Úvodní strana Zdraví a léky Zdravotnické potřeby Kompresní punčochy

Kompresní punčochy

Pocit těžkých nohou, bolesti, otoky nohou a nevzhledné vystupující žíly modrofialového zbarvení – to vše nasvědčuje, že se jedná o zánět křečových žil. 

Kompresní punčochy - detailní popis

Tzv. „křečáky“ postihují nejvíce ženy. Větší rizikovou skupinou jsou ženy, které již víckrát rodily, nebo ženy kuřačky a ženy obézní. Ale ani tyto faktory nejsou jedinými, proč se zánět křečových žil – tj. varixy objevuje. Svou významnou roli hraje také dědičnost (uvádí se až v 80 %). Křečovými žilami trpí až každá druhá žena a každý čtvrtý muž. A výskyt tohoto onemocnění stále roste. Pokud jsou křečové žíly léčeny, je veliká šance, že obtíže se zmírní nebo téměř vymizí.

Pokud patříte mezi min. 75 % osob, které možná tuší, že mají křečové žíly, ale k lékaři nejdou, riskujete možné komplikace, které vedou až k ohrožení života – bércové vředy, trombózu nebo plicní embolii.

Kompresní punčochy – prevence i léčba

Kompresní punčochy jsou dnes volně prodejné a na výběr jich je pěkná řádka. Můžete si je tedy zakoupit, aniž byste navštívili lékaře. Nevýhoda je, že za ně zaplatíte plnou cenu. V případě, že máte předpis na zdravotní punčochy na křečové žíly od lékaře, máte nárok na docela slušnou slevu od vaší zdravotní pojišťovny.

Typy zdravotních kompresních punčoch:

  • lýtkové
  • polostehenní
  • stehenní
  • punčochové kalhoty

Kompresní punčochy se rozdělují do kompresních tříd. Komprese je tlak. Kompresní třídy – označení, které můžete a nemusíte znát – zcela jistě vám poradí lékař i zkušený lékárník. Pokud si objednáte zdravotní kompresní punčochy na křečové žíly přes náš e-shop, pak se vám může tato informace hodit.

  • Kompresní třída A – podpůrné kompresní punčochy – skvělé na dlouhé cesty, můžete nosit jako prevenci varixů.
  • I. kompresní třída – lehká komprese – podle zkušeností jsou ideální zatím pro malé vznikající křečové žíly pro těhotné, také jako prevence či při konzervativní (nechirurgické) léčbě.
  • II. kompresní třída – střední komprese – časté využití při konzervativní léčbě, také při léčbě trombózy nebo po operaci varixů.
  • III. kompresní třída – silná komprese – již většinou na doporučení lékaře při těžkých žilních onemocněních, otocích a po prodělané trombóze.
  • IV. kompresní třída – velmi silná komprese – léčba komplikovaných onemocnění křečových žil, otocích apod.

Správně vybrané zdravotní kompresní punčochy nohu, a tím i žíly, stáhnou a na křečové žíly fungují, jak mají. Talže pokud už tedy víte, jakou kompresní třídu potřebujete stačí si jen vybrat. A věřte, že především zdravotní kompresní punčochy podpůrné a lehké komprese od běžných dámských silonek prostě nepoznáte.

Je libo elastické, na zip, s krajkou nebo s lemem? Zdravotní kompresní punčochy z bavlny nebo mikrovlákna? Dáte přednost tělové barvě, černé nebo bílé?

Mezi nejvíce žádané zdravotní kompresní punčochy, jejichž "funkčnost" je tedy ověřena řadou uživatelů patří zdravotní punčochy na křečové žíly značky Avicenum.

Mezi ty nejvíce prodávané punčochy značky Avicenum patří napřídklad stehenní samodržící punčochy, lýtkové punčochy, punčochové kalhoty.

Co ještě umí zdravotní kompresní punčochy?

Některé zdravotní pučochy obsahují speciální mikrokapsle, které uvolňují přírodní výtažky (např. grapefruitu, citrónu, mentolu, tymiánu či cypřiše) a tuto vlastnost praním neztratí. Navíc jsou velmi příjemné na dotek a tudíž i na nošení.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka