Podrobné informace

Sterilní roztok pro zvlhčení, čištění a dekontaminaci povlečených, kontaminovaných a chronických kožních ran.

Informace o produktu

Výrobce: NORA A.S.
Značka: NORA
Kód výrobku: 183329
Kód EAN: 4032651217014
Držitel rozhodnutí: NORA A.S.

Díky nízkému povrchovému napětí je velmi dobře snášen a schopen čistit i obtížně přístupné povrchy, jako jsou ragády, fisury a záhyby ran.

Účinné látky
Octenidin dihydrochlorid

Ránu a její okoli důkladně očistit/opláchnout. V případě obtížně se uvolňujících obvazů tyto navlhčit/napustit roztokem, aby bylo možné je jemně odstranit (za cca 15-20 min.). Lze použít i obložky napuštěné roztokem (výměna obložek se doporučuje nejméně jednou denně). Roztok lze před aplikací ohřát na tělesnou teplotu.

Roztok k vnějšímu použití u ran v kůži. Roztok do tkáně nevpravovat pod tlakem a zajistit bezproblémový odtok (např. drenáž, flexibilní drenáž). Nepoužívat k injekcím nebo infusím. Frekvenci použití určuje ošetřující odborník dle typu rány.

Užívat na: Chronická rána zpravidla povlečena výpotky, vypuzenými, zbytnělými fibrózními povlaky, nekrotickou tkání a tzv. buněčnými troskami.

Neužívat při podezřeni nebo alergii na některou z obsažených látek. Nepoužívat u hyalinních chrupavek. Nepoužívat v kombinaci s aniontovými tenzidy. Nesměšovat s jinými prostředky na čištění ran, například s mýdly, mastmi, oleji, enzymy apod.

Díky nízkému povrchovému napětí je roztok velmi dobře snášen a schopen čistit i obtížně přístupné povrchy, jako jsou ragády, fisury a záhyby ran.

Doba použitelnosti po otevření láhve: 8 týdnů. Roztok vytváří účinnou bariéru proti zárodkům mezi ránou a ošetřující osobou. Třebaže sterilita je po otevření narušena, je díky konzervaci možné použití až 8 týdnů, pokud je láhev po každém použití uzavřena a otvor je chráněn před kontaminací přímým dotykem.

Složení
Aqua valde purificata, Glycerin, Ethylexylglycerin, Octenidin HCL

Recenze

Recenze produktu Octenilin wound - roztok na výplach ran 350ml

Diskuze

Diskuze k produktu Octenilin wound - roztok na výplach ran 350ml

Přidat nový příspěvek do diskuze