takže budete absolvovat více kroků k potvrzení vaší identity.
  • Jednotlivé kroky jsou závislé na vaší bance a kartě. Doporučujeme se informovat u své banky o možnostech zabezpečení a aplikace, která vám může usnadnit placení. Některé banky mohou nově instalaci těchto aplikací vyžadovat.
  • Proces online placení se může zdát pomalejší a komplikovaný, ale účelem tohoto nařízení je zvýšit bezpečnost internetových platech a snížit riziko podvodných aktivit. 

Jsme tu pro vás

Omlouváme se za vzniklé potíže, ale věříme, že i tuto situaci společně zvládneme a pokud si nebudete vědět rady, obraťte se na naše zákaznické oddělení (tel. + 420 466 444 233 (po-pá: 7-17 hod.), lekarna@lekarna.cz).

Pro více informací o PSD2 Silné zákaznické autorizaci (SCA) směrnici, navštivte stránky Evropské centrální banky.

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.