Úvodní strana Zdraví a léky Zdravotnické potřeby Zdravotnický materiál Obinadla, obvazy, gázy, folie

Kompres Grassolind Neutral sterilní 7.5 x 10 cm / 50 ks

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 45929
Krytí s neutrální mastí - vhodné k dlouhodobému ošetřování špatně se hojících ran, možno jej použít i u pacientů s citlivou kůží v okolí defektů.

Více informací

Produkt je dočasně nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt skladem

Doporučené alternativní produkty

Podrobné informace

Kompres Grassolind Neutral sterilní 7.5 x 10 cm / 50 ks

Grassolind neutral

Krytí s neutrální mastí

Grassolind neutral tvoří bavlněná tkanina s velkými oky, impregnovaná mastí bez účinných látek, s neutrálním působením na kůži. Je vhodný k dlouhodobému ošetřování špatně se hojících ran, možno jej použít i u pacientů s citlivou kůží v okolí defektů.

Grassolind neutral udržuje ve všech fázích hojení plochy a okraje rány měkké a chrání ránu před vysušením. Podporuje granulaci a reepitelizaci, předchází vzniku kontraktur. Krytí s mastí se na ránu nelepí a výměna obvazu probíhá bez bolesti. Granulační tkáň a mladý epitel se při výměně obvazu netraumatizují. Bavlněná tkanina s velkými oky umožňuje přístup kyslíku a zaručuje dobrou ventilaci. Sekret může bez omezení odtékat. Bavlněnou tkaninu lze navíc bez problému nastříhat na malé kousky, např. jako bezpečnou matrici pro epidermální štěp kůže. Nesenzibilizuje a nealergizuje ani při delší době působení. V případě potřeby lze přes síťový materiál kdykoliv aplikovat jiná léčivá externa.

Složení:
Bavlněná tkanina s velkými oky, impregnovaná neutrální mastí.
100g základu masti obsahuje: 76g vaselinum album, 22g adeps lanae anhydrosus, 2g paraffinum subliquidum.

Použití:
Pro šetrné ošetření rány a zachování její elasticity, např. u odřenin a zhmožděnin, při popáleninách, opaření, poleptání, při poškození po ozáření; v plastické chirurgii; po ablacích nehtů, operacích fimózy atd. ; k překrytí míst odběru při transplantacích kůže a k fixaci epidermálních štěpů kůže; Ideální pro ošetření ran v dermatologii a při dlouhodobém ošetřování ran se špatnou tendencí k hojení a se sklonem k iritaci kůže v okolí defektů.

Upozornění:
Pokud má krytí při výměně obvazu z terapeutických důvodů zůstat na ráně déle, např. při transplantacích kůže, může dojít při dlouhodobém přiložení ke spotřebování masti. Eventuální slepení lze v takových případech lehce vyřešit přiložením další vrstvy krytí s mastí.

Rozměry:
7,5 x 10 cm

Balení:
50 ks

Informace o produktu

Výrobce: HARTMANN - RICO a.s.
Značka: NEUTRAL
Kód výrobku: 45929
Kód EAN: 4049500935999
Držitel rozhodnutí: HARTMANN - RICO a.s.

Recenze

Kompres Grassolind Neutral sterilní 7.5 x 10 cm / 50 ks

Diskuze

Kompres Grassolind Neutral sterilní 7.5 x 10 cm / 50 ks

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka