Podrobné informace

Síťové krytí s mastí na atraumatické ošetřování ran.

Informace o produktu

Výrobce: HARTMANN - RICO a.s.
Značka: KOMPRES
Kód výrobku: 9307
Kód EAN: 4049500400374
Kód SÚKL: A17416
Držitel rozhodnutí: HARTMANN - RICO a.s.

Atrauman je krytí s mastí, které účinně podporuje hojení ran ve všech fázích a díky specifickým výhodám použitých složek materiálu zajišťuje atraumatické ošetření ran.

Slabý měkký síťový tyl z hydrofóbních polyesterových vláken s hladkou povrchovou strukturou brání slepení krytí se spodinou rány. Impregnační působení masti umožňuje šetrnou výměnu obvazu. Atrauman udržuje plochy a okraje ran elastické a chrání ránu před vysušením. Předchází vzniku kontraktur. Samotný základ masti je permeabilní pro plyny a propustný pro sekrety. Tím je zajištěn dostatečný přístup vzduchu k ráně a rychlý transport sekretů. Pro příjem sekretů se přes Atrauman aplikuje savý kompres. Základ masti neobsahuje žádný přídavek vazelíny nebo jiných parafinů. Nevyskytují se obtížně odstranitelné zbytky masti. Stav rány lze bezpečně posoudit, je usnadněno čištění. Základ masti je bez účinných látek a nesenzibilizuje. Podle úvahy lékaře lze cíleně a bez obav terapeuticky účinné substance přidávat.

Složení:
Hydrofóbní, polyesterová síťová látka, impregnovaná hmotou masti bez účinných látek. Mast obsahuje (podle CTFA): caprylic, capric, stearic triglycerides; caprylic, capric, isostearic, adicip triglycerides.

Pro atraumatické ošetřování ran ve všech fázích hojení, např. na odřeniny, tržné, zhmožděné rány, na ulcus cruris, dekubitus, popáleniny, opaření, poleptání, poškození po ozáření, abscesy, furunkly, karbunkly, panaricia; k překrytí ploch u dárce a příjemce při transplantaci kůže v plastické chirurgii, při ablacích nehtů, operacích fimózy apod.; díky základu masti bez účinných látek vhodný i v dermatologii a také u osob s přecitlivělou kůží.

Recenze (1)

Recenze produktu Kompres Atrauman ster.7.5x10cm/10ks

Recenze od 1 uživatele s celkovým hodnocením 100 %.

Přidat recenzi produktu

(9) (5)

100 %

spokojenost se všým, s produktem i Lekárnou.cz

Diskuze

Diskuze k produktu Kompres Atrauman ster.7.5x10cm/10ks

Přidat nový příspěvek do diskuze