Lékárna.cz
Hledat

NUTRILON 1 Allergy Digestive Care ProExpert Počátení kojenecká výživa od narození 450 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely
NUTRILON 1 Allergy Digestive Care ProExpert Počátení kojenecká výživa od narození 450 g

Speciální mléko je určené k dietnímu postupu při alergii na bílkovinu kravského mléka a/nebo při poruchách trávení a vstřebávání tuků.

Více informací

NUTRILON 1 Allergy Digestive Care ProExpert Počátení kojenecká výživa od narození 450 g

Nutrilon 1 Allergy Digestive Care je určen pro děti trpící potravinovou nesnášenlivostí. Nutrilon 1 Allergy Digestive Care je dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu kojenců od narození, pokud nemohou být kojeni. Určeno k dietnímu postupu při poruchách trávení a vstřebávání a při alergii na bílkovinu kravského mléka.

Pro děti s alergií či intolerancí běžné stravy.

Nutrilon 1 Allergy Digestive Care je dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu kojenců od narození, pokud nemohou být kojeni. Určeno k dietnímu postupu při poruchách trávení a vstřebávání a při alergii na bílkovinu kravského mléka.

Nutrilon 1 Allergy Digestive Care je určen pro děti trpící potravinovou nesnášenlivostí. Intolerance může mít často za následek poruchu vstřebávání živin a průjem. Nutrilon 1 Allergy Digestive Care proto obsahuje základní živiny v jejich co nejsnadněji stravitelné podobě. Bílkoviny jsou speciálně upraveny (tzv. hydrolyzované), čímž se snižuje riziko alergické reakce. Tuky obsažené v Nutrilonu 1 Allergy Digestive Care (MCT tuky nebo-li mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem) pomáhají vstřebávání v případě poruchy střev.

Nutrilon 1 Allergy Digestive Care můžete používat při vaření nebo v kombinaci s jiným jídlem. O vhodném složení stravy pro Vaše dítě trpící potravinovou intolerancí se poraďte se svým lékařem. Chuť mléka je v porovnání s běžnou výživou mírně nahořklá, což je způsobeno obsahem hydrolyzovaných bílkovin.

Charakter mléka

  • Vysoce naštěpená bílkovina- Obsahuje vysoce naštěpenou (extenzivně hydrolyzovanou) bílkovinu.
  • Vědecký výzkum- Složení Nutrilon mlék je podložené vědeckým výzkumem
  • MCT tuky- Obsahuje MCT tuky - mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem (MCT)
  • Snížené množství laktózy-  obsahuje snížené množství laktózy (v porovnání se standardní kojeneckou výživou)

Dávkování Nutrilon Allergy Digestive Care

Jedná se o orientační doporučené dávkování, jelikož každé dítě má jiné potřeby. Proto konzultujte se svým pediatrem.
 

Věk miminka Voda na 1 dávku Počet odměrek
na 1 dávku
Výsledná dávka Doporučená denní dávka Jak dlouho vydrží
800g balení
Jak dlouho vydrží
400g balení
0-1. uk. měsíc 90 - 120 ml 3 - 4 100-133 ml 6x 100 - 133 ml mléka 9 dní  5 dní
2.-3. uk. měsíc 150 ml 5 166 ml 5x 166 ml mléka 9 dní  4-5 dní
4-5. uk. měsíc 180 ml 6 200 ml 5x 200 ml mléka 7 dní  4 dny
6. uk. měsíc 210 ml 7 233 ml 5x 233 ml mléka 6 dní  3 dny

Návod k přípravě Nutrilon Allergy Digestive Care

 

  1. Umyjte si ruce a vysterilizujte všechno používané nádobí.
  2. Převařte kojeneckou vodu, nechte ji vychladnout cca na 40 °C.
  3. Vodu vlijte do vysterilizované láhve. Nepoužívejte opakovaně převařenou vodu.
  4. Prášek do vody přidejte pomocí přiložené odměrky. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
  5. Uzavřete láhev a důkladně ji protřepte (min. 10 vteřin), než se prášek rozpustí. Sejměte víčko a nahraďte jej sterilní savičkou.
  6. Ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a podávejte. Chuť je vzhledem k obsahu hydrolyzované bílkoviny mírně nahořklá.

Složení 

Glukózový sirup, hydrolyzát syrovátkové bílkoviny (z mléka)/srvátkovej bielkoviny (z mlieka), mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem/so stredne dlhým reťazcom (kokosový, palmový olej)12,4%, rostlinné/rastlinné oleje (řepkový/ repkový, slunečnicový/slnečnicový, palmový), olej z Mortierella alpina, maltodextrin/maltodextrín,  fosforečnan vápenatý, citran draselný, emulgátor (estery mono- a diglyceridů/diglyceridov mastných kyselin/kyselín s kyselinou citrónovou), rybí olej, chlorid vápenatý, dihydrogenfosforečnan draselný, cholin/cholín chlorid, hydrogenfosforečnan hořečnatý/horečnatý, kyselina L-askorbová, inositol/inozitol, taurin/taurín, chlorid sodný, chlorid draselný, L-karnitín, síran železnatý, síran zinečnatý/zinočnatý, DL-α-tokoferyl acetát, sodná sůl/soľ uridin 5‘-monofosfátu, cytidin/cytidín 5‘-monofosfát, antioxidant (askorbyl palmitát), D-pantothenát/pantotenát vápenatý, adenosin/adenozín 5‘-monofosfát, sodná sůl/soľ inosin/inozín 5‘-monofosfátu, nikotinamid/ nikotínamid, DL- α-tokoferol, sodná sůl/soľ guanosin/guanozín 5‘-monofosfátu, síran měďnatý/meďnatý, riboflavin/riboflavín,retinyl palmitát,  thiamin/tiamín hydrochlorid, pyridoxin/pyridoxín hydrochlorid, jodid draselný,  kyselina pteroylmonoglutamová/pteroylmonoglutámová (kyselina listová), seleničitan sodný,  síran manganatý/mangánatý, fytomenadion/fytomenadión, D-biotin/biotín, cholekalciferol, kyanokobalamin/kyanokobalamín.

Balení obsahuje 450g

Informace o produktu

Výrobce:
Značka:
Kód výrobku:
96457
Kód EAN:
8712400745758
Kód SÚKL:
ATC kód:
ATC název:
Potraviny pro zvláštní lékařské účely (pzlú) (česká atc skupina)
Farmakoterapeutická skupina:
celková výživa | potraviny pro zvláštní lékařské účely (pzlú) (česká atc skupina)
Cesta podání:
Perorální podání
Držitel rozhodnutí:

Upozorňujeme: Kojení je nejpřirozenější způsob výživy vašeho dítěte, protože mateřské mléko je v prvních měsících života to nejlepší. Obsahuje vše, co dítě potřebuje ke zdravému vývoji a zároveň poskytuje ochranu před různými nemocemi a přináší výhody pro vás i vaše dítě. Pokračovací kojenecké mléko není určeno jako náhrada mateřského mléka během prvních šesti měsíců života. Rozhodnutí o zahájení podávání příkrmů, včetně jakékoliv výjimky z pravidla věku šesti měsíců, by mělo být přijímáno pouze na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy, farmacie nebo péče o matku a dítě, v závislosti na individuálním růstu a vývojových potřebách konkrétního kojence. Při krmení dítě vždy držte v náručí. Neponechávejte dítě bez dohledu, jinak může dojít k zalknutí.


Oznámit nežádoucí účinky

NUTRILON 1 Allergy Digestive Care ProExpert Počátení kojenecká výživa od narození 450 g

Příbalovou informaci k produktu NUTRILON 1 Allergy Digestive Care ProExpert Počátení kojenecká výživa od narození 450 g stáhnete ve formátu doc zde: NUTRILON 1 Allergy Digestive Care ProExpert Počátení kojenecká výživa od narození 450 g.doc

Příloha č. 1 – etiketa

Nutrilon 1 Allergy Digestive Care

Čelní strana

Logo Nutrilon + štít (ve štítu text: Pro děti s alergií či intolerancí běžné stravy / Pre deti s alergiou alebo intoleranciou bežnej stravy)

od

narodenia

Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely v prášku, od narození

Dietetická potravina na osobitné medicínske účely v prášku, od narodenia

Návod na přípravu výživy

1. Umyjte si důkladně ruce a vysterilizujte všechno používané nádobí.

2. Převařte čerstvou pitnou vodu určenou pro kojence a nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C.

3. Odpovídající množství vody vlijte do vysterilizované láhve. Nepoužívejte opakovaně převařenou vodu.

4. Přidejte odpovídající množství prášku do vody pomocí přiložené odměrky. Vždy používejte dodanou odměrku. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.

5. Uzavřete láhev a důkladně ji protřepte (nejméně 10 vteřin), než se všechen prášek rozpustí. Sejměte víčko a nahraďte jej sterilní savičkou.

6. Ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a připravenou dávku ihned podávejte.

Návod na prípravu výživy

1. Dôkladne si umyte ruky a vysterilizujte všetko náčinie, ktoré budete používať.

2. Čerstvú pitnú vodu určenú pre dojčatá prevarte a nechajte ju v kanvici vychladnúť asi 30 minút na približne 40 °C.

3. Zodpovedajúce množstvo vody vlejte do vysterilizovanej fľaše. Nepoužívajte opakovane prevarenú vodu.

4. Do vody pridajte zodpovedajúce množstvo prášku pomocou priloženej odmerky. Vždy používajte priloženú odmerku. Prášok v odmerke nestláčajte. Príliš veľké odchýlky od odporúčaných dávok môžu mať škodlivé následky.

5. Uzatvorte fľašu a dôkladne ju pretrepte (najmenej 10 sekúnd), kým sa všetok prášok rozpustí. Snímte viečko a nahraďte ho sterilným cumlíkom.

6. Overte teplotu mliečnej zmesi odkvapnutím na vnútornú stranu zápästia a pripravenú dávku ihneď podávajte.

Důležité rady:

Připravenou stravu spotřebujte do dvou hodin. Vždy zlikvidujte nespotřebovanou stravu. Neohřívejte stravu v mikrovlnné troubě, abyste předešli opaření dítěte v důsledku nerovnoměrného ohřátí. Nikdy nepřidávejte do dětské výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného. Dohlédněte na hygienu ústní dutiny v období růstu prvních zoubků, především před spaním.

Uchovávání: Po každém použití plechovku vždy pečlivě uzavřete a uchovávejte ji na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Dôležité rady:

Pripravenú stravu spotrebujte do dvoch hodín. Nespotrebovanú stravu vždy zlikvidujte.

Nezohrievajte stravu v mikrovlnnej rúre, aby ste predišli opareniu dieťaťa v dôsledku nerovnomerného ohriatia. Nikdy nepridávajte do detskej výživy viac odmeriek, ako je stanovené, ani čokoľvek iné. Dohliadnite na hygienu ústnej dutiny v období rastu prvých zúbkov, predovšetkým pred spaním.

Uchovávanie: Po každom použití plechovku vždy starostlivo uzatvorte a uchovávajte ju na suchom a chladnom mieste (nie v chladničke). Vlhkú odmerku nevkladajte do plechovky. Obsah spotrebujte do 1 mesiaca po otvorení.

Počet a velikost denních dávek (dle doporučení dětského lékaře)

Věk kojence/Vek dojčaťa

Přibližná hmot./ Přibližná hmot.

Počet dávek/

dávok na 1 den/deň

Velikost/

Veľkosť

1 dávky

Příprava/

Príprava 1 dávky

Počet odměrek / odmeriek + voda

Doporučené/

Odporúčané množství/

množstvo výživy na den/deň cca

0-2 týdny/týždne

< 3,5 kg

7

66 ml

2 + 60 ml

470 ml

2-8 týdnů/týždňov

3,5 - 4,5 kg

6

100 ml

3 + 90 ml

600 ml

2 měsíce/mesiace

4,5 - 5,5 kg

6

133 ml

4 + 120 ml

800 ml

3 měsíce/mesiace

5,5 - 6,5 kg

5

166 ml

5+ 150 ml

830 ml

4-6 měsíců/mesiacov

> 6,5 kg

5

200 ml

6 + 180 ml

1000 ml

1 zarovnaná odměrka/odmerka = 4,3 g sušeného přípravku/prípravku

100 ml Nutrilonu 1 Allergy Digestive Care = 90 ml převařené/prevarenej vody + 3 zarovnané odměrky/odmerky = 275 kJ (66 kcal).

Nutrilon 1 Allergy Digestive Care je dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu kojenců od narození, pokud nemohou být kojeni. Určeno k dietnímu postupu při poruchách trávení a vstřebávání a při alergii na bílkovinu kravského mléka.

Nutrilon 1 Allergy Digestive Care je určen pro děti trpící potravinovou nesnášenlivostí. Intolerance může mít často za následek poruchu vstřebávání živin a průjem. Nutrilon 1 Allergy Digestive Care proto obsahuje základní živiny v jejich co nejsnadněji stravitelné podobě. Bílkoviny jsou speciálně upraveny (tzv. hydrolyzované), čímž se snižuje riziko alergické reakce. Tuky obsažené v Nutrilonu 1 Allergy Digestive Care (MCT tuky nebo-li mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem) pomáhají vstřebávání v případě poruchy střev. Nutrilon 1 Allergy Digestive Care můžete používat při vaření nebo v kombinaci s jiným jídlem. O vhodném složení stravy pro Vaše dítě trpící potravinovou intolerancí se poraďte se svým lékařem. Chuť mléka je v porovnání s běžnou výživou mírně nahořklá, což je způsobeno obsahem hydrolyzovaných bílkovin.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro výživu novorozenců a kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko. Nutrilon 1 Allergy Digestive Care musí být používán na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Nutrilon 1 Allergy Digestive Care je nutričně kompletní mléčná výživa v prášku, která je vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Jakékoliv pochyby a dotazy konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

SLOŽENÍ: Sušený glukózový sirup, koncentrát hydrolyzované syrovátkové bílkoviny (z mléka), MCT olej, rostlinné oleje, emulgátor (estery mono- a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citrónovou), fosforečnan vápenatý, dihydrogenfosforečnan draselný, chlorid draselný, uhličitan vápenatý, rybí olej, cholin chlorid, chlorid sodný, chlorid hořečnatý, kyselina L-askorbová, taurin, L-askorban sodný, inositol, síran železnatý, DL-α-tokoferyl acetát, síran zinečnatý, L-karnitin, sodná sůl uridin 5‘-monofosfátu, cytidin 5‘-monofosfát, adenosin 5‘-monofosfát, sodná sůl inosin 5‘-monofosfátu, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, sodná sůl guanosin 5‘-monofosfátu, D-biotin, síran měďnatý, kyselina listová, síran manganatý, retinyl palmitát, riboflavin, DL-α-tokoferol, kyanokobalamin, thiamin hydrochlorid, cholekalciferol, pyridoxin hydrochlorid, jodid draselný, fytomenadion, seleničitan sodný.

Obsah laktózy < 1 g/100 g prášku. Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny.

Nutrilon 1 Allergy Digestive Care je dietetická potravina na osobitné medicínske účely vhodná pre výživu dojčiat od narodenia, pokiaľ nemôžu byť dojčené. Určené pre dietný režim pri poruchách trávenia a vstrebávania a pri alergii na bielkovinu kravského mlieka.

Nutrilon 1 Allergy Digestive Care je určený pre deti trpiace potravinovou neznášanlivosťou. Intolerancia môže mať často za následok poruchu vstrebávania živín a hnačku. Nutrilon 1 Allergy Digestive Care preto obsahuje základné živiny v ich čo najľahšie stráviteľnej podobe. Bielkoviny sú špeciálne upravené (tzv. hydrolyzované), čím sa znižuje riziko alergickej reakcie. Tuky obsiahnuté v Nutrilone 1 Allergy Digestive Care (MCT tuky alebo mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom) pomáhajú vstrebávaniu v prípade poruchy čriev. Nutrilon 1 Allergy Digestive Care môžete používať pri varení alebo v kombinácii s iným jedlom. Poraďte sa so svojim lekárom o vhodnom zložení stravy pre Vaše dieťa trpiace potravinovou intoleranciou. Chuť mlieka je v porovnaní s bežnou výživou mierne nahorklá, čo je spôsobené obsahom hydrolyzovaných bielkovín.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE: Pre výživu novorodencov a dojčiat je najprirodzenejšou a najvhodnejšou stravou, zastúpením svojich živín a ich kvalitou, materské mlieko. Nutrilon 1 Allergy Digestive Care sa musí používať na základe odporúčania lekára alebo osoby kvalifikovanej v oblasti starostlivosti o dojčatá a malé deti. Nutrilon 1 Allergy Digestive Care je kompletná mliečna výživa v prášku, ktorá je vhodná ako jediný zdroj výživy pre dojčatá od narodenia. Pre zdravie dojčiat je dôležité dôsledne dodržiavať návod na prípravu i uvedené odporúčania. Akékoľvek pochybnosti a otázky konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom.

ZLOŽENIE: Sušený glukózový sirup, koncentrát hydrolyzovanej srvátkovej bielkoviny (z mlieka), MCT olej, rastlinné oleje, emulgátor (estery mono- a diglyceridov mastných kyselín s kyselinou citrónovou), fosforečnan vápenatý, dihydrogénfosforečnan draselný, chlorid draselný, uhličitan vápenatý, rybí olej, cholín chlorid, chlorid sodný, chlorid horečnatý, kyselina L-askorbová, taurín, L-askorban sodný, inozitol, síran železnatý, DL-α-tokoferyl acetát, síran zinočnatý, L-karnitín, sodná soľ uridín 5‘-monofosfátu, cytidín 5‘-monofosfát, adenozín 5‘-monofosfát, sodná soľ inozín 5‘-monofosfátu, nikotínamid, D-pantotenát vápenatý, sodná soľ guanozín 5‘-monofosfátu, D-biotín, síran meďnatý, kyselina listová, síran mangánatý, retinyl palmitát, riboflavín, DL-α-tokoferol, kyanokobalamín, tiamín hydrochlorid, cholekalciferol, pyridoxín hydrochlorid, jodid draselný, fytomenadión, seleničitan sodný. Obsah laktózy < 1 g/100 g prášku.

Zloženie sa vzťahuje k sušenému stavu

potraviny.

Výrobce / Výrobca: N.V. NUTRICIA, ZOETERMEER, NIZOZEMÍ / HOLANDSKO

Prodávající /: NUTRICIA A.S., NA PANKRÁCI 30, 140 21 PRAHA 4

Predávajúci: NUTRICIA, S.R.O., KARADŽIČOVA 8, 821 08 BRATISLAVA

Baleno v ochranné atmosféře. Skladujte na suchém a chladném místě (max. do 25 °C, ne v ledničce). / Balené v ochrannej atmosfére. Skladujte na suchom a chladnom mieste (max. do 25 °C, nie v chladničke).

Datum výroby / minimální trvanlivost do: viz dno plechovky

Dátum výroby / minimálna trvanlivosť do: pozrite dno plechovky

4 50 g е

FE

Průměrný obsah / Priemerny obsah

na 100 g prášku

Energetická hodnota

2155 kJ / 515 kcal

Mléčné bílkoviny / Mliečne bielkoviny (hydrolyzované)

14,0 g

Sacharidy

53,4 g

laktóza

< 1,0 g

Tuky

27,3 g

nasycené / nasýtené mastné kyseliny

16,2 g

MCT tuky

13,7 g

kyselina linolová

3,7 g

kyselina alfa linolenová / linolénová

0,7 g

Minerální / Minerálne látky

 

Na

144 mg

K

507 mg

Cl

326 mg

Ca

390 mg

P

216 mg

Mg

40 mg

Stopové prvky

 

Fe

6,0 mg

Zn

3,9 mg

Cu

314 μg

Mn

327 μg

Se

9,8 μg

I

93 μg

Vitaminy / Vitamíny

 

405 μg RE

D3

9,8 μg

E

8,7 mg α-E

K1

37 μg

B1

387 µg

B2

773 μg

niacin / niacín

7,3 mg NE

kyselina pantothenová / pantoténová

2 578 µg

B6

309 μg

kyselina listová

70 μg

B12

1,4 μg

biotin / biotín

13 μg

C

65 mg

Ostatní důležité / Ostatné dôležité látky

L-karnitin / L-karnitín

8,3 mg

cholin / cholín

77 mg

myo-inositol / myo-inozítol

25 mg

taurin / taurín

41 mg

Cytidin / Cytidín 5`-monofosfát

8,5 mg

Uridin / Uridín 5`- monofosfát

6,0 mg

Adenosin / Adenozín 5`- monofosfát

5,3 mg

Guanosin / Guanozín 5`- monofosfát

1,8 mg

Inosin / Inozín 5`- monofosfát

3,5 mg

NUTRILON 1 Allergy Digestive Care ProExpert Počátení kojenecká výživa od narození 450 g

NUTRILON 1 Allergy Digestive Care ProExpert Počátení kojenecká výživa od narození 450 g

Máte otázky k produktu?
Zeptejte se v diskuzi

Přidat nový příspěvek do diskuze

Mohlo by vás zajímat

Do košíku
Do košíku
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.