Úvodní strana Zdraví a léky Zdravotnické potřeby Zdravotnický materiál Obinadla, obvazy, gázy, folie

Kompres Atrauman ster.7.5x10cm/10ks

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 9307
100 %
Síťové krytí s mastí na atraumatické ošetřování ran.

Více informací

Skladem

Zítra odešleme, u vás pozítří.

Zítra odešleme, u vás pozítří.

189 Kč

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Kompres Atrauman ster.7.5x10cm/10ks

Atrauman je krytí s mastí, které účinně podporuje hojení ran ve všech fázích a díky specifickým výhodám použitých složek materiálu zajišťuje atraumatické ošetření ran.

Slabý měkký síťový tyl z hydrofóbních polyesterových vláken s hladkou povrchovou strukturou brání slepení krytí se spodinou rány. Impregnační působení masti umožňuje šetrnou výměnu obvazu. Atrauman udržuje plochy a okraje ran elastické a chrání ránu před vysušením. Předchází vzniku kontraktur. Samotný základ masti je permeabilní pro plyny a propustný pro sekrety. Tím je zajištěn dostatečný přístup vzduchu k ráně a rychlý transport sekretů. Pro příjem sekretů se přes Atrauman aplikuje savý kompres. Základ masti neobsahuje žádný přídavek vazelíny nebo jiných parafinů. Nevyskytují se obtížně odstranitelné zbytky masti. Stav rány lze bezpečně posoudit, je usnadněno čištění. Základ masti je bez účinných látek a nesenzibilizuje. Podle úvahy lékaře lze cíleně a bez obav terapeuticky účinné substance přidávat.

Složení:
Hydrofóbní, polyesterová síťová látka, impregnovaná hmotou masti bez účinných látek. Mast obsahuje (podle CTFA): caprylic, capric, stearic triglycerides; caprylic, capric, isostearic, adicip triglycerides.

Pro atraumatické ošetřování ran ve všech fázích hojení, např. na odřeniny, tržné, zhmožděné rány, na ulcus cruris, dekubitus, popáleniny, opaření, poleptání, poškození po ozáření, abscesy, furunkly, karbunkly, panaricia; k překrytí ploch u dárce a příjemce při transplantaci kůže v plastické chirurgii, při ablacích nehtů, operacích fimózy apod.; díky základu masti bez účinných látek vhodný i v dermatologii a také u osob s přecitlivělou kůží.

Informace o produktu

Výrobce: HARTMANN - RICO a.s.
Značka: HARTMANN
Kód výrobku: 9307
Kód EAN: 4049500400374
Držitel rozhodnutí: HARTMANN - RICO a.s.

Recenze (1)

Kompres Atrauman ster.7.5x10cm/10ks

Recenze od 1 uživatele s celkovým hodnocením 100 %.

Přidat recenzi produktu

100 %

spokojenost se všým, s produktem i Lekárnou.cz

Diskuze

Kompres Atrauman ster.7.5x10cm/10ks

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka