Slunečnicová semínka jsou chutná a zdravá. Obsahují esenciální mastné kyseliny a celou řadu vitamínů a minerálů.
Produkt je dlouhodobě nedostupný
Termín distribuce je neznámý
Slunečnicová semínka patří k potravinám s nejširší škálou obsažených látek. Pokud jsou semínka dobře rozžvýkaná, nebo rozmělněná, pak jsou velice dobře stravitelná. Právě to je jednou z podmínek, aby si z nich organismus vzal to, co potřebuje, protože jinak projdou trávicím traktem bez toho, že by tělu předaly cenné látky. Ti, kteří mají problémy s chrupem, si mohou semínka umlet nadrobno, nebo lehce na sucho opražit na pánvi.
Jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitamínů E, kterého 100 g semínek obsahuje téměř trojnásobek doporučené denní dávky. Kromě toho obsahují i nezanedbatelné množství hořčíku, fosforu, nebo vitamínů řady B.
Slunečnicová semínka obsahují kromě kyseliny olejové především cennou kyselinu linolovou. Ve 100 g semínek jí je 23,05 g. Při denní konzumaci 10 g této kyseliny má tato složka příznivý vliv na udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.
Slunečnicová semínka můžeme použít jako přísadu pro chutný domácí chléb, do koláčů, buchet, zeleninových i ovocných salátů, kaší, snídaňových cereálií a směsi ovoce a ořechů. Dají se konzumovat jen tak, nejlépe namočené přes noc ve vodě.
(V závorce jsou uvedeny referenční hodnoty příjmu)
Hořčík: 325 mg (375 mg); Fosfor: 660 mg (700 mg); Draslík: 645 mg (2000 mg); Vitamín B1: 1,480 mg (1,1 mg); Vitamín B2: 0,355 mg (1,4 mg); Vitamín B3: 8,335 mg (16 mg); Vitamín B6: 1,345 (1,4 mg); Vitamín B9: 227 ug (200 ug); Vitamín E (alfa – tokoferol): 35,17 mg (12 mg).
Země původu: Bulharsko.
Obsah balení 1 kg.
Na dotaz vám odpoví jeden z našich specialistů
Mgr. Zdenka Morvai
Mgr. Ondřej Pleskot
Mgr. Pavla Horáková
PharmDr. Kamila Horníčková
Pro přidání položky do oblíbených musíte být přihlášeni.
Nejdříve se musíte přihlásit.
Pro zaslání nového hesla je nutné zadat e-mailovou adresu, kterou jste zadali při své registraci. Na tento e-mail vám pošleme odkaz, pomocí kterého si budete moci zadat nové heslo.