Micelární voda – zázrak moderní kosmetiky

Micelární voda – zázrak moderní kosmetiky
Sdílet

Už leta letoucí víme, že bychom měli vypít alespoň dva litry vody denně. Nedostatek životně důležité tekutiny se projeví brzy a na všech frontách. Bez vody nás bolí hlava, tvoří se celulitida, ubývá energie a kazí se nám pleť. Právě na pokožce jsou potíže vidět nejdříve, ve formě zarudnutí, pupínků, vyrážek a svědění nebo drolení kůže. Bez vody nemáme zdravé tělo, a to se projeví zvenčí i zevnitř.

Péče o pleť

Protože kůže na obličeji je vystavena každodennímu shonu, je potřeba se o ni starat extra. Ukázkové pití dvou litrů vody denně tady nestačí. Pleť na obličeji bychom si měli čistit dvakrát denně. Ráno stačí jen opláchnout vlažnou vodou, ale večer už bychom nad péčí o obličej měli strávit dobrých pár minut. 

Umýt si po celém dni obličej jen vodou je málo, je to sice zázračná tekutina, ale ne tak zázračná, aby spláchla celodenní pot, mastnotu, nečistoty z venku, a ještě voděodolný make-up. A všichni víme, že spát s neodlíčeným obličejem je snad to nejhorší, co pro sebe a svou pleť můžete udělat. Tenhle nešvar se vám vrátí brzy a nenávratně ve formě vrásek, ucpaných pórů a celkově nezdravě vypadající pletí. 

Základní kroky k dokonalé pleti

V dnešním článku pokryjeme základní kroky k vyčištění pleti, každá žena si časem vytvoří svou vlastní rutinu, která ji vyhovuje, tvořenou kosmetickými přípravky, které pro ni dlouhodobě fungují. Odličování a příprava pleti na spánek může být pěti minutová záležitost, nebo také dvaceti minutová, záleží jen na vás. 

K úplnému základu ale patří: 

Pleť si můžete buď vyčistit odličovacím mlékem, gelem nebo pěnou, záleží na vaší preferenci a typu pleti. Po vyčištění naneste na vatový tampónek pleťovou vodu nebo tonikum. Jen pro jistotu, tonikum sice odstraní zbytky make-upu nebo nečistot ale jeho primární úkol je stáhnout póry, dodat pleti vodu a další aktivní látky a vůbec připravit obličej na další procedury. Tonikum není odličovadlo. Pleťová voda má podobné vlastnosti, ale není tak populární a navíc, dost často obsahuje alkohol, který pleť vysušuje. 

Po čištění pleti a po tónování je na místě noční krém, ten by měl být hutnější a klidně i mastnější, než ten,  co si nanášíte po ránu. 

Pokud ale nemáte čas, nebo máte raději méně kosmetických přípravků řešením je pro vás micelární voda, která nahradí výše uvedené kroky, je tedy ekonomičtější, šetrnější k životnímu prostředí a vám ušetří čas. 

Co je micelární voda 

Je to revoluce v péči o pleť. V jednom kroku pleť zbaví nečistot, mastnot, kosmetiky a většina výrobců slibuje, že to všechno zvládne jen jedním šmahem. Obsahuje mikroskopické olejové molekuly rozpuštěné ve vodě, zvané micely, které působí jako magnet na všechny věci, které na pleti nechceme. Je šetrná pro pleť a hodí se pro všechny typy pleti. 

Tou nejznámější micelární vodou je bezpochyby růžová láhev Sensibio H2O od značky BIODERMA, kterou vychvalují i zahraniční celebrity. Společnost Bioderma byla založena už v roce 1977 a od té doby patří mezi průkopníky péče o pleť. 

Kromě její micelární vody doporučujeme během zimního období i denní krém Atoderm. Chrání obličej před mrazem a ledovým větrem, takže není vysušená ani podrážděná ani po celodenním běhání venku. Atoderm pleť hydratuje, zlepšuje soudružnost buňek a tím vám zaručí přirozenou pružnost kůže a zdravou pokožku. 

Správná hydratace zevnitř i navenek je klíč ke zdravému tělu. A zdravé tělo, je krásné tělo. 

Jaké jsou vaše oblíbené kosmetické přípravky? 

15. březen 2019
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Výplach nosu patří k osvědčeným metodám již po celá staletí. Nosní výplachy jsou vhodné jako součást každodenní ranní hygieny. Jsou tak účinnou prevencí akutních a chronických zánětů nosních dutin,…

více

Zelený ječmen patří mezi oblíbené zelené potraviny, které se podílejí na celkovém povzbuzení organismu díky obsahu přírodních vitamínů a minerálů. Do skupiny zelených potravin řadíme i řasu chlorellu…

více

V lidském těle jsou k infekcím nejnáchylnější dýchací cesty. Močové ústrojí stojí v tomto pomyslném žebříčku hned na dalším místě.

více

Crohnova choroba dokáže toho, kdo jí trpí, pořádně potrápit. Jak se projevuje a jaké jsou možnosti léčby prozradíme v našem článku.

více
Lékárna.cz

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více