Lékárna.cz

Zatočte se stresem. Bacopa pro klid na těle i duši

Bacopa monnieri je málo známá bylina, která je známa z východní medicíny. Ajurvéda ji považuje za jednu z nejvýznamnějších rostlin. Výtažek z bacopy se nazývá brahmi. Číňané mu říkají elixír mládí. Prozradíme vám proč.

Zatočte se stresem. Bacopa pro klid na těle i duši
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Co je bacopa

Bacopa monnieri je nenápadná plazivá, převislá rostlina, která v sobě ukrývá obrovský potenciál. Má drobné lístky a malé květy modré nebo bílé barvy. Dorůstá maximální výšky 10 cm. Bacopa pochází z Asie, kde roste podél řek a v močálech. Dnes se však rozšířila do celého světa. 

Bacopu si snadno vypěstujete doma

Ty nejlepší věci jsou zadarmo. Skvělým příkladem je právě bacopa monnieri, kterou si vypěstujete hravě i v domácích podmínkách. Jedná se o pokojovou rostlinu. Jelikož jsou jejím domovem bažiny a mokřady, vyžaduje vydatnější zálivku. Můžete ji pěstovat i jako akvarijní kytku. 

K čemu je dobrá bacopa

Bacopa, tedy její výtažek brahmi, si ajurvédská medicína cení zlatem. Své pole působnosti nachází především v nervové soustavě. Podporuje duševní rovnováhu, kognitivní funkce jako je koncentrace a paměť. Ovlivňuje nejen duševní výkon, ale také relaxaci a díky tomu je velmi oblíbená u jogínů.  Bacopu bychom tedy právem doporučili například studentům nebo seniorům. Brahmi je antioxidant a příznivě půsvobí i na správnou činnost žlučníku.

Jak užívat bacopu

Nejjednodušším a zároveň nejpohodlnějším způsobem, jak užívat bacopu, jsou doplňky stravy – tablety, prášek nebo tinktura. Pokud si chcete bacopu vypěstovat doma, udělejte si z ní čaj. Na jeden hrníček čaje bude stačit lžička sušené bacopy zalitá vroucí vodou. Necháte louhovat 10 minut a je to. Nebo můžete sušenou bacopu povařit ve vodě 3 minuty.

Tak co myslíte, přijdete bacopě monnieri na chuť?

Pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem a vhodnosti použití bakopy, vždy se poraďte se svým lékařem či lékárníkem.

Navštivte související produktové kategorie
Bio potraviny Doplňky stravy na nervovou soustavu

Přečtěte si také

Zápal plic je zánětlivé onemocnění plicní tkáně. Mohou ho způsobovat bakterie, viry, plísně, ale i různé chemické látky nebo alergie. Jeho odborný název zní - pneumonie.

více

Probiotika a prebiotika jsou důležitá pro zdravý chod organismu nejen lidí, ale i zvířat. I ta se totiž mohou potýkat s problémy se střevním mikrobiomem. Nepatogenní bakterie, které probiotika…

více

Probiotika napomáhají imunitnímu systému v boji s nemocemi tím, že podporují zdraví střevního mikrobiomu a chrání ho před škodlivými bakteriemi, kvasinkami, houbami i viry. Najdeme je v běžné stravě,…

více

CRP test slouží k určení toho, zda jde je původcem infekce bakterie či vir. Udává hodnotu C-reaktivního proteinu v krvi. Pokud jeho hladina stoupá, značí to, že v našem těle probíhá infekce. 

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.