Doprava zdarma nad 599 Kč. Přihlaste se k newsletteru!
Lékárna.cz

Geloren - koňská dávka výživy

Geloren - koňská dávka výživy
Sdílet

Jezdectví je ušlechtilý sport a koni by při něm měla být věnována veškerá péče. Chovatelé mají na výběr mnoho veterinárních přípravků, ale i kosmetiky či doplňků stravy. Co se týče péče o kloubní aparát koňů, také zde je k dispozici mnoho přípravků.

Jedním z nich je i Geloren, který je vhodný zvlášť pro koně vystavené vyšší zátěži (ať už jde o sport, jezdectví či pracovní plemena), pro starší koně a koně s příznaky kloubních obtíží.  

Užití přípravku

Přípravek by se měl užívat 3 měsíce a pak 2 měsíce vysadit. Bát se však nemusíte, účinek přetrvává i po dobu přestávky, a to v délce 1 – 3 měsíců. Jde o špičkové, přírodní a bezpečné doplňkové krmivo pro koně. Celé balení Gelorenu HA obsahuje 90 tablet.

Úleva se objevuje již po 2 týdnech užívání, naplno se projeví za 2 měsíce.

Gelové tablety můžete koni podávat celeročně.

Složení

Co je základem Gelorenu HA:

  • Kyselina hyaluronová - působí jako lubrikant a tlumič nárazů. Zmírňuje bolest a záněty (není nutné užívat MSM), potlačuje degradaci chrupavky.
  • Chondroitin sulfát - stavební kámen chrupavek, kostí, šlach a vazů. Chrupavce dodává pružnost, je protizánětlivý.
  • Želatina - zdroj aminokyselin a látek pro tvorbu kolagenu. Je podstatná při regeneraci vazů a šlach a při výživě kloubů.

Dávkování

Geloren se komfortně užívá, má přesné dávkování a dobře chutná.

Koně nad 400 kg berou 180 mg kyseliny hyaluronové, tedy 3 kostky denně. Pokud je váš Šemík výrazně menší hmotnosti, řekněme kolem metráku, odpovídá vstřebatelná dávka 60 mg kyseliny hyaluronové jedné tabletě kloubní výživy Geloren.

Pro rychlejší nástup účinku nebo při silnějších artritických potížích je možné první týden podávat dvojnásobné množství běžné dávky. Geloren se může podávat i jako forma pamlsku nebo odměny za výkon vašeho miláčka. Je ideální i jako cvičební pomůcka při tréninku.

Želatina je sladká a má višňovou příchuť. Je trochu tužší než gumový medvídek a snadno se krájí. Jedna kostka obsahuje ekvivalent rovné kávové lžičky cukru (8 gramů cukru+glukózo-fruktózového sirupu). Někteří koně se musejí měkkou formu
naučit přijímat.

A jaký celkový obsah obsažených látek v jedné tabletě?

  • Kyselina hyaluronová - 60 mg
  • Chondroitin sulfát - 285 mg
  • Želatina - 2000 mg

Pokud máte s přípravkem dobré zkušenosti, budeme rádi, když nám napíšete, jak se váš koník zlepšil v přeskocích překážek či, jaký byl jeho nový rekord! 

PharmDr. Ivan Procházka

PharmDr. Ivan Procházka

6. červen 2018
Témata článku
Pohyb Zvířata
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Sladkovodním a mořským řasám, jejichž užívání se v poslední době těší velké oblibě se přisuzují různé prospěšné vlastnosti. Co je na tom pravdy a je jejich dlouhodobá konzumace bezpečná? Prozradíme v…

více

Co způsobuje bolest v patě a jak se s ní vypořádat? Poradíme v našem článku.

více

Je CBD olej opravdu tak výjimečný? K čemu je vhodný? A co je to endokanabinoidní systém? Prozradíme vám odpovědi nejen na tyto otázky.

více

Nejen o tom, jaké jsou výhody kontaktních čoček, pro koho se hodí a jak o ně pečovat prozradíme v našem článku. Dozvíte se i jak pečovat o zrak, a jak s ním souvisí to, co jíte.

více
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.