Úvodní strana Krása a hygiena Ústní hygiena Ústní vody

PHYTENEO Stomaphyt ústní voda 250 ml

Kód výrobku: 67768
100 %

Ústní voda Stomaphyt je určena především pro každodenní systémovou péči o hygienu ústní dutiny.

Více informací

Skladem zítra

Pozítří odešleme, u vás ve čtvrtek 22. 4.

Pozítří odešleme, u vás ve čtvrtek 22. 4.

109 Kč

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

PHYTENEO Stomaphyt ústní voda 250 ml

Charakteristika
Stomaphyt ústní voda je vyvinuta pro každodenní perfektní péči o ústní dutinu a zejména pak o dásně a měkké tkáně. Omezuje tvorbu zubního plaku, pečuje o podrážděné dásně a chrání tak před vznikem zánětu dásní a parodontitidy. Vhodná k péči o podrážděné dásně, pro osoby se zvýšenou tvorbou plaku, nositele zubních protéz, můstků a korunek.
Ústní voda Stomaphyt vyniká jemnou, příjemně svěží chutí vysoce jakostní mátové silice.Ústní voda Stomaphyt neobsahuje sloučeniny fluoru, je tak vhodný pro skupinu osob citlivých na sloučeniny fluoru. Neobsahuje syntetické barviva a aromata.

Určení
Ústní gel Stomaphyt je určený především pro každodenní systémovou péči o hygienu ústní dutiny. Je zaměřena zejména na péči o dásně při následujících projevech: krvácející dásně, otoky a záněty dásní, afty, obnažení zubních krčků spojené se pocity zvýšené citlivosti zubů případně dalších projevech parodontitidy.
Je vhodná pro nositele zubních protéz, můstků a korunek k péči o podrážděné dásně, pro osoby se zvýšenou tvorbou plaku. Odstraňuje nepříjemný zápach z úst a osvěžuje dech.

Účinky
Stomaphyt ústní voda obsahuje vhodně kombinované extrakty řepíku lékařského, heřmánku pravého a šalvěje lékařské. Ústní voda Stomaphyt celkově působí antibakteriálně, protizánětlivě, hojivě a deodoračně.
Řepík lékařský obsahuje jako účinné látky zejména třísloviny, a skupinu flavonoidů, zejména quercetin, luteolin, apigenin, kempferol. Při zevním užití působí adstringentně a jako antiflogistikum.
Heřmánek pravý obsahuje vysoký podíl flavonoidů: flavonových glycosidů zastoupených například apigenin 7-glukosidem and jeho 6’-acetylovaným derivátem a flavonolů zahrnujících glukosidy luteolinu, glycosidy quercetinu, dále isorhamnetin a slizové látky polysacharidického charakteru. Důležitou složkou je skupina těkavých olejů, obsahujících sesquiterpeny bisabolu a chamazulenu, dále pak laktonové sesquiterpeny matricin and matricarin. Heřmánek má hojivé, antibakteriální, protizánětlivé, adstringentní a deodorační účinky. Celkově stimuluje metabolismus pokožky.
Šalvěj lékařská obsahuje skupinu polyfenolických látek, mezi jinými například 3,4-dihydroxyskořicová kyselina a trans-4-hydroxy, 3-metoxyskořicová kyselina, taniny a vykazuje celkově antioxidační vlastnosti. Zevně působí adstringentně a antisepticky, v souvislosti s použitím při péči o ústní dutinu je často používaný prostředek při gingivitidách a stomatidách.
Ústní voda Stomaphyt obsahuje xylitol, který přímo inhibuje nárůst Streptococcus mutans, jednoho z přímých původců zubního kazu. Mechanismus inhibice je založen na průniku xylitolu do bakteriální buňky, následnou přítomností metabolitu xylitol-5-fosfát a zpomalením metabolizmu glukózy.

Použití
Doporučujeme používat alespoň dvakrát denně po čištění zubů, po jídle a podobně. Naplňte odměrku 10 ml ústní vody Stomaphyt a intenzivně proplachujte ústa po dobu alespoň 30 sekund. Poté roztok vyplivněte. Případné polknutí není škodlivé. Pro dosažení optimálního účinku doporučujeme 30 minut po aplikaci nejíst a nepít. Přípravek je určen pro dospělé a děti od 6 let.

Upozornění
Tento přípravek a zde podávané informace nejsou určeny jako náhrada lékařské péče. Přípravek není rovněž určen k léčbě nebo prevenci jakéhokoliv onemocnění. Pro užívání výrobku nebyly zaznamenány žádné omezení, omezení platí pouze pro osoby s přecitlivělostí na některou ze složek.

Informace o produktu

Výrobce: NEOFYT
Značka: PHYTENEO
Kód výrobku: 67768
Kód EAN: 8594071270025
Držitel rozhodnutí: NEOFYT

Recenze (1)

PHYTENEO Stomaphyt ústní voda 250 ml

Recenze od 1 uživatele s celkovým hodnocením 100 %.

Přidat recenzi produktu

100 %

Diskuze

PHYTENEO Stomaphyt ústní voda 250 ml

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka