Úvodní strana Zdraví a léky Zdravotnické potřeby Zdravotnický materiál Dezinfekce Dezinfekce ran

SCHULKE Octenilin wound roztok na výplach ran 350 ml

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 183329

Sterilní roztok pro zvlhčení, čištění a dekontaminaci povlečených, kontaminovaných a chronických kožních ran.

Více informací

Skladem

V úterý 3. 11. odešleme, u vás ve středu 4. 11.

V úterý 3. 11. odešleme, u vás ve středu 4. 11.

295 Kč

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

SCHULKE Octenilin wound roztok na výplach ran 350 ml

Díky nízkému povrchovému napětí je velmi dobře snášen a schopen čistit i obtížně přístupné povrchy, jako jsou ragády, fisury a záhyby ran.

Účinné látky
Octenidin dihydrochlorid

Ránu a její okoli důkladně očistit/opláchnout. V případě obtížně se uvolňujících obvazů tyto navlhčit/napustit roztokem, aby bylo možné je jemně odstranit (za cca 15-20 min.). Lze použít i obložky napuštěné roztokem (výměna obložek se doporučuje nejméně jednou denně). Roztok lze před aplikací ohřát na tělesnou teplotu.

Roztok k vnějšímu použití u ran v kůži. Roztok do tkáně nevpravovat pod tlakem a zajistit bezproblémový odtok (např. drenáž, flexibilní drenáž). Nepoužívat k injekcím nebo infusím. Frekvenci použití určuje ošetřující odborník dle typu rány.

Užívat na: Chronická rána zpravidla povlečena výpotky, vypuzenými, zbytnělými fibrózními povlaky, nekrotickou tkání a tzv. buněčnými troskami.

Neužívat při podezřeni nebo alergii na některou z obsažených látek. Nepoužívat u hyalinních chrupavek. Nepoužívat v kombinaci s aniontovými tenzidy. Nesměšovat s jinými prostředky na čištění ran, například s mýdly, mastmi, oleji, enzymy apod.

Díky nízkému povrchovému napětí je roztok velmi dobře snášen a schopen čistit i obtížně přístupné povrchy, jako jsou ragády, fisury a záhyby ran.

Doba použitelnosti po otevření láhve: 8 týdnů. Roztok vytváří účinnou bariéru proti zárodkům mezi ránou a ošetřující osobou. Třebaže sterilita je po otevření narušena, je díky konzervaci možné použití až 8 týdnů, pokud je láhev po každém použití uzavřena a otvor je chráněn před kontaminací přímým dotykem.

Složení
Aqua valde purificata, Glycerin, Ethylexylglycerin, Octenidin HCL

Informace o produktu

Výrobce: Schulke & Mayr
Značka: SCHULKE
Kód výrobku: 183329
Kód EAN: 4032651217014
Držitel rozhodnutí: Schulke & Mayr

Recenze

SCHULKE Octenilin wound roztok na výplach ran 350 ml

Diskuze

SCHULKE Octenilin wound roztok na výplach ran 350 ml

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka