Lékárna.cz
Hledat

Zatočte se stresem. Bacopa pro klid na těle i duši

Zatočte se stresem. Bacopa pro klid na těle i duši
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Bacopa monnieri je málo známá bylina, která je známa z východní medicíny. Ajurvéda ji považuje za jednu z nejvýznamnějších rostlin. Výtažek z bacopy se nazývá brahmi. Číňané mu říkají elixír mládí. Prozradíme vám proč.

Co je bacopa

Bacopa monnieri je nenápadná plazivá, převislá rostlina, která v sobě ukrývá obrovský potenciál. Má drobné lístky a malé květy modré nebo bílé barvy. Dorůstá maximální výšky 10 cm. Bacopa pochází z Asie, kde roste podél řek a v močálech. Dnes se však rozšířila do celého světa. 

Bacopu si snadno vypěstujete doma

Ty nejlepší věci jsou zadarmo. Skvělým příkladem je právě bacopa monnieri, kterou si vypěstujete hravě i v domácích podmínkách. Jedná se o pokojovou rostlinu. Jelikož jsou jejím domovem bažiny a mokřady, vyžaduje vydatnější zálivku. Můžete ji pěstovat i jako akvarijní kytku. 

K čemu je dobrá bacopa

Bacopa, tedy její výtažek brahmi, si ajurvédská medicína cení zlatem. Své pole působnosti nachází především v nervové soustavě. Podporuje duševní rovnováhu, kognitivní funkce jako je koncentrace a paměť. Ovlivňuje nejen duševní výkon, ale také relaxaci a díky tomu je velmi oblíbená u jogínů.  Bacopu bychom tedy právem doporučili například studentům nebo seniorům. Brahmi je antioxidant a příznivě půsvobí i na správnou činnost žlučníku.

Jak užívat bacopu

Nejjednodušším a zároveň nejpohodlnějším způsobem, jak užívat bacopu, jsou doplňky stravy – tablety, prášek nebo tinktura. Pokud si chcete bacopu vypěstovat doma, udělejte si z ní čaj. Na jeden hrníček čaje bude stačit lžička sušené bacopy zalitá vroucí vodou. Necháte louhovat 10 minut a je to. Nebo můžete sušenou bacopu povařit ve vodě 3 minuty.

Tak co myslíte, přijdete bacopě monnieri na chuť?

Pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem a vhodnosti použití bakopy, vždy se poraďte se svým lékařem či lékárníkem.

Navštivte související produktové kategorie
Bio potraviny Doplňky stravy na nervovou soustavu
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Zdraví máme jenom jedno a na prevenci bychom neměli zapomínat. Součástí prevence jsou i domácí testy, které pomáhají odhalit zdravotní problém, který pak můžeme vyřešit s lékařem.

více

Rýma je akutní, infekční a většinou je způsobená viry. Spolu s kašlem jde o nejčastější onemocnění dětí a dospělých. Povíme vám, jak se s ní popasovat, aby vás dlouho netrápila.

více

Dozvíte se, jak chrapot vzniká a co na něj platí, abyste se dostali brzo do formy a začali znovu mluvit.

více

Poradíme, jak správně změřit teplotu u dětí, jak srazit vysokou horečku a kdy už je na čase vyhledat lékaře nebo volat záchranku.

více
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.