Podrobné informace

Esprico je dietetický přípravek pro zvláštní lékařské účely (bilanční dieta), určený k dietnímu postupu při AD(H)D.

Informace o produktu

Výrobce: ENGELHARD ARZNEIMITTEL AND CO.
Značka: ESPRICO
Kód výrobku: 205020
Kód EAN: 4104480320040
Držitel rozhodnutí: ENGELHARD ARZNEIMITTEL AND CO.

Dietetický přípravek pro zvláštní lékařské účely (bilanční dieta), určený k dietnímu postupu při AD(H)D (nedostatek pozornosti/hyperaktivita), které jsou provázeny poruchami koncentrace a poruchami učení.

Přípravek obsahuje čistý olej z mořských ryb a přírodní rostlinný olej z pupalky. Tyto oleje obsahují esenciální Omega-3 a Omega-6 mastné kyseliny. Magnezium a zinek vhodně doplňují složení. Chutné žvýkací kapsle zaručí každodenní potřebné množství živin pro vaše dítě.

Neobsahuje lepek, laktózu, glutamát a ftaláty. Neobsahuje žádné konzervační prostředky.

Esprico odpovídá zvláštním požadavkům na dětskou stravu při AD(H)D a pokrývá tak lékařsky dané potřeby na výživné látky. Na základě specifických potřeb při AD(H)D u dětí je v přípravku přizpůsoben obsah minerálních látek a vitamínů, zvýšený je obsah magnézia a zinku.

Složení (na 100 g)

33,5 % olej z mořských ryb s vysokým obsahem, Omega-3 (33,5 g), Xylit, Glycerin pro udržení vlhkosti, Magnéziumcitrát (12,4 g), želatina, modifi kovaný škrob, rostlinný olej, triglycerid (2,8 g), 2,3 % pupalkový olej (2,3 g), pomerančové aroma, emulgator lecitin ze sojových bobů, zinkový glukonát (0,9 g), kyselina citronová, barvivo oxid železnatý a titandioxid, sladidlo Acesulfan-K.

Dávkování

  • Děti od 3 let: užívají denně 2 kapsle, 1x ráno a 1x večer během nebo po jídle;
  • děti od 5 let: 4 kapsle denně, 2 kapsle ráno a večer, od druhého měsíce 2 kapsle denně, 1x ráno a 1x večer po jídle.

Kapsle se žvýkají přímo nebo s trochou tekutiny, obsah kapsle je také možné vytlačit přímo na lžičku nebo zamíchat do jídla.

Důležité upozornění

Užívání přípravku konzultujte s lékařem nebo lékárníkem. Jedná se o doplňkovou bilanční dietu. Esprico by se němělo užívat při alergii na některou ze složek, jako např. na ryby, pupalku. Při nadměrném užívání může působit projímavě. Vždy je důležitá pestrá a vyvážená strava a zdravý životní styl.

Recenze (13)

Recenze produktu ESPRICO 60 kapslí

Recenze od 13 uživatelů s celkovým hodnocením 87 %.

Přidat recenzi produktu

(7) (9)

100 %

(8) (6)

100 %

(7) (10)

80 %

(8) (6)

100 %

(8) (5)

20 %

syn bral více než rok a žádný zázrak se tedy nekonal. Spíše bych řekla, že byl ještě více roztěkaný.

(5) (9)

100 %

pro hyperaktivní děti k nezaplacení :-)

(6) (8)

100 %

(6) (8)

60 %

(7) (7)

90 %

Syn má diagnozu ADHD a Esprico mu rozhodně prospívá.

(6) (8)

100 %

Tento produkt nám byl doporučen dr jako doplněk stravy při školní docházce syna ( Aspergerův syndrom). Není tolik unavený, tím se mu i lépe spí a soustředí se ve škole

  • - žvýkací tobolky
  • - syn není tak unavený a lépe se mu spí

Diskuze (2)

Diskuze k produktu ESPRICO 60 kapslí

Přidat nový příspěvek do diskuze

(9) (6) (0) 11/07/2016

Jaromír M. - Toto dítěti ????

No ... toto bych dítěti nikdy nedal. Jednak je tam prokazatelně jedovaté sladidlo Acesulfam- K. Stejný jed, jako to samé, jen s jiným názvem - Aspartam nebo Cyklamát. A pak ta kyselina Omega-6??? té konzumujeme až 20x více než je prospěšné, protože ji obsahují v nadbytečné míře všechny rostlinné tuky až na pár vyjimek tak na co ji ještě do něčeho dávat? Má jednu velkou vadu, zabraňuje odbourávání… Více

Vstoupit do diskuze

(9) (8) (0) 18/08/2014

Aneta K. - Esprico versus Eye Q

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v čem je podstatný rozdíl mezi Esprico a Eye Q, který je "silnější", v čem jsou přednosti jednotlivých preparátu, přípravek bude užívat syn, kterému je 9 let a má problémy s pozorností ve škole. Děkuji za odpověď. Aneta K.

Vstoupit do diskuze