Úvodní strana Zdraví a léky Zdravotnické prostředky Přípravky na oči Oční kapky

HYLO Care 10 ml

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 73442
100 %

Pro zvlhčení a podporu hojení poškozeného povrchu oka, např. v důsledku suchého oka po operačních zákrocích.

Více informací

Skladem více než 5 kusů

V pondělí 19. 4. odešleme, u vás v úterý 20. 4.

V pondělí 19. 4. odešleme, u vás v úterý 20. 4.

Běžná cena: 382 Kč
335 Kč
Ušetříte: 12 % (47 Kč)

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

HYLO Care 10 ml

HYLO-CARE® je sterilní roztok, bez fosfátů a bez konzervační přísady. je vhodný pro zvlhčení a podporu hojení poškozeného povrchu oka, např. v důsledku suchého oka po operačních zákrocích.

Kdy se má Hylo-CARE® používat

 • K obnově a zachování zdravého oka patří také neustále zvlhčování vnějších tkání, spojivky a rohovky. V nejlepším případě plní tuto funkci naše slzy. Může se však stát, že přirozené slzy jsou k dispozici v nedostatečněm množství, anebo jen s narušeným složením. Oko pak reaguje zčervenáním, svěděním, pocitem cizího tělesa, pálením nebo rychlejší únavou. Tyto příznaky narušeného zásobování přirozenými slzami mohou nastat v suchém, klimatizovaném prostředí, následkem medikamentózní léčby nebo stárnutím.
 • Buňky spojivky a rohovky jsou neustále nově tvořeny a tento proces může optimálně probíhat jen ve vlhkém prostředí. Proto je důležité, aby také po operačních zákrocích na oku bylo oko dostatečně zvlhčováno a rána se optimálně hojila.
 • Používání přípravku HYLO-CARE® vede k inztenivnímu zvlhčování oka a tím i obnově přirozené vlhkostní rovnováhy. HYLO-CARE® poskytuje oku nejen dostatečné zvlhčování, ale zároveň
  pečuje o dobrou regeneraci rohovky a spojivky.

Co Hylo-care ® obsahuje

HYLO-CARE® obsahuje 1 mg/ml hyaluronátu sodného, dexpanthenol, citrátový pufr a vodu.

 • Hyaluronát sodný, přirozenou látku, která se nachází v oku, ale také v jiných částech těla. Tato látka má zvláštní fyzikální vlastnosti – na povrchu oka vytváří rovnoměrný, stabilní a dlouho ulpívající film, který odolává odplavení. Tím trvá zvlhčující efekt velmi dlouho, přičemž funkce oka zůstávají plně zachovány.
 • Navíc HYLO-CARE® obsahuje dexpanthenol, který paří do velké skupiny B-vitaminů. Tato složka přípravku pokrývá potřebu oka po intenzivní regeneraci a plně podporuje zvlhčovací schopnosti hyaluronátu sodného. Kromě toho má dexpanthenol vlastnosti, které podporují hojení. To
  znamená, že malá poškození povrchu oka, vznikající při nedostatku slzného filmu se rychle zahojí, stejně jako rány, které jsou nutným důsledkem operačních zákroků na oku.

Jak se HYLO-CARE® používá

 • Bez problémů lze HYLO-CARE® používat během dne, pokud například není možné pro tužší konzistenci používat oční mast, která vytváří clonu.
 • Počet denních dávek přípravku HYLO-CARE® záleží na individuálním úsudku, doporučení lékaře nebo lékárníka. Všeobecně se kape 3x denně 1 kapka do spojivkového vaku každého oka. Při silnějších obtížích lze HYLO-CARE® během dne používat častěji. Pokud byste měl/a HYLO-CARE® používat častěji (např. více než 10krát denně), nechte si vyšetřit oči od svého očního lékaře.
 • HYLO-CARE® je vhodný pro dlouhodobé používání, přesto byste se měl/a při dlouhotrvajících obtížích zeptat rovněž na radu svého očního lékaře.

Návod k použití

1. Před každým použitím sejměte uzávěr. Před prvním použitím přípravku HYLO-CARE® zatlačte,
prosím, na dno lahvičky tak často, až z kapací trubičky vystoupí první kapka. Tím je lahvička připravena
k prvnímu použití.

2. Držte lahvičku kapací špičkou dolů, palec je umístěn vedle kapací špičky, ostaní prsty položte na dno lahvičky. Ruku s lahvičkou přípravku HYLO-CARE® podepřete o druhou volnou ruku, tak jak je na obrázku.

3. Mírně zakloňte hlavu, lehce odtáhněte volnou rukou spodní víčko od oka a stiskněte rychle a silně střed lahvičky. Tím se uvede v chod mechanismus pro výdej jedné kapky. Zvláštní mechanismus ventilku použitý v systému COMOD® zaručuje i při silném zatlačení na dno lahvičky vždy stejnou velikost kapky i stejnou rychlost vkápnutí.

4. Zavřete pomalu oko, aby se tekutina mohla rovnoměrně rozdělit po jeho povrchu. Po použití lahvičku pečlivě uzavřete uzávěrem. Uvědomte si, že kapací špička je vlhká. Při kapání do oka zabraňte kontaktu kapací špičky s okem nebo pokožkou obličeje.

Další zásady je při užívání nutné dodržovat

 • V případě užívání jiných očních přípravků by měl interval mezi jejich aplikací a aplikací přípravku HYLO-CARE® trvat alespoň 30 minut, přičemž se oční kapky aplikují jako první.
 • Oční mast se vpravuje do spojivkového vaku vždy až po podání přípravku HYLO-CARE®. Vzhledem k absenci konzervační přísady je HYLO-CARE® i při dlouhodobém užívání dobře snášen. Byly však hlášeny ojedinělé případy vzniku reakcí přecitlivělosti (pálení, slzný tok), které po vysazení přípravku rychle odezněly.
 • HYLO-CARE® lze používat i při nošení tvrdých a měkkých kontaktních čoček.
 • HYLO-CARE® se nemá používat v případě přecitlivělosti na jakoukoliv složku přípravku.
 • Jednu lahvičku přípravku by měla používat pouze jedna osoba.

Informace o skladování

Uchovávat při pokojové teplotě. Po prvním otevření použitelné 6 měsíců. Nepoužívejte po skončení doby použitelnosti. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Dostupné velikosti balení na trhu

Jedna lahvička přípravku obsahuje 10 ml roztoku, což odpovídá cca. 300 kapkám. Z výrobně-technických důvodů vždy zůstává v lahvičce i po úplném vypotřebování přípravku malý zbytek kapaliny.

Informace o produktu

Výrobce: URSAPHARM S.R.O.
Značka: HYLO
Kód výrobku: 73442
Kód EAN: 4031626710673
Držitel rozhodnutí: URSAPHARM S.R.O.

Recenze (3)

HYLO Care 10 ml

Recenze od 3 uživatelů s celkovým hodnocením 100 %.

Přidat recenzi produktu

100 %

Používám z důvodu velmi citlivých (alergie, pálení) a suchých očí. Neobsahuje konzervační látky, takže nemám po nakapání žádnou nežádoucí reakci. Oproti jiným obdobným kapkám mám u "Hylo" dojem, že mají dlouhodobější účinek, není je nutné tak často aplikovat. Při užívání cca 3x denně do každého oka 1 kapku, se mi výrazně ulevilo, zejména ustoupilo nepříjemné skoro denní pálení očí. Kapky mi byly doporučeny mým očním lékařem, primářem kliniky, a v tuto chvíli nemám důvod je měnit.

Absence konzervační látky = žádná nežádoucí reakce oka po aplikaci
Výrazné ustoupení pálení očí
Díky technologii přesné dávkování
Vyšší cena
100 %

Produkt mi byl doporučen očním lékařem a protože jsem s ním nadmíru spokojená, i přes jeho vyšší cenu, používám jej a budu používat nadále. Má vícestranné použití a pro mně stačí jej používat 2x denně, což mi vyhovuje.

100 %

Produkt mi byl doporučen očním lékařem a protože jsem s ním nadmíru spokojená, i přes jeho vyšší cenu, používám jej a budu používat nadále. Má vícestranné použití a pro mně stačí jej používat 2x denně, což mi vyhovuje.

Diskuze

Zkušenosti uživatelů

Ing. D.

100 % 20/11/2012

Produkt mi byl doporučen očním lékařem a protože jsem s ním nadmíru spokojená, i přes jeho vyšší cenu, používám jej a budu používat nadále. Má vícestranné použití a pro mně stačí jej používat 2x denně, což mi vyhovuje.

Štítky

Oční kapky

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka