Lékárna.cz

Geloren - koňská dávka výživy

Jezdectví je ušlechtilý sport a koni by při něm měla být věnována veškerá péče. Chovatelé mají na výběr mnoho veterinárních přípravků, ale i kosmetiky či doplňků stravy. Co se týče péče o kloubní aparát koňů, také zde je k dispozici mnoho přípravků.

Geloren - koňská dávka výživy
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Jedním z nich je i Geloren, který je vhodný zvlášť pro koně vystavené vyšší zátěži (ať už jde o sport, jezdectví či pracovní plemena), pro starší koně a koně s příznaky kloubních obtíží.  

Užití přípravku

Přípravek by se měl užívat 3 měsíce a pak 2 měsíce vysadit. Bát se však nemusíte, účinek přetrvává i po dobu přestávky, a to v délce 1 – 3 měsíců. Jde o špičkové, přírodní a bezpečné doplňkové krmivo pro koně. Celé balení Gelorenu HA obsahuje 90 kostek.

Úleva se objevuje již po 2 týdnech užívání, naplno se projeví za 2 měsíce.

Gelové tablety (kostky) můžete koni podávat celeročně.

Složení

Co je základem Gelorenu HA:

  • Kyselina hyaluronová - působí jako lubrikant a tlumič nárazů. 
  • Chondroitin sulfát - stavební kámen chrupavek, kostí, šlach a vazů. Chrupavce dodává pružnost.
  • Želatina - zdroj aminokyselin a látek pro tvorbu kolagenu. Je podstatná při regeneraci vazů a šlach.

Dávkování

Geloren se komfortně užívá, má přesné dávkování a dobře chutná.

Koně nad 400 kg berou 180 mg kyseliny hyaluronové, tedy 3 kostky denně. Pokud je váš Šemík výrazně menší hmotnosti, řekněme kolem metráku, odpovídá vstřebatelná dávka 60 mg kyseliny hyaluronové jedné tabletě kloubní výživy Geloren.

Pro rychlejší nástup účinku nebo při silnějších artritických potížích je možné první týden podávat dvojnásobné množství běžné dávky. Geloren se může podávat i jako forma pamlsku nebo odměny za výkon vašeho miláčka. Je ideální i jako cvičební pomůcka při tréninku.

Želatina je sladká a má višňovou příchuť. Je trochu tužší než gumový medvídek a snadno se krájí. Jedna kostka obsahuje ekvivalent rovné kávové lžičky cukru (8 gramů cukru+glukózo-fruktózového sirupu). Někteří koně se musejí měkkou formu
naučit přijímat.

A jaký celkový obsah obsažených látek v jedné kostce?

  • Kyselina hyaluronová - 60 mg
  • Chondroitin sulfát - 285 mg
  • Želatina - 2000 mg

Pokud máte s přípravkem dobré zkušenosti, budeme rádi, když nám napíšete, jak se váš koník zlepšil v přeskocích překážek či, jaký byl jeho nový rekord! 

Témata článku
Pohyb Zvířata
Navštivte související produktové kategorie
Veterinární doplňky stravy pro koně Potřeby pro zvířata

Přečtěte si také

Probiotika napomáhají imunitnímu systému v boji s nemocemi tím, že podporují zdraví střevního mikrobiomu a chrání ho před škodlivými bakteriemi, kvasinkami, houbami i viry. Najdeme je v běžné stravě,…

více

CRP test slouží k určení toho, zda jde je původcem infekce bakterie či vir. Udává hodnotu C-reaktivního proteinu v krvi. Pokud jeho hladina stoupá, značí to, že v našem těle probíhá infekce. 

více

Toxoplasma gondii je jednobuněčný prvok, který způsobuje stejnojmennou nemoc zvanou toxoplazmóza. Je nenápadná a málokdo o ní ví, že ji má nebo měl. Obávat se jí musí nastávající maminky, protože…

více

Crohnova choroba je autoimunitní chronické onemocnění trávicího traktu. Způsobuje zánětlivé procesy v různých částech trávicí soustavy, nejčastěji však v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva.…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.