Lékárna.cz

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Začít konverzaci

Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

Nahrávám filtry...
Filtrování
64 otázek a odpovědí

Čerstvá světlá jasně červená krev ve stolici může značit problém s hemeroidy nebo prasklinku konečníku. Občasná krev ve stolici se může objevit právě v těchto případech. Pokud konečník při stolici i mimo ní bolí, píchá či svědí, můžete vyzkoušet produkty na léčbu hemeroidů. Čípky zavádějte ideálně na noc, mast můžete mazat i několikrát denně. Přidejte do stravy i vlákninu a produkty s obsahem diosminu a hesperidinu. Pokud by se stav do měsíce nezlepšil nebo se horšil, doporučuji návštěvu lékaře.  Druhou možností je sražená tmavá krev ve stolici. Zde se může jednat o krvácení v trávicím traktu…

Celá odpověď

Celiakie, neboli intolerance lepku, je autoimunitní onemocnění, kterým trpí asi 1% populace. Trpět jí mohou jak děti, tak i dospělí.  Spouštěčem bývá lepek (gluten), který je obsažen ve stravě a který postihuje především tenké střevo. Po příjmu potravy obsahující lepek dojde k autoimunitní reakci, která se projeví poškozením sliznice tenkého střeva.  Poté následuje chronický zánět sliznice, začnou mizet klky a mikroklky. Tím dojde ke snížení povrchu tenkého střeva a sníží se jeho schopnost vstřebávat důležité živiny z organismu. Lepek je hlavní bílkovinnou složkou pšenice, žita, ječmene a…

Celá odpověď

Intolerance laktózy postihuje zhruba 10-15% populace ČR. Dochází k ní ve chvíli, kdy trávicí systém není schopný správně zpracovat mléčný cukr-laktózu. Za normálních okolností je laktóza rozštěpena enzymem laktázou na glukózu a galaktózu. Příčinou intolerance na laktózu je právě nedostatečná aktivita nebo přímo nedostatek tohoto enzymu. Nerozštěpená laktóza začne poté ve střevě kvasit vlivem střevních bakterií, což se poté projevuje plynatostí, nadýmáním, průjmem a křečemi v břiše. Dalšími příznaky mohou být pocit plnosti, kručení v břiše, nevolnosti, zvracení, únava, svalové bolesti či…

Celá odpověď

Pálení žáhy je poměrně častým jevem. Je to pocit pálení či horka, který vychází z hrudi směrem nahoru do krku. Nepříjemné pocity vznikají následkem dráždění sliznice jícnu kyselou žaludeční šťávou, k čemuž dochází v případě přílišného uvolnění dolního jícnového svěrače. Kromě pálení či horka můžete pálení žáhy pociťovat jako slanou, kyselou či nahořklou tekutinu vzadu v hrdle, obtíže při polykání, říhání, bolest na nadbřišku, pocit na zvracení či pocit nadmutí. Zpočátku se objevuje pálení žáhy jen po určitých druzích jídel. Riziková jídla jsou sladkosti, smažená, mastná, tučná a…

Celá odpověď

Pokud vás trápí nadměrná plynatost a nadýmání, můžete použít lék Espumisan (2 kapsle s jídlem nebo po jídle 3-4x denně) nebo Noball (1-3 kapsle denně). Můžete přidat také laktobacily, které pomáhají srovnat střevní mikroflóru. Snažte se omezit nadýmavé potraviny, při vaření přidávejte kmín, fenykl nebo bazalku. Dbejte na pravidelné vyprazdňování. Pokud by obtíže neustoupily, je nutné navštívit lékaře.

Celá odpověď

Jako rychlou pomoc při plynatosti doporučuji Espumisan, tj. 2 tobolky během jídla nebo po jídle.  Pro celkové zlepšení je vhodné dlouhodobé užívání probiotik (např. Biopron). Pokud by problém byl dlouhodobějšího rázu nebo se zhoršoval, doporučuji návštěvu lékaře.

Celá odpověď

Na nadýmání a bolest bříška u dětí jsou velmi dobré kapičky Espumisan pro miminka a kojence nebo Infacol, které pomohou s nahromaděnými prdíky.  Použít můžete i kapičky s přírodními oleji Baby calm kapky. V každém případě bych miminku každý den podávala Biogaiu. Jedná se o kapičky s obsahem probiotik vhodných právě na koliky a bolest břicha u novorozenců a kojenců.

Celá odpověď

Vždy se nejdříve musíme zkusit zaměřit na příčinu bolesti břicha, konkrétně žaludku. Tyto nepříjemné pocity může způsobovat dietní chyba (pálivé, mastné, kořeněné či jinak dráždivé jídlo) Náhlá změna jídelníčku např. během dovolené. Dále se může jednat o překyselení žaludku z nadměrné tvorby žaludečních kyselin či z nadužívání léků dráždících a poškozujících žaludeční ochranou mucinovou vrstvu, nejčastěji tento problém způsobuje dlouhodobé užívání léků na bolest, ale i jiné léky mohou náš žaludek podráždit. Bolest břicha se dále objevuje při střevních infekcích, kde je spojena ještě s…

Celá odpověď

Při průjmu je potřeba dbát na dostatečný pitný režim, aby se zabránilo dehydrataci. Potraviny mají být lehce stravitelné, např.:      -suché bílé pečivo (starší)       -odvar z rýže nebo mrkve       -rýže       -dušená mrkev       -banány       -vařené brambory       -vařená kuřecí prsa       -bílý jogurt Naopak nevhodná jsou tučná, kořeněná, špatně stravitelná jídla.

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.