Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdravá výživa a hubnutí » Přípravky na dietu a hubnutí » Energetické nápoje při dietě a hubnutí

NUTRICIA Cubitan s příchutí čokolády 4x200 ml

Doplněk stravy Více o legislativě
Kód výrobku: 365399

Cubitan je vysokoenergetická tekutá výživa s vysokým obsahem bílkovin a s argininem, určená k péči o pacienty s proleženinami.

Více informací

252
Běžná cena: 319 Kč, Ušetříte: 21 % (67 Kč)

Dostupnost: skladem do 24 hodin

Zboží odešleme 22. 2. 2018, předpokládaný termín doručení 23. 2. 2018.

Doprava od 29 Kč nebo zdarma
 
Podrobné informace
Příbalový leták
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Cubitan je vysokoenergetická tekutá výživa s vysokým obsahem bílkovin a s argininem, určená k péči o pacienty s proleženinami.

Informace o produktu

Výrobce: NUTRICIA a.s.Raben Logistics Polska sp.z o.o;Oddział Chorzów
Kód výrobku: 365399
Kód EAN: 8716900569029
Držitel rozhodnutí: NUTRICIA a.s.Raben Logistics Polska sp.z o.o;Oddział Chorzów

Cubitan je vysoce energetická tekutá strava s vysokým obsahem bílkovin a s argininem. Obsahuje rovněž vitamíny, minerály a stopové prvky. Cubitan je určen k bezprostřednímu použití jako nápoj, lze jej pomalu upíjet mezi jídly (sipping). Nejlépe chutná vychlazený. Je určen k dietnímu postupu při péči o pacienty s proleženinami a chronickými ránami. Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely. Bez lepku. Ošetřeno UHT. Nutričně nekompletní potravina, nevhodná jako jediný zdroj výživy. Pouze pro enterální podání, neslouží pro intravenózní použití.

Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml

Energetická hodnota 520 kJ / 124 kcal
Tuky 3,5 g
- z toho nasycené MK* 0,5 g
Sacharidy 14,5 g
- z toho cukry 7,1 g
- z toho laktóza 1,7 g
Bílkoviny 8,8 g
Vláknina < 0,5 g
Sůl 0,13 g
L-arginin 1,52 g
Osmolarita 490 mOsmol / l

*MK - mastné kyseliny

Užívání produktu

Podávejte 1 – 3 balení denně k doplnění běžné stravy, pokud neurčí lékař nebo pracovník kvalifikovaný v oblasti klinické výživy jinak. Nápoj chutná nejlépe vychlazený. Před otevřením lahvičku dobře protřepejte. Načaté balení uchovávejte v uzavřené lahvičče v lednici, maximálně po dobu 24 hodin po otevření.

Přípravek není určen pro děti do 3 let věku. Při podání dětem a dospívajícím ve věku 3 - 17 let je třeba zvýšené opatrnosti. Nedoporučuje se podávat kriticky nemocným pacientům a pacientům s galaktosémií.

Dále by Vás mohlo zajímat, že jako proleženiny (dekubity) označujeme ohraničené odumření tkáně, které je následováno nekrózou tkáně. Proleženiny jsou jednou z nejčastějších a současně nejproblematičtějších komplikací u dlouhodobě nemocných pacientů a pacientů s omezenou pohyblivostí. Hlavními rizikovými faktory vzniku proleženin jsou dlouhodobý tlak na určitou část těla, tření, nepohyblivost pacienta, inkontinence a v neposlední řadě podvýživa. Léčba proleženin je velmi obtížná a namáhavá jak pro pacienta, tak pro ošetřující personál. Velkým přínosem v léčbě proleženin je zavedení výživových přípravků, které přispívají k hojení proleženin zevnitř. Tyto přípravky mají vysoký obsah energie, bílkovin, argininu a dalších mikronutrientů, které jsou potřebné k optimalizaci procesu hojení proleženin.

Složení produktu

Mléčné bílkoviny (z kravského mléka), vodu, maltodextrin, cukr, rostlinné oleje (řepkový, slunečnicový), L-arginin, kakaový prášek, regulátor kyselosti (kyselina citrónová), L-askorban sodný, karotenoidy ((obsahuje sóju) β- karoten, lutein, lykopenový oleoresin z rajčat), hydrogenfosforečnan hořečnatý, aroma, emulgátor (sojový lecitin), cholin chlorid, DL-α-tokoferol, chlorid draselný, citronan draselný, fosforečnan vápenatý, mléčnan železnatý, stabilizátor (karagen), síran zinečnatý, chlorid sodný, glukonan měďnatý, síran manganatý, nikotinamid,  D-pantothenát vápenatý, pyridoxin hydrochlorid, riboflavin, thiamin hydrochlorid, fluorid sodný, retinyl- acetát, kyselinu pteroylmonoglutamovou, seleničitan sodný, chlorid chromitý, molybdenan sodný, jodid draselný, fytomenadion, D-biotin, cholekalciferol, kyanokobalamin.

Důležité upozornění

Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Příchuť Čokoláda.

Balení obsahuje 4 x 200 ml.

Příbalový leták

                                                    NUTRICIA
                                       CUBITAN s příchutí čokoládovou

Vysokoenergetická výživa s vysokým obsahem bílkovin, s argininem
Cubitan je vysokoenergetická tekutá výživa s vysokým obsahem bílkovin a s argininem. Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely. Určeno k dietnímu postupu při péči o pacienty s chronickými ranami. Bez lepku. Baleno v ochranné atmosféře. Ošetřeno UHT.

Důležitá upozornění

Pouze pro enterální použití. Není určen pro parenterální podávání. Pouze pro použití pod lékařským dohledem. Nevhodný jako jediný zdroj výživy. Nevhodný pro děti do 3 let věku. Při podávání dětem a adolescentům ve věku od 3 do 17 let je nutno dbát zvýšené opatrnosti. Nedoporučuje se podávat kriticky nemocným pacientům.
Návod k použití: Skladujte na suchém a chladném místě. Před použitím dobře protřepejte. Určený k přímému použití, nejlépe chutná vychlazený. Po otevření uchovávejte v uzavřené lahvičce v chladničce max. po dobu 24 hodin.
Dávkování: 1-3 lahvičky denně, pokud lékař nebo pracovník kvalifikovaný v oblasti klinické výživy neurčí jinak.
Složení

mléčné bílkoviny (z kravského mléka), voda, maltodextrin, cukr, rostlinné oleje (řepkový, slunečnicový), L-arginin, kakaový prášek, regulátor kyselosti (kyselina citrónová), L-askorban sodný, karotenoidy ((obsahuje sóju) β-karoten, lykopenový oleoresin z rajčat, lutein), hydrogenfosforečnan hořečnatý, aroma, emulgátor (sójový lecitin), cholin chlorid, DL--tokoferol, chlorid draselný, citronan draselný, fosforečnan vápenatý, mléčnan železnatý, stabilizátor (karagenan), síran zinečnatý, chlorid sodný, glukonan měďnatý, síran manganatý, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, pyridoxin hydrochlorid, riboflavin, thiamin hydrochlorid, fluorid sodný, retinyl-acetát, kyselina pteroylmonoglutamová, chlorid chromitý, seleničitan sodný, molybdenan sodný, jodid draselný, fytomenadion, D-biotin, cholekalciferol, kyanokobalamin.
Výrobce: N. V. Nutricia, Zoetermeer, Nizozemí
Kontakt pro ČR: Nutricia a. s., Na Hřebenech II 1718/10, 140 00 Praha 4, infolinka: 800 110 001, www.vyzivavnemoci.cz
Minimální trvanlivost do: viz horní strana obalu
4 x 200 ml e

Průměrný obsah ve 100 ml:
Energetická hodnota 520 kJ
124 kcal
Tuky (26 En%) 3,5 g
z toho nasycené mastné kyseliny 0,5 g
Sacharidy (45 En%) 14,5 g
z toho
- cukry 7,1 g
-- laktóza 1,7 g
Vláknina (1 En%) <0,5 g
Bílkoviny (28 En%) 8,8 g
Sůl 0,13 g
Vitaminy
Vit A 119 g-RE
Vit D3 1,3 g
Vit E 19 mg--TE
Vit K 10 g
Thiamin 0,28 mg
Riboflavin 0,63 mg
Niacin (3,4 mg-NE) 1,5 mg
Kyselina pantothenová 1,0 mg
Vit B6 0,65 mg
Kyselina listová 100 g
Vit B12 0,79 g
Biotin 7,5 g
Vit C 125 mg
Minerální látky a stopové prvky
Na 50 mg
K 150 mg
Cl 80 mg
Ca 225 mg
P 182 mg
Mg 42 mg
Fe 3,0 mg
Zn 4,5 mg
Cu 0,68 mg
Mn 1,3 mg
F 0,19 mg
Mo 19 g
Se 32 g
Cr 18 g
I 25 g

Jiné
L-arginin 1,52 g
Karotenoidy 0,75 mg
Cholin 69 mg
Osmolarita 490 mOsmol/l

Recenze

Recenze produktu NUTRICIA Cubitan s příchutí čokolády 4x200 ml

Diskuze

Diskuze k produktu NUTRICIA Cubitan s příchutí čokolády 4x200 ml

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám