Lékárna.cz

Spustili jsme další veřejnou sbírku - přidejte se!

Tato veřejná sbírka je součástí pokračování sbírkového projektu Vzácně pro vzácné, která slouží ke zlepšení životních podmínek lidí se vzácnými chorobami. Děkujeme tímto všem, kteří podporují dobrou věc! Je úžasné, že i v této složité době, kdy je svět postižen pandemií Covid-19, dokážete myslet na druhé.

Jak pomáháme

V různých sbírkách už Lékárna.cz a její mateřská organizace Pears Health Cyber, s.r.o. předaly více než 2,2 mil. Kč, z toho 1,7 mil. Kč bylo určeno pro pacienty s vzácnými chorobami (DeBRA, Klub pacientů s cystickou fibrózou).

Výtěžek právě probíhající sbírky tentokrát poputuje na podporu vzdělávacích, advokačních a dalších aktivit České asociaci pro vzácná onemocnění (ČAVO). Do sbírky se, kromě zaměstnanců Lékárna.cz, může zapojit každý z vás! Veškeré detaily o této sbírce se dozvíte na stránce Pomáháme od srdce.

Co říká zakladatel Lékárna.cz, PharmDr. Vladimír Finsterle

„Předáváme zásadně všechny peníze, které ve sbírce získáme – do poslední koruny. A za každou jednu darovanou korunu jsme vděční. ČAVO je naším posledním partnerem, protože funguje jako „mateřská náruč“ pro mnoho osob s ultra-vzácnými onemocněními a hájí jejich zájmy, stejně tak je tu pro 41 pacientských organizací zastupujících různé vzácné diagnózy. Kromě finanční podpory jim ještě držíme palce, aby připravovaná novela zákona o veřejném zdravotním pojištění umožnila to, o co se ČAVO už dlouho snaží: příchod nových léků na vzácná onemocnění bude pro všechny pacienty řešen systémově, bude mít přesná pravidla a bude rychlejší, než tomu je doposud. Jsme připraveni pomáhat se vším, co je třeba.“

Jak se zapojit do sbírky

Je to jednoduché! Stačí když ve spodní části stránky Nákupní košík, kliknete na tlačítko Přispět.  Jakou částkou přispějete, je už jen na vás :-)

Děkujeme vám všem, kteří nejste k osudům ostatních lhostejní!

Předsedkyně ČAVO, paní Anna Arellansová dodává:

„Vzácné onemocnění sice postihuje méně než pět lidí z deseti tisíc, v součtu je to více než 5 procent evropské populace, protože takových diagnóz je víc než 8000. Jsou závažné a v naprosté většině nevyléčitelné. Lidé, kterým vstoupí do života, potřebují naši pozornost a pomoc. Tím prvním, co může udělat každý, je vzít na vědomí jejich existenci. A přidat empatii a pochopení pro jejich specifické potřeby. Finanční prostředky pak potřebujeme hlavně na podporu vzdělávání pacientů, zajištění potřebné odborné a komplexní péče a také pro řešení nelehkých situací nemocných a jejich rodin, které jsou tak individuální jako ono zmíněné spektrum vzácných onemocnění.“

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.