Lékárna.cz

POZOR! VRAŤTE DO LÉKÁRNY!

Na základě zjištění SÚKL si vás dovolujeme informovat o závadě v kvalitě léčivého přípravku IBALGIN JUNIOR 40MG/ML POR SUS 1X100ML, číslo šarže: 8K0151, exp. 07/2020, kód SÚKL: 205850.

Pokud tento přípravek vlastníte, můžete ho vrátit do kterékoli lékárny do 31. ledna 2019 – nejlépe však do té, ve které jste ho zakoupili.  Nezáleží přitom, zda je balení otevřené či použité. V žádném případě již uvedenou šarži nepoužívejte.

Jiných šarží tohoto léčivého přípravku se stahování netýká.

Velkou výhodou online Lékárny.cz je, že dokážeme identifikovat klienta, kterému byla zaslaná závadná šarže. Proto budeme postupně kontaktovat ty z vás, kterým byla závadná šarže léku poslána.

Závadný léčivý přípravek nám můžete zaslat na naše náklady zpět a my vám buď vrátíme částku, za kterou jste ho u nás nakoupili nebo vám zašleme nezávadné balení – záležet bude na vaší preferenci.

Výměnu za nezávadnou šarži rádi nabízíme i těm, kteří u nás tento lék nenakoupili. Balení může být i otevřené. V tom případě prosíme o zaslání na naši adresu: Lékárna.cz, Píšťovy 864, 537 01 Chrudim.

S případnými dotazy se můžete obracet na naši Zákaznickou linku, tel. 466 444 233 (volba 1), po-pá 7-17 hod.

Nejčastější otázky a odpovědi

Proč je léčivý přípravek IBALGIN JUNIOR stahován z trhu?

Uvedená šarže je stahována z trhu z důvodu možné přítomnosti cizorodé látky.

Může závada v jakosti ohrozit zdraví?

Riziko, že by mohlo být ohroženo zdraví pacientů, nelze jednoznačně vyloučit. Přestože držitel rozhodnutí o registraci, společnost sanofi-aventis s.r.o., k této šarži neeviduje žádné nežádoucí účinky, přistoupil ke stahování šarže až z úrovně pacientů, aby eliminoval i to nejmenší riziko pro pacienta. Dotčená šarže je v ČR dostupná od 18. 10. 2018 a dosud nebyla hlášena žádná podezření na nežádoucí účinek spojený s jejím užitím. V případě podezření na nežádoucí účinek jej nahlaste na SÚKL. Podrobnější pokyny, jak nežádoucí účinek hlásit, naleznete zde: http://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek.

Jak má veřejnost postupovat?

  1. Zkontrolujte si číslo šarže léčivého přípravku IBALGIN JUNIOR, které najdete na vnějším obalu léku. Stahování se týká pouze šarže číslo 8K0151.
  2. Pokud se číslo šarže shoduje s výše uvedeným, přípravek nepoužívejte a vraťte jej v lékárně, nejlépe v té, ve které byl zakoupen.
  3. Lékárna vrácená balení vymění za jinou šarži tohoto přípravku, nebo vrátí finanční částku dle předloženého účetního dokladu. V případě jeho absence bude vyplacena částka 160 Kč za jedno balení. Tato cena orientačně odpovídá aktuální průměrné ceně, za kterou se tento léčivý přípravek prodává.
  4. Dotčené přípravky je možné vracet zpět do lékáren až do 31. 1. 2019.
  5. V případě dodatečných dotazů kontaktujte držitele registračního rozhodnutí, společnost sanofi-aventis. s.r.o., tel: 233 086 111.


Je dostupná náhrada za stahovaný léčivý přípravek?
Ano, na trhu jsou v současné době dostupné jiné volně prodejné léky ovlivňující teplotu a bolest u dětí. O vhodné náhradě se poraďte se svým lékárníkem, farmaceutickým asistentem nebo kontaktujte lékaře.

Má veřejnost nárok na vrácení peněz?
Ano, pokud nemá lékárna na skladě jinou šarži přípravku, budou peníze vráceny.

Může veřejnost vrátit i načaté balení?
Ano, do lékáren je možné vracet i načatá balení.

Do kdy je možné donést léčivý přípravek do lékárny?
Načatá i nenačatá balení léčivého přípravku je možno vracet v lékárnách až do 31. 1. 2019.

Děkujeme za pozornost,

Vaše Lékárna.cz

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.