Úvodní strana Zdraví a léky Oční optika Kontaktní čočky Měsíční čočky

BAUSCH & LOMB PureVision 2 HD Měsíční kontaktní čočky 6 kusů Průměr: 14,0, Zakřivení: 8,6, Počet dioptrií: -10,00, Počet kusů v balení: 6 ks

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 456419

Měsíční kontaktní čočky jsou jedny z nejtenčích čoček. Díky jejich designu a optickým vlastnostem budete vidět jasně a ostře.

Více informací

Skladem

Pozítří odešleme, u vás v úterý 19. 1.

Pozítří odešleme, u vás v úterý 19. 1.

Běžná cena: 499 Kč
459 Kč (76,50 Kč/ks)
Ušetříte: 8 % (40 Kč)

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

BAUSCH & LOMB PureVision 2 HD Měsíční kontaktní čočky 6 kusů

Měsíční silikon-hydrogelové kontaktní čočky vyráběné společností Bausch and Lomb. Díky technologii použitého materiálu, zajišťují čočky potřebný přísun kyslíku k rohovce a poskytují tak nositeli každodenní komfort.

Výhody výrobku

 • PureVision 2 byly zkonstruovány pro nositele, kteří trpí nedostatkem kontrastní citlivosti a rozmazaným viděním za zhoršených světelných podmínek.
 • Použitá optika high definition snižuje výskyt halo efektu a oslnění. Proto PureVision 2 ocení především řidiči, studenti nebo sportovci.
 • Díky technologii ComfortMoist, která bohatě zvlhčuje povrch čočky, poskytují tyto PureVision 2 vysoký komfort po celý den nošení.
 • Přes výjimečnou tenkost si zachovaly velmi příjemné vlastnosti při manipulaci.

Složení výrobku

Materiál: Balafilcon A, Silikon-hydrogelové

Jak se kontaktní čočky nasazují

 1. Připravte si kontaktní čočky, roztok, zrcadlo a místo, kde si budete moci umýt a osušit ruce. V místnosti by měl být dostatek světla. Pokud používáte make-up, nechte jeho aplikaci až po nasazení čoček.
 2. Vždy si pečlivě umyjte ruce, aby se na čočky nedostaly nečistoty a bakterie. Používejte jemné nebo antibakteriální mýdlo, vyhýbejte se hydratačním mýdlům, pleťovým mlékům a produktům na olejové bázi. Po umytí ruce osušte ručníkem. Vyhněte se používání papírových ubrousků, které mohou zanechávat na rukou žmolky. Mějte na paměti, že pro manipulaci s čočkami je lepší mít krátké nehty, abyste nepoškrábali kontaktní čočku nebo rohovku oka.
 3. V dalším kroku vyjmeme kontaktní čočku z pouzdra nebo z blistru. Pokud máte na každém oku jiné dioptrie, bude vhodné si zvyknout nandavat jako první vždy stejnou čočku – např. na levé oko, abyste si čočky nepomíchali. Dejte si čočku na dlaň, kápněte na ni roztok a lehce ji promněte prstem. Některé roztoky jsou tzv. „no-rub“, nicméně většina optiků se shoduje, že je vhodné v rámci dobré hygieny čočku vždy lehce promnout. Pokud chcete manipulaci s čočkami usnadnit, nabízíme vám praktické aplikátory a pinzety.
 4. Umístěte čočku na ukazovák. Pokud mám čočka tvar mističky, je vše v pořádku. Pokud však okraje směřují směrem dolů (jako malé zobáčky), pak je čočka naruby. Některé kontaktní čočky mají indikátor rubu a lícu (číslice nebo písmena), které jsou viditelné proti světlu na okraji čočky.
 5. Čočka je na ukazováku jedné ruky, prostředníkem lehce stáhněte spodní víčko směrem dolů a prsty druhé ruky popotáhněte horní víčko nahoru. Pokuste se během procesu nemrkat. Některým lidem pomáhá otočit pohled směrem vzhůru, aby nedocházelo k nechtěnému mrkání. Zpočátku to může být těžké, ale díky praxi si brzy zvyknete.
 6. Umístěte čočku opatrně na oko a několikrát mrkněte. Čočka se tak sama usadí na správné místo na duhovce. Pokud je to potřeba, můžete se čočky lehce dotknout a posunout ji na střed. Pokud čočka dráždí oko nebo cítíte jakýkoliv diskomfort, vyjměte ji a jemně očistěte roztokem, než ji na oko znovu nasadíte.
 7. Zopakujte postup s druhým okem. Vylijte roztok s pouzdra a nechte pouzdro vyschnout. (Z hygienických důvodů nikdy nepoužívjte tentýž roztok dvakrát!)

Na co si dát pozor

Tyto kontaktní čočky lze nosit v klasickém denním režimu nošení s měsíční periodou výměny, ale lze je nosit i v prodlouženém či kontinuálním režimu nošení. Tento režim nošení by měl uživateli schválit oční specialista. Pokud kontaktní čočky z oka vyjmeme, musíme je uložit do pouzdra a vhodného roztoku. 

Vlastnosti výrobku

 • Průměr: 14,00
 • Zakřivení: 8,6
 • Indikátor rub-líc
 • Zabarvení pro manipulaci
 • Obsah vody: 36%
 • Propustnost kyslíku: 130 Dk/t 

Balení obsahuje 6 kusů čoček. 

Informace o produktu

Výrobce: BAUSCH & LOMB S.P.A.
Značka: PUREVISION
Kód výrobku: 456419
Kód EAN: 785811038564
Držitel rozhodnutí: BAUSCH & LOMB S.P.A.

Příbalový leták

 

Recenze

BAUSCH & LOMB PureVision 2 HD Měsíční kontaktní čočky 6 kusů

Diskuze

BAUSCH & LOMB PureVision 2 HD Měsíční kontaktní čočky 6 kusů

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka