Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické potřeby » Zdravotnické testy » Ostatní diagnostické testy

Genografický test (genetický test původu) z otcovské linie

Kód výrobku: 201902

Chcete překvapit své známé originálním dárkem? Dál nehledejte! DNA výsledek dostanete v podobě certifikátu o velikosti A3 vytištěném na luxusním papíře.

Více informací

2 639 Kč

Skladem už jen 3 - 5 kusů

Dnes odešleme, zítra u vás.

Dnes odešleme, zítra u vás.

Doprava ZDARMA

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Podrobné informace Genografický test (genetický test původu) z otcovské linie

Podle současného poznání, vývoj našeho druhu začal v Africe. Antropologové odhadli, že lidský rod se "rozešel" s jinými primáty před asi 5 milióny let. Nejprimitivnější lidští předci, kteří byli dosud objeveni, náleželi k rodu Australopithecus, který žil před přibližně 3 milióny let. Jejich pozůstatky – včetně Lucy – byly hlavně odhaleny v Rift Valley v Africe. Nejstarší příslušníci našeho vlastního rodu, Homo erectus, a jejich blízký příbuzný, Homo ergaster, se objevili v tomto regionu před 2.5 milióny let. Tito "archaičtí" hominidé, kteří se stěhovali z Afriky přibližně před 1,5 miliónem let, založili obyvatelstvo v Evropě, na Středním východě, a v Asii.

Kde a jak se moderní lidé objevili je předmětem sporu mezi zastánci dvou protikladných teorií: Zastánci jedné teorie tvrdí, že moderní lidé se vyvinuli z "archaických" hominidů (Homo erectus nebo Homo ergaster) nezávisle na sobě v Africe, Evropě a v Asii. Dnešní populace je výsledkem souběžného vývoje těchto skupin a jejich vzájemné výměny členů.

Zastánci vysídlovací teorie, obvykle známé jako "out of Africa" tvrdí, že současná lidská populace pochází z jedné jediné skupiny lidí, která opustila Afriku před asi 80.000 lety. Tato zakládající skupina se stěhovala po celém „Starém světě“ a vytlačila všechny tehdy přeživší "archaické" hominidy.

Dá se tedy říci, že všichni vědci souhlasí s tím, že naši hominidní příbuzní se objevili v Africe, ale neshodnou se na tom, kdy naši přímí předci opustili Afriku a začali osídlovat zeměkouli.

Území dnešní České republiky bylo osídleno již před více jak miliónem let. Za tu dobu až do dnešních dnů se na našem území vystřídalo mnoho různých kultur, etnik a národů, ať to již byli Keltové, Germánci, Frankové, Slované a další.  

Rozvoj genetiky umožnil u každého člověka zjistit, kdo byli jeho předci, neboť informace o svém původu si nosí každý člověk ve své genetické výbavě. A tyto genetické záznamy, které nám o původu jedince poskytují mnohem více informací, než lidmi vedené prameny, je dnes již možné číst. Navíc, narozdíl od matrik neposkytují informace stovky, ale tisíce let zpátky. Takže je dnes možné např. zjistit, kde žili předci konkrétního jedince, odkud a kam migrovali. 

I když se geny při každém zrození jedince kombinují (všichni lidé mají každý gen dvakrát – jeden od otce, druhý od matky), jsou v genetické informaci každého člověka části, které se prakticky nemění. Jinými slovy, stejné posloupnosti DNA měli i prapředci zkoumaného jedince.

Y chromozomální DNA

Mezi těmito neměnnými posloupnostmi je jedna, která se dědí pouze v otcovské linii tzn. pouze z otce na syna. Nazývá se Y chromozomální DNA (dále jen Y-DNA) a její analýzou lze odhalit původ a historii otcovské linie každého člověka, protože různé národy a etnika mají v Y-DNA znaky, které jsou charakteristické právě pro ně.

Porovnáním těchto charakteristických znaků lze zjistit původ každého člověka, neboli z které části Evropy nebo světa pochází. Vzhledem k tomu, že tuto Y-DNA mají pouze muži, nelze ze vzorku ženské DNA otcovskou linii vyčíst. Avšak lze ji zjistit nepřímo analýzou DNA některého z mužských potomků otcovské linie příslušné ženy, např. jejího otce, bratra (za předpokladu, že mají stejného otce), strýce z otcovy strany apod., ale nikoliv jejího syna.

Výsledek dostanete v podobě certifikátu o velikosti A3 vytištěném na luxusním papíře. K tomu obdržíte doplňující informace o způsobu určování otcovské linie a podrobné informace o výsledku Vašeho testování. Vše Vám bude doručeno kurýrem na udanou korespondenční adresu. Cena kurýrní služby je již zahrnuta v ceně testu.

V rámci testu jsou analyzovány pouze vybrané části genetické informace, které nesou pouze údaje o původu dané otcovské linie. Podle zjištěných dat tedy není možné cokoliv zjistit o zdravotním stavu původce vzorků nebo jej identifikovat.

Společnost GENTEST, s.r.o. je první česká genetická firma, která úspěšně prošla náročným certifikačním procesem pro službu genetického testování, a obdržela mezinárodně uznávaný certifikát, který byl vydán nezávislou certifikační autoritou, tzv. Notifikovanou osobou.

Informace o produktu

Výrobce: GENTEST, s.r.o.
Značka: GENTEST
Kód výrobku: 201902
Kód EAN: 201902
Držitel rozhodnutí: GENTEST, s.r.o.

Recenze

Recenze Genografický test (genetický test původu) z otcovské linie

Diskuze

Diskuze Genografický test (genetický test původu) z otcovské linie

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám