Podrobné informace

Roztok k čištění, zvlhčování a dekontaminaci inkrustovaných, kontaminovaných a chronických kožních ran.

Informace o produktu

Výrobce: B.BRAUN
Značka: PRONTOSAN
Kód výrobku: 91070
Kód EAN: 4039239541301
Kód SÚKL: A73124
Držitel rozhodnutí: B.BRAUN

Prontosan® roztok na oplach ran se používá:

  • pro čištění a zvlhčováni chronických ran
  • pro konzervační zvlhčení obvazů a krytí ran. obkladů, gázy, tamponů, houbiček, gelů, hydrofilního materiálu, alginátů, hydrokoloidů apod.
  • při převazu k uvolnění přilepeného krytí nebo inkrustovaného povlaku rány

Použití roztoku na oplach ran Prontosan® je bezbolestné a je také dobře snášeno alergiky. Rychle odstraňuje nepříjemný zápach ran. Rány by měly být nejprve opláchnuty a vyčištěny roztokem Prontosan®, aby se povlak z nich snadno uvolnil a odstranil, než se pro ošetření použije Prontosan® gel.

Dávkování
Obvaz se musí kvůli relativně nízké vlhkosti měnit minimálně 1x denně, lépe však několikrát za den. Aplikace by měla být prováděna tak často dokud se všechny povlaky a nekrózy nedají snadno odstranit a rána není na pohled čistá. To je předpokladem přirozeného hojení rány a umožňuje chirurgické ošetření s optimální prognózou. U rozsáhlých a těžko dostupných ran je doporučována koupel celé části těla v roztoku na oplach ran Prontosan® po dobu nejméně 15 minut. Roztok se používá neředěný.

Účinné látky
Aqua purificata
Midopropylbetain
Polyhexanid

Kontraindikace
Nepoužívat na hyalinové chrupavky a v kombinaci s aniogenními tenzidy, neboť zhoršují konzervační schopnost. Prontosan® roztok na oplach ran by se také neměl míchat s jinými mýdly, mastmi, oleji nebo enzymy apod. na čištění ran.

Není cytotoxický, nedráždí, nesenzibilizuje, nepůsobí bolest, nezpomaluje granulaci a epilelizaci, dermatologicky hodnocen jako neškodný.

Recenze (2)

Recenze produktu PRONTOSAN roztok 350ml 400416

Recenze od 2 uživatelů s celkovým hodnocením 100 %.

Přidat recenzi produktu

(7) (6)

100 %

(7) (4)

100 %

Diskuze

Diskuze k produktu PRONTOSAN roztok 350ml 400416

Přidat nový příspěvek do diskuze