Podrobné informace

Přípravek Orthomol® Vital f je dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodný k doplňkové výživě.

Informace o produktu

Výrobce: ORTHOMOL GMBH.
Značka: ORTHOMOL
Kód výrobku: 246006
Kód EAN: 8594039797410
Držitel rozhodnutí: ORTHOMOL GMBH.

Přípravek Orthomol® Vital f je dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodný k doplňkové výživě.

Důležitá upozornění k přípravku Orthomol® Vital f
Přípravek lze užívat pouze pod lékařským dohledem.
Přípravek není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy, ale je doplňkovou dietetickou potravinou pro zvláštní lékařské účely.
Orthomol® Vital f obsahuje lehce vstřebatelné cukry. Pokud trpíte poruchou snášenlivosti glukózy, užívejte tuto dietní potravinu pouze za pečlivé kontroly látkové výměny.
Orthomol® Vital f obsahuje samostatnou tabletu s jódem. Pokud trpíte hyperfunkcí štítné žlázy (hypertyreóza), poraďte se před užitím přípravku se svým lékařem.

Další užitečné Informace k přípravku Orthomol® Vital f
Orthomol® Vital f ve formě prášku neobsahuje laktózu ani lepek.
V ojedinělých případech může dojít k občasnému říhání způsobenému rybím olejem (omega-3 mastné kyseliny), který je obsažen v tobolce. K zabránění říhání můžete tobolku užít před spaním.
Z důvodu obsahu vitamínu B2 může dojít k zežloutnutí moči .
Přípravek obsahuje silně barvící beta-karoten (provitamín A). Eventuelně vzniklé skvrny, např. na oděvu, se dají jen špatně odstranit.

Složení
Dextróza, maltodextrin, mléčnan vápenatý, kyselina citrónová, rybí olej, askorbát sodný, sacharosa, hydrát zásaditého uhličitanu hořečnatého, vitamín E, arabská guma, (stabilizér), modifikovaný škrob, aroma, kyselina askorbová, želatina, hydrát glukonan železnatého, mikrokrystalická celulosa (plnidlo), glukonát zinku, glukonát železa, nikotinamid, glycerol (zvlhčovalo), thiamin-nitrát, riboflavin, pyridoxin hydrochlorid, sladidlo sacharin, pantothenan vápenatý, extrakt z citrusových plodů, hydroxypropylmetylcelulosa (plnidlo), síran manganatý, rostlinný olej, betakarotén, talek (protisrážlivá látka), hořečnaté soli dietetických mastných kyselin (protisrážlivé látky), oxid křemičitý (protisrážlivá látka), síran měďnatý, extrakt z rajčat obohacený lykopenem, kyselina listová, lutein, retinol acetát, škrob, estery sacharosy (emulgátory), jodid draselný, biotin, chlorid chromitý, molybdenan sodný, selenan sodný, fytomenadion, emulgátor sojový lecitin, cyanokobalamin, cholekalciferol

Dávkování
Denně vmíchejte obsah jednoho sáčku (= denní dávka) do 100 - 150 ml neperlivé vody nebo ovocné šťávy a užijte s jídlem nebo po jídle společně s tobolkou obsahující omega-3 mastné kyseliny a s tabletou obsahující jód. Nepřekračujte doporučenou denní dávku!

Jak dlouho se Orthomol® Vital f užívá
K pokrytí zvýšených specifických požadavků na mikroživiny doporučujeme pravidelné a dlouhodobé užívání. Délku užívání konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Balení
30 kusů.

Jak přípravek Orthomol® Vital f skladovat
Orthomol® Vital f uchovávejte přednostně v chladu a v suchu.
Ukládejte mimo dosah dětí!

Recenze

Recenze produktu ORTHOMOL Vital F 30 denních dávek

Diskuze

Diskuze k produktu ORTHOMOL Vital F 30 denních dávek

Přidat nový příspěvek do diskuze