Lékárna.cz

Nejen pro milovníky kávy: jaké účinky má na nás kofein v kosmetice

Lahodná voňavá káva roztančí nejen naše chuťové buňky, ale kofein v ní obsažený má blahodárné účinky i na naši pleť a vlasy. Pojďme se na kosmetiku s obsahem kofeinu podívat blíže.

Nejen pro milovníky kávy: jaké účinky má na nás kofein v kosmetice
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Ať už je pití kávy zdravé, či nikoliv, jedno je jisté: účinky kofeinu na pleť a vlasy jsou unikátní. Šálek kávy nám dodává energii a stejné účinky má kofein na pleť, která je po něm svěží a mladistvá. 

Kofein, perfektní služebník v péči o pleť

Věděli jste, že kofein umí najít buňky poškozené UV zářením a vrátit je zase zpět do kondice? Zároveň naši pokožku chrání před škodlivými slunečními paprsky. Kofein má další úžasnou vlastnost - díky tomu, že dehydratuje, snižuje otoky. Proto je oblíbenou složkou krémů na oční okolí. Pomáhá od „pytlů" pod očima, se kterými se určitě ráda rozloučí každá žena. Tato vlastnost je užitečná, používáme-li kofein zevně.

V případě nadměrného pití kávy je nám ale spíše neobtíž. Pokud si tedy během dne dopřáváte kávu (či zelený a černý čaj), nezapomeňte pořádně pít.

Zatočte s celulitidou

Pokud už jste si kupovali krém proti celulitidě, možná jste si všimli, že ve složení mnoha výrobků můžete najít právě kofein. Je to díky jeho schopnosti dehydratovat, díky které zmenšuje tukové buňky a pomáhá vyhlazovat kůži. Bylo by však bláhové myslet si, že krémy proti celulitidě tukové buňky úplně zničí, ďolíčky na stehnech a zadečku ale budou menší, budete-li tuto kosmetiku s kofeinem používat pravidelně.

Pořiďte si pořádné háro

V poslední době můžeme ve spojení s kofeinem slýchávat, jak blahodárné účinky má na vlasy. Kofein patří mezi nejznámější stimulanty na světě - dodává buňkám energii a ty se pak lépe reprodukují. Výsledkem je rychlejší růst vlasů jak u mužů, tak u žen. Mezi nejznámější výrobce šampónů s kofeinem patří Alpecin a Plantur.

Kofein samozřejmě neobsahují pouze kávová zrna, ale také zelené a černé čaje. Při jejich pití rozhodně platí heslo „všeho s mírou". Na pleť a vlasy si však můžeme kofein dopřávat měrou vrchovatou!

Navštivte související produktové kategorie
Vlasová kosmetika Kosmetika a hygiena

Přečtěte si také

Kombucha je šumivý probiotický nápoj, který vzniká kvašením slazeného čaje za pomoci bakterií a kvasnic. Poskytuje nejen letní chutné osvěžení, ale také mnoho prospěšných benefitů pro naše zdraví.…

více

Betaglukany (někdy nazývané jako imunoglukany) ) jsou polysacharidy přírodního původu, které se vyskytují v houbách, bakteriích a rostlinách. V naší nabídce je najdete v mnoha doplňcích stravy - ať…

více

Účinky dubové kůry (z dubu letního) ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť nebo ti, kteří mají potíže s horními dýchacími cestami. V obou případech pomáhá dubová kůra udržet jejich…

více

Echinacea (Třapatka) je velmi dobře známá léčivka, která má svoje místo v domácí lékárničce. Pomůže vám totiž podpořit imunitní systém i zdraví horních cest dýchacích. Nehodí se ovšem pro každého, a…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.