Ty nejlepší dárky pro zdraví a krásu a spoustu odměn za vánoční nákupy.

Oblíbené položky
Vybrat odměnu

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Správná intimní hygiena se vám vždy vyplatí!

Správná intimní hygiena se vám vždy vyplatí!

Péče o tělo Ženy Léčivé přípravky Kosmetika Muži

Starat se o své zdraví neznamená jen správně jíst, cvičit, nekouřit a nepít. Starost o své zdraví zahrnuje i správnou intimní hygienu. Zkrátka, pouze voda a obyčejné mýdlo někdy nestačí a je třeba se poohlédnout po vhodnějších prostředcích. Zejména pak v letních měsících, kdy se mnoho žen potýká s vaginálními infekcemi či zánětem močových cest.

Správná intimní hygiena se vám vždy vyplatí!

Bakterie a kvasinky – původci nepříjemných zánětů

Dle dostupných dat vaginální infekcí alespoň jednou v životě trpělo více než 60 % žen, z toho 31 % dokonce opakovaně. Příčinou vaginálních zánětů jsou nejčastěji bakterie či kvasinky, které se v teplém a vlhkém prostředí pochvy snadno množí. Ale ne jen tyto podmínky ke vzniku infekce stačí. Velkou roli hraje i stav imunitního systému, pH v pochvě a dodržování správné intimní hygieny. S tou úzce souvisí i výskyt zánětů močových cest, který velmi často způsobují bakterie z trávicího traktu. Ty se do močového ústrojí dostávají z konečníku, díky nesprávným hygienickým návykům. Svou roli však i zde hraje oslabený imunitní systém.

Projevy zánětu a vhodná péče

Pálení, řezání, bolest, svědění, zarudnutí, výtok…. To jsou jen některé příznaky vaginálního zánětu. Zda se jedná o bakteriální či kvasinkovou vaginální infekci je pro běžnou ženu velmi obtížné odhadnout – příznaky jsou téměř stejné. Léčba bakteriální infekce se od té kvasinkové však liší.

Zatímco na kvasinky zabírají antimykotika, na bakterie platí antibiotika. A pokud není zvolená vhodná léčba, je problém se onemocnění zbavit. 

Aby byl výsledek léčby optimální, doporučuje se jí podpořit vhodnou péčí o vaginální prostředí. Existují i přípravky, které svým unikátním složením pomáhají obnovovat a udržovat fyziologické pH v pochvě, které je během infekcí narušeno. Vytváří tak nepříznivé prostředí pro množení bakterií a kvasinek, čímž dochází k podpoře potlačení zánětu.

V případě nepříjemných projevů zánětu močových cest, jakými jsou také pocity pálení a řezání při močení, jsou velice osvědčenými prostředky ty, které obsahují citronan sodný a draselný - neutralizují totiž kyselé pH moči, jež může být příčinou pálení.

Zdraví močových cest pak podpoří i bříza bělokorá. A pokud máte obavy z opakovaných obtíží,  je vhodné o ně pečovat pomoci doplňků stravy Urinal®. Obsahují unikátní trojkombinaci extraktu z kanadských brusinek, zlatobýlu obecného a vitaminu D. Zlatobýl je tradicí ověřená bylina pro péči o močové cesty a močový měchýř a vitamín D je vhodný pro podporu imunitního systému. 

Intimní krém, vaginální tablety či intimní gel?

V případě řešení problému vaginálních infekcí vyvstává otázka, kdy zvolit intimní krém, kdy vaginální tablety a kdy intimní gel? Výběr záleží na konkrétní situaci a problémech.

Trápí vás úporné svědění? Sáhněte po kosmetickém přípravku Beliema® Expert Intim krém s výtažkem z měsíčku lékařského. Zklidňuje pokožku intimních míst a přináší úlevu od tohoto svědění. Prebiotická složka pak podporuje přirozenou vaginální mikroflóru.  Krém je vhodný pro pravidelnou intimní péči, nebo pokud se pohybujete v místech se zvýšeným rizikem bakteriální a kvasinkové infekce.

Sužuje vás nepříjemný výtok? Vaginální tablety s obsahem živých acidofilních laktobacilů a kyseliny mléčné mohou přispět k redukci svědění, vaginálního výtoku a zápachu, obnovují a udržují fyziologické pH a pomáhají obnovovat přirozenou rovnováhu vaginální mikroflóry a tím napomáhají snížit riziko opakování nepříjemných vaginálních infekcí.

Své rozhodnutí navždy se vyhnout vaginálním obtížím pak můžete podpořit správnou intimní hygienou. Kosmetický přípravek Beliema®  Expert Intim gel s unikátním složením vám zaručí dokonalou čistotu intimních partií, příjemně voní a pomáhá udržovat přirozené vaginální pH a tím vás zároveň po celý rok chrání. A to je, oproti běžným mycím sprchovým přípravkům, obrovská výhoda, nemyslíte?

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám