Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Nejen pro milovníky kávy: jaké účinky má na nás kofein v kosmetice

Nejen pro milovníky kávy: jaké účinky má na nás kofein v kosmetice

Péče o tělo Kosmetika Kůže

Lahodná voňavá káva roztančí nejen naše chuťové buňky, ale kofein v ní obsažený má blahodárné účinky i na naši pleť a vlasy. Pojďme se na kosmetiku s obsahem kofeinu podívat blíže.

Nejen pro milovníky kávy: jaké účinky má na nás kofein v kosmetice

Ať už je pití kávy zdravé, či nikoliv, jedno je jisté: účinky kofeinu na pleť a vlasy jsou unikátní. Šálek kávy nám dodává energii a stejné účinky má kofein na pleť, která je po něm svěží a mladistvá. Studie prokázaly, že kofein má příznivý vliv i při vypadávání vlasů.

Kofein, perfektní služebník v péči o pleť

Věděli jste, že kofein umí najít buňky poškozené UV zářením a vrátit je zase zpět do kondice? Zároveň naši pokožku chrání před škodlivými slunečními paprsky. Kofein má další úžasnou vlastnost - díky tomu, že dehydratuje, snižuje otoky. Proto je oblíbenou složkou krémů na oční okolí. Pomáhá od „pytlů" pod očima, se kterými se určitě ráda rozloučí každá žena. Tato vlastnost je užitečná, používáme-li kofein zevně. V případě nadměrného pití kávy je nám ale spíše neobtíž. Pokud si tedy během dne dopřáváte kávu (či zelený a černý čaj), nezapomeňte pořádně pít.

Zatočte s celulitidou

Pokud už jste si kupovali krém proti celulitidě, možná jste si všimli, že ve složení mnoha výrobků můžete najít právě kofein. Je to díky jeho schopnosti dehydratovat, díky které zmenšuje tukové buňky a pomáhá vyhlazovat kůži. Bylo by však bláhové myslet si, že krémy proti celulitidě tukové buňky úplně zničí, ďolíčky na stehnech a zadečku ale budou menší, budete-li tuto kosmetiku s kofeinem používat pravidelně.

Pořiďte si pořádné háro

V poslední době můžeme ve spojení s kofeinem slýchávat, jak blahodárné účinky má na vlasy. A tyto účinky byly potvrzené i vědeckými studiemi. Kofein patří mezi nejznámější stimulanty na světě - dodává buňkám energii a ty se pak lépe reprodukují. Výsledkem je rychlejší růst vlasů jak u mužů, tak u žen. Zároveň z výzkumů vyplynulo, že se hormon testosteron u mužů podílí na zvýšeném vypadávání vlasů - kofein tyto nevítané účinky neutralizuje. Mezi nejznámější výrobce šampónů s kofeinem patří Alpecin a Cannaderm.

Nejenže výzkumy jednoznačně prokázaly účinky kofeinu na vlasy, ale také potvrdily správné pronikání kofeinu z šampónů do vlasové struktury. Kofein byl ve vlasech prokazatelný dokonce i po 24 hodinách od umytí vlasů. Pánové, pokud tedy pozorujete zvýšené vypadávání vlasů, rozhodně vám doporučujeme sáhnout po šampónu s kofeinem. 

 

Kofein samozřejmě neobsahují pouze kávová zrna, ale také zelené a černé čaje. Při jejich pití rozhodně platí heslo „všeho s mírou". Na pleť a vlasy si však můžeme kofein dopřávat měrou vrchovatou!

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám