Moje srdcovky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické potřeby » Zdravotnické testy » Glukometry

FREESTYLE Libre senzor

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 455293

Senzor pro okamžitou monitoraci glukózy v krvi. Voděodolný senzor můžete nosit i během sprchování, koupání, plavání, cvičení, vydrží až 14 dní.

Více informací

1 576 Kč

Skladem více než 5 kusů

Pozítří odešleme, u vás v úterý 11. 8.

Máte tento produkt předepsaný od lékaře?

Pozítří odešleme, u vás v úterý 11. 8.

ZITENAX

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Podrobné informace FREESTYLE Libre senzor

Senzor FreeStyle Libre je určen k měření hodnot koncentrace glukózy ve tkáňovém moku. Snadno se aplikuje a nosí a umožňuje získat hodnoty koncentrace glukózy bezbolestně za jedinou sekundu. K použití je nutné dokoupit Čtečku FreeStyle Libre.

Výhody výrobku      

 • Malá velikost senzoru FreeStyle Libre (podobná padesátikoruně) umožňuje diskrétní a pohodlné nošení.
 • Tento malý, voděodolný senzor se nosí na zadní straně horní části paže a vydrží 14 dní.
 • Na rozdíl od tradičního měření glukózy glukometrem a proužky, senzor FreeStyle Libre nevyžaduje každodenní píchání do prstu.
 • Senzor FreeStyle Libre nevyžaduje kalibraci pomocí kapilární krve získané vpichem do prstu, protože je kalibrován již v továrně.
 • Konstantně měří koncentraci glukózy v mezibuněčné tekutině a ukládá 8 hodin dat.
 • Senzor FreeStyle Libre můžete nosit i během sprchování, koupání, plavání, cvičení.    

Okamžité monitorování     

Hodnota koncentrace glukózy v krvi z prstu a hodnota na senzoru se nemusí vždy shodovat. Senzor měří koncentraci glukózy v intersticiální tekutině, která obklopuje buňky ve tkáni pod kůží. Takto naměřené hodnoty se oproti hodnotám naměřeným z krve zpožďují zhruba o 5 až 10 minut.

Technické vlastnosti

Velikost senzoru Výška 5 mm a průměr 35 mm
Hmotnost senzoru 5 gramů
Napájecí zdroj senzoru Jeden stříbro-oxidový článek
Životnost senzoru Až 14 dní
Paměť senzoru Hodnoty koncentrace glukózy se ukládají každých 15 minut.
Provozní teplota 10 °C až 45 °C
Skladovací teplota aplikátoru senzoru a balení senzoru 4 °C až 25 °C
Relativní vlhkost při provozu a skladování 10 % až 90 %, nekondenzující
Odolnost senzoru proti vodě Jednoho metru vody po dobu max. 30 minut.
Nadmořská výška při provozu a skladování -381 metrů až 3048 metrů

Minimální požadavky: počítač s USB 2.0, dvou-jádrový procesor 1,6 GHz, 2GB RAM Software FreeStyle Libre ke stažení
Windows 7, 8 a 10 (32 nebo 64 bit) ke stažení ZDE
macOS El Capitan a vyšší ke stažení ZDE

Indikace pro použití

Systém pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre zdravotnický prostředek indikovaný pro měření koncentrací glukózy v tkáňovém moku u osob s diabetem mellitem (ve věku od 4 let), včetně těhotných žen. Indikace pro děti (věk 4 - 12) je omezena na děti pod dohledem pečovatele ve věku minimálně 18 let. Pečovatel zodpovídá za práci se systémem nebo pomoc dítěti při práci se systémem pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre a také za interpretaci nebo pomoc dítěti při interpretaci zjištěných hodnot ze systému FreeStyle Libre. Systém je určen jako náhrada za měření glykémie při samostatné léčbě diabetu s níže uvedenými výjimkami. Za níže uvedených okolností použijte glukometr ke kontrole aktuálních hodnot koncentrace glukózy ze senzoru systému pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre:

 • V době, kdy se rychle mění koncentrace glukózy, hodnota koncentrace glukózy v tkáňovém moku naměřená senzorem a hlášená jako aktuální nemusí přesně odrážet hladinu glykémie. Když koncentrace glukózy rychle klesá, hodnoty koncentrace glukózy ze senzoru mohou být vyšší než hladina glykémie. Naopak, když koncentrace glukózy rychle stoupá, hodnoty koncentrace glukózy ze senzoru mohou být nižší než hladina glykémie.
 • Pro potvrzení hypoglykémie nebo bezprostředně hrozící hypoglykémie naměřené senzorem.
 • Pokud příznaky neodpovídají hodnotě zjištěné systémem pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre. Neignorujte příznaky, které mohou být způsobeny nízkou nebo vysokou glykémií.

Kontraindikace

Systém pro okamžité monitorováni glukózy FreeStyle Libre musí být před snímkováním magnetickou rezonanci (MRI) odstraněn.

Důležité upozornění

 • Poukaz může vydat každý diabetolog a je částečně hrazen pojišťovnou VZP pro pacienty s diabetem 1 typu.
 • Vzácně mohou být hodnoty koncentrace glukózy ze senzoru nepřesné. Pokud se domníváte, že hodnoty koncentrace glukózy nejsou správné a neodpovídají tomu, jak se cítíte, proveďte měřeni glykemie z prstu, abyste koncentraci glukózy potvrdili. Pokud problém přetrvává, sejměte stávající senzor a aplikujte novy.
 • Výkon systému při použiti s jinými implantovanými zdravotnickými přístroji, např. kardiostimulátory, nebyl vyhodnocen.
 • Čtečka je určena k použiti pouze jednou osobou. Nesmí se používat u vice osob, včetně členů rodiny, z důvodu rizika šíření infekce. Všechny součásti čtečky jsou považovaný za biologicky nebezpečné a mohou potenciálně přenášet infekční onemocnění, i po provedeni procedury čištěni.
 • Některé osoby mohou být přecitlivěle na lepidlo, které udržuje senzor na kůži. Pokud si povšimnete velkého podrážděni kůže kolem senzoru nebo pod nim, sejměte senzor a systém FreeStyle Libre přestaňte používat. Před dalším použitím systému FreeStyle Libre se poraďte s lékařem nebo zdravotní sestrou.
 • Systém pro okamžité monitorovaní glukózy FreeStyle Libre obsahuje male součásti, které mohou být při spolknuti nebezpečné.
 • V době rychle se měnící koncentrace glukózy (vice než 0,1 mmol/L za minutu) hladiny glukózy v tkáňovém moku naměřené senzorem systému pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre nemusejí přesně odrážet hladinu glykemie. Za těchto okolnosti zkontrolujte hodnoty koncentrace glukózy ze senzoru při odběru vpichem do prstu pomoci glukometru.
 • Pro potvrzeni hypoglykemie nebo hrozící hypoglykemie podle senzoru systému pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre proveďte test vpichem do prstu s použitím glukometru.
 • Neignorujte příznaky, které mohou být způsobeny nízkou nebo vysokou glykemii. Pokud mate příznaky, které neodpovídají hodnotám zjištěným systémem pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre, nebo pokud máte podezření, že vaše hodnoty mohou být nepřesné, zkontrolujte hodnotu provedením testu vpichem do prstu s použitím glukometru. Pokud mate příznaky, které neodpovídají zjištěným hodnotám koncentrace glukózy, poraďte se s lékařem nebo zdravotní sestrou.

Informace o systému

 • Systém pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre je určen k použiti pouze s testovacími proužky pro měřeni glykemie a ketolátek v krvi FreeStyle Optium a s kontrolním roztokem MediSense.
 • Zamezte přístupu prachu, nečistot, krve, kontrolního roztoku, vody nebo jiných látek do portů čtečky (USB portu a portů pro testovací proužky).
 • Fyziologické rozdíly mezi tkáňovým mokem a kapilární krvi mohou vest k rozdílům ve zjištěných hodnotách koncentrace glukózy. V době rychle změny glykemie, např. po jídle, podaní dávky inzulinu nebo po cvičeni, mohou být pozorovány rozdíly v hodnotách koncentrace glukózy v tkáňovém moku a v kapilární krvi.
 • Silná dehydratace a nadměrná ztráta vody mohou způsobit nepřesné výsledky. Pokud se domníváte, že jste dehydratovaní, poraďte se okamžitě s lékařem nebo zdravotní sestrou.
 • Soupravu senzoru uchovávejte při teplotách mezi 4 °C - 25 °C. I když soupravu senzoru nemusíte uchovávat v chladničce, můžete ji v chladničce skladovat, pokud je teplota chladničky mezi 4 °C - 25 °C.

Balení obsahuje 1 senzor.

Často kladené dotazy

 • Může mi lékař předepsat poukaz na úhradu pacienta, tak abych si celý produkt platil sám?
  Bohužel z důvodu výrobních kapacit jsou přednostně vybavovány klienti s platným zdravotním poukazem, s úhradou zdravotní pojišťovny
 • Můžu si LIBRE koupit na volný prodej?
  Podobně jako u poukazu s plnou úhradou, zatím tento způsob není možný. V případě změny Vás samozřejmě budeme informovat.
 • Možem si LIBRE nechať poslať na Slovensko, prípadne niekam inam do zahraničia?
  Aj keď je LIBRE na Slovensku registrovaný, tak v tejto chvíli lékárna.cz nedistribuje LIBRE do zahraničia
 • Jaký je doplatek na LIBRE?
  Libre přijímač má dvě úhrady pojišťovny. Pro děti a mladistvé jsou bez doplatku pacienta a pro dospělé už doplatek je.
  Senzor má úhrad vícero, a taky se liší podle věku a anebo podle počtu kusů určených na jeden rok.
 • Je na trhu vícero druhů čteček a senzorů LIBRE?
  Na trhu je pouze jeden druh čtečky a jeden druh senzoru. Jejich úhrada se liší právě kódem pojišťovny.
 • Mají všechny pojišťovny stejnou úhradu?
  Ano, všechny pojišťovny mají stejnou úhradu
 • Pokud zašlu do lékárny poukaz, kdy dostanu výrobek?
  Abychom Vám mohli LIBRE zaslat, musíte udělat objednávku na našich webových stránkách až pak zaslat poukazy poštou. Určitou dobu trvá, než k nám obálka dorazí a následně poukaz zpracujeme. A pak balíček cestuje k Vám domů. Celý proces může trvat až deset dnů.
 • Kolik kusů je v každém balení se senzorem?
  1 kus senzoru s aplikátorem
 • Může vydat poukaz na tento senzor diabetolog a je hrazen zdravotní pojišťovnou?
  Poukaz může vydat každý diabetolog a je hrazen dle platných číselníků VZP. Pro bližší možnosti předepsání kontaktujte svého diabetologa
 • Má glukometr vlastní baterii, která se nabíjí např. přes USB nebo se musí vyměňovat tužkové baterie?
  Glukometr FreeStyle Libre se nabíjí přes kabel USB, který je součástí balení výrobku. V horní části obrazovky čtečky najdete ukazatel stavu baterie.
 • Dostalo se mi informace, že SW tohoto produktu je pouze v angličtině. Jde změnit jazyk na češtinu?
  Software je opravdu pouze v anglickém jazyce. Manuál k přístroji je dodáván i v češtině.
 • Prosím Vás, mám dotaz, jelikož často létám, musím na letišti při celní kontrole senzor z ruky odejmout (kvůli pískání)? a kdo mě může dát potvrzení, že je to moje důležitá diabetická pomůcka, s kterou můžu být na palubě letadla. Jelikož je to nová věc, mám obavy, že na letišti nebudou vědět jakou má čtečka a senzor funkci, tak aby nedošlo k nepříjemnostem, to se jedná i o mezinárodní letiště, mají informace, že diabetici budou létat s tímto vybavením?
 • Před odletem, při průchodu bezpečnostními systémy může zákazník oznámit bezpečnostnímu personálu přítomnost zařízení. Doposud jsme neslyšeli, aby naši zákazníci měli nepříjemnosti na jakémkoliv letišti.
 • Kontrola glykémie přes mobilní aplikaci. Je možné sledovat glykémii přes mobil nebo jen přes čtečku?
 • Pro mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS jsou určeny aplikace FreeStyle LibreLink a FreeStyle LibreLinkUp. Ty však nejsou v současné době v České republice dostupné. Jejich uvedení plánuje výrobce v příštím roce.
 • Ve specifikaci je uvedeno, že přístroj funguje správně do 3 048 m. n. m. Je tedy možné, že při letu letadlem správně nefunguje - je to tak?
 • Během letu nedoporučujeme skenovat senzor ani zapínat čtečku tlačítkem. Pacient může použít čtečku pouze jako tradiční glukometr. Čtečka se zapne vložením testovacího proužku. Více informací o používání senzoru během cestování letadlem si můžete přečíst v uživatelské příručce na str. 68.
 • Je možné se senzorem jít i do páry nebo sauny?
 • Provozní teplota je 10 °C až 45 °C, takže není možné jít se senzorem do páry nebo sauny.
 • Kdy bude aplikace Librelink dostupná v českém obchodu Google Play?
  Pro český region se plánuje uvedení aplikace na rok 2019 - bohužel nemáme prozatím přesné datum, patrně to bude druhá polovina roku. Informace budou také později dostupné na internetové stránce https://www.freestylelibre.cz/ v sekci odběru novinek. Více informací o podporovaných mobilních telefonech a minimálních požadavků na ně najdete na: https://www.freestyle.abbott/ie/en/libre/compatibility-guide.html
 • Je možné si píchat rychlý inzulin (Novorapid) do paže, na které je zároveň umístěn senzor FreeStyle Libre?
 • Pacient si může rychlý inzulín píchat do stejné paže, avšak ve vzdálenosti nejméně 5 cm od senzoru. Pro jistotu je rovněž možné inzulín aplikovat do druhé paže.
 • Je možné použít senzor Freestyle Libre v teplé termální vodě? A jak senzor zabezpečit proti nežádoucímu působení slané teplé vody?
 • Senzor je voděodolný do hloubky 1 metru a nesmí být ponořený déle než 30 minut. Rozsah provozních teplot senzoru činí 10 °C až 45 °C. Slaná teplá voda (do 45 °C) by na senzor neměla mít žádné nežádoucí účinky.

Informace o produktu

Výrobce: ABBOTT LABORATOIRES S.R.O.
Značka: FREESTYLE LIBRE
Produktová řada: FREESTYLE LIBRE senzor
Kód výrobku: 455293
Kód EAN: 5021791001651
Držitel rozhodnutí: ABBOTT LABORATOIRES S.R.O.

Rady lékárníka

Rady lékárníka FREESTYLE Libre senzor

POTŘEBUJETE POMOC?

Bezplatná telefonní linka

 

Istruktážní videa

FreeStyle Libre roll

Recenze

Recenze FREESTYLE Libre senzor

Diskuze (96)

Diskuze FREESTYLE Libre senzor

Přidat nový příspěvek do diskuze

Šotek - Cena senzoru

(1) 11/07/2020

Kolik těch senzorů je v té krabičce za 1576,- Kč? Kolik Kč tedy stojí jeden senzor???

Vstoupit do diskuze

Šotek - Když čtu diskuzi

(0) 11/07/2020

Celý tento slavný vynález se mi, dle vyjádření diskutujících, jeví jako pěkný zmetek. Tento výrobek mě již přestal zajímat!!

Vstoupit do diskuze

Berda - Senzor - RTG

(1) 07/06/2020

Můj dotaz se týká přímo RTG. Pokuď si člověk potřebuje nechat udělat rtg (např. kvůli zranění ). Zranění je na jiném místě než senzor,na jiné ruce. Je nutné si odejmout senzor?

Vstoupit do diskuze

Hanka - Chvála

(0) 25/04/2020

Když si pročítám ty příspěvky, musím konstatovat, že s většinou nesouhlasím. Nemám s tím sebemenší problém a vzhledem k memoci, je to ten nejlepší vynález který kdy byl vymyšlen. A doba doručení, všechno chvíli trvá.

Vstoupit do diskuze

Micka 8. - Čidlo a aplikace

(0) 21/02/2020

Ahoj všem, jak to pročítám tak se nestačím divit, že jsou s Libre takové problémy. Osobně kluk to používá od prosince 2019 a doposud bez problémů. až na: 1) včera se po 10 dnech odlepilo a tím pádem KO, reklamace? kdo si nechává krabičku, teď vím že budu muset 2) aplikace na Android či Ios pro Čr, jde ale musíte se zaregistrovat v Německé síti, nebo zemi kde to je dostupné. Sám to mám na Samsungu… Více

Vstoupit do diskuze

Lucie - Doba dodání

(1) 27/01/2020

Dobrý den, proč neustále posunujete dobu dodání? Ještě před několika dny bylo psané naskladníme do 5 dní a teď už je 7 dní, ale neustále se posunuje "odešleme ve..". Nevím jestli je chyba na straně vašeho eshopu nebo dodavatele, nicméně by se s tím mělo asi něco dělat.. Jelikož jste jediným prodejcem senzoru.

Vstoupit do diskuze

Heindrich - dodací lhůta

(0) 22/01/2020

Již 15 dní tomu je, co jsem odeslal poštou poukaz na senzory, při opakovaném dotazu stále tvrdí, že poukaz nedorazil a je vše v řešení. Můj pocit je takový, že senzory prostě nejsou a nestíhají tak obrovskou poptávku pokrýt. Dobře , ale proč to prostě nepřiznají, proč senzory dodává jediný obchod??Jsem zklamán!!

Vstoupit do diskuze

Katka - Dodání senzorů

(2) 21/01/2020

Chci se zeptat na termín doručení senzorů? Když jsem senzory objednávala(15.1.), tak bylo uvedeno,že je naskladníte do 5 dní. Ale v e-mailu ze 17.1.,když jste potvrdily doručení poukazu,už to bylo 7 dní. A na stránkách pořád prodlužujeme datum naskladnění!

Vstoupit do diskuze

spider74 - Kvalita senzorů

(2) 15/01/2020

Bohužel musím zde dát za pravdu některým přispěvatelům co se týče nižší kvality senzorů dodaných po novém roce. Senzory mám používám od prosince roku 2018 a do současné doby nebyl žádný problém, ale zlom nastal s novou várkou dodanou teď v lednu 2020. Změnu už avízovalo jiné balení, na kterém už nebyl trhací pásek pro otevření a také trochu jiných kódů pro senzor a aplikátor. To by nebyl problém… Více

Vstoupit do diskuze

Danielakudrova - dotaz na dodani

(0) 13/01/2020

Dobrý den Chci se zeptat na termín dodání senzorů. Poukaz byl odeslan 8.1.2020? děkuji

Vstoupit do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám