Lékárna.cz

Oslňte krásnými nehty aneb Tipy a rady pro perfektní manikúru

Jak na vás ve společnosti bude působit žena s upravenými nehty, s perfektní manikúrou. A jak žena, jejíž nehty budou zanedbané, polámané, nebo dokonce špinavé? Ruce jsou naše vizitka, a nejen ženy by o své nehty měly pečovat. Prozradíme vám pár triků na perfektní domácí manikúru.

Oslňte krásnými nehty aneb Tipy a rady pro perfektní manikúru
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

„Na pravidelnou manikúru nemám čas. Je to moc drahé. Nebaví mě to…“ A jaká je vaše výmluva? Nemusíte chodit k profesionální manikérce a utrácet, abyste měla krásné, pěstěné nehty. Nezapomínejte, že na rukou a na krku jsou vidět první známky stárnutí. Proto jim věnujte dostatečnou péči. Stačí pár minut týdně, kvalitní manikúra v pouzdře a dobrý lak na nehty.

Ve vaší domácí manikúře by neměly chybět

Abyste se cítila jako v salónu, připravte si na domácí manikúru také ručník, na kterém budete mít položené ruce, a misku na vodní lázeň pro změkčení.

Zvolte kvalitní manikúru

Mezi nejkvalitnější patří manikúry Solingen. Tyto manikúry jsou vyrobené z prvotřídních materiálů a koupíte je v elegantních pouzdrech.

Rada č.1: Jak vybrat správný pilník na nehty

Pilník na nehty patří mezi základní vybavení domácí manikúry. Pozor, je nutné rozlišovat pilníky na umělé nehty a na přírodní nehty. Je v nich velký rozdíl! Zaprvé rozlišujeme pilníky podle tvaru (rovný, banán, diamant). Tvar ale nemá na výsledek moc vliv, jde spíš o vaše pohodlí při manikúře a o tvar nehtu. Za druhé podle materiálu – papírový, skleněný, kovový. Největší pozor dávejte na hrubost pilníku – čím nižší číslo, tím hrubší pilník. Pilníky s hrubostí 80-180 jsou ideální na gelové a akrylové nehty. Jemné pilníky 240-320 používejte na přírodní nehty. Nejjemnější pilníky bývají papírové a skleněné.

Některé pilníky kombinují plošky s různou hrubostí a také s leštičkou. Jsou univerzální. Leštičku však můžete mít i zvlášť. Doporučujeme ji do domácí manikúry zařadit, protože díky ní nemusíte nanášet bezbarvý lak.

Domácí manikúra

Rada č.2: Jak si správně nalakovat nehty

Perfektní manikúra se samozřejmě neobejde bez lakování. Vybírejte spíše šetrné laky s vitamíny, které vám nezničí nehty, ale naopak je vyživí. Doporučujeme používat podlaky. Ochrání nehet před vrstvou laku i před odlakovačem. Pokud máte ráda pestrobarevné nebo tmavé laky, díky podlaku se nemusíte bát, že vám lak nehet obarví. Platí, že čím víc vrstev laku máte, tím rychleji se začne odloupávat. Ideální je proto podlak-lak-lesk.

Náš tip - Olivový olej

O každodenní výživu pokožky rukou a nehtů se postará krém na ruce. Aby byla kůžička kolem nehtů vyživená a stále krásná, promažte ji každý den před spaním olivovým olejem.

Berte domácí manikúru jako chvilku, kterou máte jenom pro sebe. Pusťte si oblíbenou hudbu a relaxujte. Odměnou vám budou krásné, pěstěné ruce, který vám bude každý závidět.

Přečtěte si také

Kombucha je šumivý probiotický nápoj, který vzniká kvašením slazeného čaje za pomoci bakterií a kvasnic. Poskytuje nejen letní chutné osvěžení, ale také mnoho prospěšných benefitů pro naše zdraví.…

více

Betaglukany (někdy nazývané jako imunoglukany) ) jsou polysacharidy přírodního původu, které se vyskytují v houbách, bakteriích a rostlinách. V naší nabídce je najdete v mnoha doplňcích stravy - ať…

více

Účinky dubové kůry (z dubu letního) ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť nebo ti, kteří mají potíže s horními dýchacími cestami. V obou případech pomáhá dubová kůra udržet jejich…

více

Echinacea (Třapatka) je velmi dobře známá léčivka, která má svoje místo v domácí lékárničce. Pomůže vám totiž podpořit imunitní systém i zdraví horních cest dýchacích. Nehodí se ovšem pro každého, a…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.