Lékárna.cz

Global Wellness Day v Česku

V sobotu 11. června se na celém světě a poprvé v České republice bude slavit Global Wellness Day (GWD), tj. speciální den věnovaný dobrému pocitu a uvědomění si důležitosti optimistického přístupu k vlastnímu životu. Lékárna.cz je prvním podporovatelem této myšlenky z řad českých firem.

Mít mysl a tělo v rovnováze

"Žijeme obklopeni negativními informacemi a událostmi, které nemůžeme sami ovlivnit. Co ale změnit můžeme, to jsou naše myšlenky, reakce a konání. Je nejvyšší čas si jeden den v roce připomenout, že dobrý život začíná v naší mysli. Mysl a tělo mají být v rovnováze - radost ze života přece nezajistí jen dobrá fyzička nebo zdravé klouby," říká Vladimír Finsterle, zakladatel Lékárna.cz a jeden z ambasadorů iniciativy.

Lékárna.cz si hodnotu sdílené radosti připomene akcí "Pátek na pohodu" 10. června ve svém sídle v Chrudimi. Ke společnému lehkému obědu z venkovního grilu přidala svým zaměstnancům možnost relaxovat na míčích, zacvičit si lekci pilates pro zklidnění a protažení svalů a také koloběžkiádu, která má nabudit energii a radost z pohybu. K akci se připojí i osobnosti regionálního sportu na Chrudimsku. 

Připojte se, je to jednoduché!

I vy se můžete zapojit, pokud se vám myšlenka této iniciativy líbí - vyražte na společnou procházku, uspořádejte týmové cvičení v práci, dejte si místo běžného oběda zdravé jídlo nebo si zasportujte s přáteli. 

Inspirujte se a sdílejte své zážitky

Další tipy najdete na Instagramovém účtu Global Wellness Day CZ a inspiraci od jednotlivců i firem najdete pod hashtagem #abystesecitilidobre.  

Pro další firmy, které se chtějí zapojit, stačí pak kontaktovat pana Petra Kubíčka z firmy Havas, která se stala podporovatelem této iniciativy spolu s námi. 

Kde najdete, co a kde se bude konat

Pod hlavičkou Global Wellness Day se bude konat hned několik akcí v Praze, ale i na jiných místech - seznam všech pořádaných akcí pak najdete na www.globalwellnessday.cz.

Další podporovatelé 

Mezi další propagátory iniciativy patří:

  • Klára Kolouchová, horolezkyně - první Češka, která zdolala tři nejvyšší hory na Zemi,
  • Alexandra Gálová, instruktorka jógy a  pilates a poradkyně zdravého životního stylu,
  • Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness a zakladatelka projektu Česko se hýbe.

O celosvětovém Global Wellness Day

Kořeny tohoto svátku duševní a fyzické pohody sahají do roku 2012 a letos se bude slavit na více než desítkách tisíc míst po celém světě ve 170 zemích a těšit se podpoře mnoha celebrit (např. Robbieho Williamse nebo Oprah Winfrey).

Lidé v České republice si pod pojmem "wellness" představí spíše masáže nebo lázeňské procedury. Skutečný význam tohoto slova je však trochu jiný: jde o pravidelnou činnost zaměřenou na navození duševní a fyzické pohody.

Global Wellness Day podporuje mnoho organizací, asociací, lázeňských středisek a wellness hotel po celém světě.

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.