Moje srdcovky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické prostředky » Přípravky na rýmu » Hygiena nosu

OTOSAN nosní sprej Baby 30 ml

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 381425

Otosan® nosní sprej Baby působí lokálně díky hloubkovému čištění nosních dutin, uvolňuje nos od nadměrného zahlenění a pomáhá proti ucpanému nosu.

Více informací

Běžná cena: 219 Kč
186 Kč (6,20 Kč/ml)
Ušetříte: 15 % (33 Kč)

Skladem

Zítra odešleme, u vás pozítří.

Zítra odešleme, u vás pozítří.

ZITENAX

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Podrobné informace OTOSAN nosní sprej Baby 30 ml

POUŽITÍ. Otosan® nosní sprej Baby je nosní dekongestant pro lokální použití. Má vlastnosti hypertonického roztoku mořské vody obsahující mořskou vodu z Bretaně a kombinovaný účinek přírodního Aloe Vera gelu, BIO pomerančového esenciálního oleje, glukonátu měďnatého a betaglukanu.

Multifunkční přípravek Otosan® nosní sprej Baby působí lokálně díky hloubkovému čištění nosních dutin, uvolňuje nos od nadměrného zahlenění a pomáhá proti ucpanému nosu. Díky jemnému složení a skutečnosti, že neobsahuje vazokonstriktory, je vhodný zejména pro děti, těhotné a kojící ženy, osoby se srdečními chorobami. V takových případech vždy konzultujte použití zdravotnického prostředku s lékařem. Bez hnacího plynu.

INDIKACE.

Otosan® nosní sprej Baby je ideální první podpůrná léčba zánětlivých procesů, jako jsou různé typy rinitid (virové, bakteriální nebo alergické), sinusitid, suchostí nosní sliznice a po chirurgických zákrocích.

DÁVKOVÁNÍ.

1 vstřik do každé nosní dírky 2-4 krát denně po dobu 10-15 dnů.

POPIS.

Otosan® nosní sprej Baby je vhodný jako podpůrná léčba akutní rinitidy nebo rinosinusitidy bez ohledu na příčinu vzniku. Jednotlivé složky přípravku pomáhají vylučovat přebytečný hlen a mají ochranný, změkčující a uklidňující účinek na podrážděnou sliznici. Otosan® nosní sprej Baby čistí nosní dutinu díky hypertonickému roztoku a působení složek, které odvádějí vodu ze sliznice, zkapalňují hlen a pomáhají odstraňovat viry, bakterie, pyl a makro i mikročástice. Zdravotnický prostředek je vhodný také v případě nadměrné suchosti nosní sliznice. Otosan® nosní sprej Baby poskytuje úlevu a vytváří nepřátelské prostředí pro růst bakterií a pomáhá tak předejít návratu potíží (relapsu).

TOLERANCE.

Absence vazokonstriktorů a jemný účinek činí Otosan® nosní sprej Baby dobře snášeným přípravkem. V současné době nejsou známy žádné vedlejší účinky nebo kontraindikace. Otosan® nosní sprej Baby může být používán opakovaně, nezpůsobuje nesnášenlivost ani riziko „rhinitis medicamentosa“ (česky medikamentózní rhinitida/rýma).

NÁVOD K POUŽITÍ.

Před použitím vydechněte vzduch z nosu. Vstříkněte roztok do každé nosní dírky a držte hlavu vzpřímeně. Po aplikaci spreje lehce zatlačte nosní dírku ukazovákem tak, aby byl roztok rozptýlen po celé nosní sliznici. Mírné a dočasné pocity brnění po aplikaci jsou považovány za normální účinek přípravku. Po použití opláchněte trysku teplou vodou a vysušte ji papírovým ubrouskem.

UPOZORNĚNÍ A BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ.

Zdravotnický prostředek uchovávejte na suchém místě, mimo přímé sluneční světlo a zdroje tepla. Uchovávejte mimo dosah dětí. Pouze k zevnímu použití. Nekonzumujte. Vyhněte se očnímu kontaktu. Nepoužívejte v případě známé přecitlivělosti na obsažené složky. Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na korýše a/nebo měkkýše. Nepoužívejte jiným způsobem a účelem, než jak je uvedeno v tomto příbalovém letáku. V současné době nemá Otosan® nosní sprej Baby žádné známé vedlejší účinky, které by hovořily proti použití v těhotenství nebo při kojení, v těchto případech se prosím před použitím přípravku poraďte se svým lékařem/lékárníkem. Přípravky obsahující dvojmocné kovy, jako je měď, jsou bezpečné, mohou však způsobit vzácné případy anosmie (ztráta čichu). V případě nežádoucích účinků okamžitě přerušte léčbu a poraďte se s lékařem. Balení je určeno výhradně pro osobní použití (sdílené použití může způsobit přenos infekce).

MULTIAKTIVNÍ PŘÍPRAVEK K JEMNÉMU ČIŠTĚNÍ NOSNÍ SLIZNICE S RYCHLÝM DEKONGESCENČNÍM ÚČINKEM (dekongescence = odstranění zduření/otoku).

MOŘSKÁ VODA (KONCENTRÁT) = ČIŠTĚNÍ A ZMĚKČENÍ Mořská voda obsažená v přípravku pochází z moře poblíž Bretaně. Složení je podobné solnému roztoku a je obzvláště bohaté na minerální látky a stopové prvky, které jsou pro naše tělo nezbytné. Kromě očištění nosních dutin a odstraňování prachu a pylu podporuje hypertonická mořská voda mukociliární clearance, zkapalnění a vyloučení přebytečného hlenu.

PŘÍRODNÍ BIO ALOE VERA GEL = OCHRANA A HYDRATACE Aloe Vera gel obsahuje polysacharidy, které interagují s mucinem (přítomným na povrchu nosních dutin) a tvoří tak adhezivní (lepivý) gel, který chrání sliznici před dráždidly a mikroorganismy. Tato ochrana navíc hydratuje podrážděnou vrstvu a tak snižuje bolest, zánět a otok.

ORGANICKÝ POMERANČOVÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ = ÚLEVA A ČIŠTĚNÍ Poměrančový esenciální olej vyniká čerstvou vůní citrusových plodů. Mezi jednu z mnoha jeho vlastností patří ochrana před vnějšími látkami, jako jsou mikroby a bakterie. Je známý pro své relaxační (ulevující) vlastnosti, odstraňuje nervové napětí spojené s nespavostí (způsobené běžným nachlazením).

GLUKONÁT MĚĎNATÝ = OCHRANA PROTI ZAHLENĚNÍ Stopový prvek glukonát měďnatý chrání nosní sliznici, protože je toxickou látkou pro mnoho patogenních mikroorganismů včetně chřipkových virů a adenovirů.

CARBOXYMETHYL BETAGLUCAN = ZKAPALNĚNÍ A HLENOVÁ ADHEZE Polysacharid betaglukanu získaný extrakcí z buněčných stěn kvasinek a hub pomáhá zkapalnit hlen a podporuje mukociliární trasport. Jako hlenové adhezivum usnadňuje uvolňování látek, které zajišťují postupný a násobný efekt přípravku.

Otosan® nosní sprej Baby je zdravotnický prostředek (CE). Certifikát posuzování shody zaručuje plnění požadavků směrnice EU 93/42 / CEE o zdravotnických prostředcích.

LIKVIDACE

Po skončení doby použitelnosti zdravotnického prostředku nebo při jeho určení k likvidaci postupujte podle platných předpisů. Nevhodným nakládáním s odpady poškozujete životní prostředí.

Skladování: Uchovávejte při teplotě od 0 do 35 °C. Spotřebujte (i po otevření) do data uvedeného na obale.

Celkový objem: 30 ml Číslo šarže a datum spotřeby jsou uvedeny na obale.

Distributor: Medindex, spol. s r.o., Olštýnská 607/1, Praha 8, Česká republika Infolinka ČR/SR: (+420) 284 683 810 Datum poslední revize příbalového letáku: listopad 2017

Informace o produktu

Výrobce: Medindex, spol.s r.o.
Značka: OTOSAN
Kód výrobku: 381425
Kód EAN: 8016887000134
Držitel rozhodnutí: Medindex, spol.s r.o.

Recenze

Recenze OTOSAN nosní sprej Baby 30 ml

Diskuze

Diskuze OTOSAN nosní sprej Baby 30 ml

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám