Ty nejlepší dárky pro zdraví a krásu a spoustu odměn za vánoční nákupy.

Oblíbené položky
Vybrat odměnu

Úvodní strana » Děti a maminky » Dětská výživa » Kojenecká mléka » Počáteční kojenecká mléka

NUTRILON 1 Allergy Care od narození 450 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely
Kód výrobku: 349831

Počáteční kojenecká výživa určená pro děti od narození, které trpí alergií na bílkovinu kravského mléka.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

Podrobné informace

Podrobné informace NUTRILON 1 Allergy Care od narození 450 g

Počáteční kojenecká výživa určená pro děti od narození, které trpí alergií na bílkovinu kravského mléka.

Nutrilon 1 Allergy Care je počáteční náhradní kojenecká výživa speciálně určená pro děti trpící alergií na bílkovinu kravského mléka, které proto nemohou být kojeny.

Obsahuje vysoce naštěpenou (extenzivně hydrolyzovanou) bílkovinu, která snižuje riziko alergické reakce, dále LCP mastné kyseliny (mezi nimi omega 3 kyseliny) v množství doporučeném předními odborníky na dětskou výživu, a rovněž unikátní klinicky testovanou směs oligosacharidů scGOS (galaktooligosacharidy) a IcFOS (fruktooligosacharidy), které napodobují funkci oligosacharidů mateřského mléka.

Oligosacharidy jsou přirozeně se vyskytující látky, které jsou využívány střevní mikroflórou dítěte. Chuť mléka je v porovnání s běžnou výživou mírně nahořklá, což je způsobeno obsahem hydrolyzovaných bílkovin. Nutrilon 1 Allergy Care je nutričně kompletní kojenecká výživa vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození, pokud nemohou být kojeni.

Návod na přípravu

Nejprve vyvařte kojeneckou láhev a savičku. Převařte kojeneckou vodu, nechejte zchladnout na požadovanou teplotu a nalijte potřebné množství do lahvičky. Pomocí přiložené odměrky přidejte přesné množství prášku dle návodu, uzavřete láhev a směs řádně protřepejte. Ověřte teplotu mléčné směsi jejím kápnutím na vnitřní stranu zápěstí, až poté podávejte dítěti.

Orientační doporučené dávkování

Věk dítěte Voda na 1 dávku Počet odměrek*
na 1 dávku

Výsledné množství mléka

Počet denních dávek Jak dlouho vydrží balení (450 g)
0-2 týdny 90 ml 3 100 ml 6 5 – 6 dní
2-8 týdnů 120 ml 4 133 ml 5 5 dní
2 měsíce 150 ml 5 166 ml 5 4 dny
3-4 měsíce 180 ml 6 200 ml 5 3 dny
5-6 měsíců 210 ml 7 233 ml 5 3 dny


* Dodržujte přesně doporučené množství prášku, aby jste zajistili správný a bezproblémový růst a vývoj dítěte.

Složení

Sušený maltodextrin, koncentrát hydrolyzované syrovátkové bílkoviny (z mléka), rostlinné oleje, galaktooligosacharidy (z mléka, 8 %), fosforečnan vápenatý, emulgátor (estery mono- a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citronovou), fruktooligosacharidy 0,6%, chlorid draselný, citronan trisodný, rybí olej, hydrogenfosforečnan hořečnatý, uhličitan vápenatý, chlorid sodný, cholin chlorid, kyselina L-askorbová, taurin, L-askorban sodný, síran železnatý, inositol, DL-α-tokoferyl acetát, síran zinečnatý, sodnou sůl uridin 5‘-monofosfátu, cytidin 5‘-monofosfát, L-karnitin, adenosin 5‘-monofosfát, sodnou sůl inosin 5‘-monofosfátu, nikotinamid, fytomenadion, pyridoxin hydrochlorid, D-pantothenát vápenatý, sodnou sůl guanosin 5‘-monofosfátu, D-biotin, síran měďnatý, kyselinu pteroylmonoglutamovou (kyselinu listovou), retinyl palmitát, DL-α-tokoferol, riboflavin, kyanokobalamin, thiamin hydrochlorid, cholekalciferol, jodid draselný, síran manganatý, seleničitan sodný.

Příloha č. 1 – etiketa

Nutrilon 1 Allergy Care

Čelní strana

Logo Nutrilon + štít (ve štítu text: Obsahuje IMMUNOFORTIS pro přirozené posílení imunitního systému Vašeho dítěte)

od narození

od narodenia

Pro děti s alergií na bílkovinu kravského mléka

Pre deti s alergiou na bielkovinu kravského mlieka

Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely v prášku, od narození

Dietetická potravina na osobitné medicínske účely v prášku, od narodenia

Ostatní strany

Návod na přípravu výživy

CZ

1. Umyjte si důkladně ruce a vysterilizujte všechno používané nádobí.

2. Převařte čerstvou pitnou vodu určenou pro kojence a nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C.

3. Odpovídající množství vody vlijte do vysterilizované láhve. Nepoužívejte opakovaně převařenou vodu.

4. Přidejte odpovídající množství prášku do vody pomocí přiložené odměrky. Vždy používejte dodanou odměrku. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.

5. Uzavřete láhev a důkladně ji protřepte (nejméně 10 vteřin), než se všechen prášek rozpustí. Sejměte víčko a nahraďte jej sterilní savičkou.

6. Ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a připravenou dávku ihned podávejte.

SK

1. Dôkladne si umyte ruky a vysterilizujte všetko náčinie, ktoré budete používať.

2. Čerstvú pitnú vodu určenú pre dojčatá prevarte a nechajte ju v kanvici vychladnúť asi 30 minút na približne 40 °C.

3. Zodpovedajúce množstvo vody vlejte do vysterilizovanej fľaše. Nepoužívajte opakovane prevarenú vodu.

4. Do vody pridajte zodpovedajúce množstvo prášku pomocou priloženej odmerky. Vždy používajte priloženú odmerku. Prášok v odmerke nestláčajte. Príliš veľké odchýlky od odporúčaných dávok môžu mať škodlivé následky.

5. Uzatvorte fľašu a dôkladne ju pretrepte (najmenej 10 sekúnd), kým sa všetok prášok rozpustí. Snímte viečko a nahraďte ho sterilným cumlíkom.

6. Overte teplotu mliečnej zmesi odkvapnutím na vnútornú stranu zápästia a pripravenú dávku ihneď podávajte.

Důležité rady:

Připravenou stravu spotřebujte do dvou hodin. Vždy zlikvidujte nespotřebovanou stravu. Neohřívejte stravu v mikrovlnné troubě, abyste předešli opaření dítěte v důsledku nerovnoměrného ohřátí. Nikdy nepřidávejte do dětské výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.

Uchovávání:

Po každém použití plechovku vždy pečlivě uzavřete a uchovávejte ji na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Dôležité rady

Pripravenú stravu spotrebujte do dvoch hodín. Nespotrebovanú stravu vždy zlikvidujte. Nezohrievajte stravu v mikrovlnnej rúre, aby ste predišli opareniu dieťaťa v dôsledku nerovnomerného ohriatia. Nikdy nepridávajte do detskej výživy viac odmeriek, ako je stanovené, ani čokoľvek iné.

Uchovávanie

Po každom použití plechovku vždy starostlivo uzatvorte a uchovávajte ju na suchom a chladnom mieste (nie v chladničke). Vlhkú odmerku nevkladajte do plechovky. Obsah spotrebujte do 1 mesiaca po otvorení.

 

Počet a velikost denních dávek (dle doporučení dětského lékaře)

Věk kojence/Vek dojčaťa

Přibližná hmot./ Přibližná hmot.

Počet dávek/dávok na 1 den/deň

Velikost/

Veľkosť

1 dávky

Příprava/

Príprava 1 dávky

Počet odměrek / odmeriek + voda

Doporučené/Odporúčané množství/

množstvo výživy na den/deň

0-2 týdny/týždne

< 3,5 kg

7

66 ml

2 + 60 ml

470 ml

2-8 týdnů/týždňov

3,5 - 4,5 kg

6

100 ml

3 + 90 ml

600 ml

2 měsíce/mesiace

4,5 - 5,5 kg

6

133 ml

4 + 120 ml

800 ml

3 měsíce/mesiace

5,5 - 6,5 kg

5

166 ml

5+ 150 ml

830 ml

4-6 měsíců/mesiacov

> 6,5 kg

5

200 ml

6 + 180 ml

1000 ml

 

1 zarovnaná odměrka/odmerka = 4,5 g sušeného přípravku/prípravku

100 ml Nutrilonu 1 Allergy Care = 90 ml převařené/prevarenej vody + 3 zarovnané odměrky/odmerky = 275 kJ (66 kcal).

 

 

Nutrilon 1 Allergy Care je dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu kojenců od narození, pokud nemohou být kojeni. Určeno k dietnímu postupu při alergii na bílkovinu kravského mléka.

Nutrilon 1 Allergy Care je správnou volbou počátečního mléka pro Vaše dítě, pokud trpí alergií na bílkovinu kravského mléka a nemůže být plně kojeno. Nutrilon 1 Allergy Care obsahuje speciálně upravené bílkoviny (tzv. hydrolyzované), které významně snižují riziko alergické reakce. Alergie je přehnaná reakce imunitního systému na určitou látku. Nejčastěji se rozvíjí
v raném dětském věku, kdy je imunita ještě nevyvinutá. Proto je velmi důležité i nadále podporovat rozvoj imunitního systému Vašeho dítěte.

Nutrilon 1 Allergy Care obsahuje IMMUNOFORTIS, patentovanou směs speciálních živin podobných těm v mateřském mléce. IMMUNOFORTIS prokazatelně pomáhá Vašemu dítěti budovat obranyschopnost po vzoru mateřského mléka.

Nutrilon 1 Allergy Care je lehce stravitelný. Při podávání této výživy může být stolice Vašeho dítěte měkčí a světlejší stejně jako u kojených dětí. Chuť mléka je v porovnání s běžnou výživou mírně nahořklá, což je způsobeno obsahem hydrolyzovaných bílkovin.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Pro výživu novorozenců a kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko.

Nutrilon 1 Allergy Care musí být používán na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Nutrilon 1 Allergy Care je nutričně kompletní mléčná výživa v prášku, která je vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Jakékoliv pochyby a dotazy konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Současně se zavedením vhodných příkrmů můžete přejít na Nutrilon 2 Allergy Care, který byl vyvinut tak, aby splňoval zvyšující se výživové potřeby staršího dítěte.

SLOŽENÍ:

Koncentrát hydrolyzované syrovátkové bílkoviny (z mléka), sušený maltodextrin, rostlinné oleje, vláknina (galaktooligosacharidy /z mléka/, polyfruktóza), emulgátor (estery mono- a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citrónovou), fosforečnan vápenatý, chlorid draselný, rybí olej, chlorid hořečnatý, citran trisodný, uhličitan vápenatý, cholin chlorid, kyselina
L-askorbová, taurin, L-askorban sodný, síran železnatý, inositol, síran zinečnatý, sodná sůl uridin 5‘-monofosfátu, cytidin 5‘ monofosfát, DL-
-tokoferyl acetát, adenosin 5‘-monofosfát, sodná sůl inosin 5‘ monofosfátu, L-karnitin, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, sodná sůl guanosin
5‘-monofosfátu, D-biotin, síran měďnatý, kyselina listová, retinyl palmitát, DL-
-tokoferol, kyanokobalamin, thiamin hydrochlorid, riboflavin, cholekalciferol, pyridoxin hydrochlorid, síran manganatý, jodid draselný, fytomenadion, seleničitan sodný. Výrobek obsahuje laktózu.

Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny.

Nutrilon 1 Allergy Care je dietetická potravina na osobitné medicínske účely vhodná pre výživu dojčiat od narodenia, pokiaľ nemôžu byť dojčené. Určené pre dietný režim pri alergii na bielkovinu kravského mlieka.

Nutrilon 1 Allergy Care je správnou voľbou počiatočného mlieka pre Vaše dieťa, pokiaľ trpí alergiou na bielkovinu kravského mlieka a nemôže byť plne dojčené. Nutrilon 1 Allergy Care obsahuje špeciálne upravené bielkoviny (tzv. hydrolyzované), ktoré významne znižujú riziko alergickej reakcie. Alergia je chybná reakcia imunitného systému na určitú látku. Najčastejšie sa rozvíja v rannom detskom veku, kedy ešte nie je imunita vyvinutá. Preto je veľmi dôležité i naďalej podporovať rozvoj imunitného

systému Vášho dieťaťa.

Nutrilon 1 Allergy Care obsahuje IMMUNOFORTIS, patentovanú zmes špeciálnych živín podobných tým v materskom mlieku. IMMUNOFORTIS preukázateľne pomáha Vášmu dieťaťu budovať obranyschopnosť podľa vzoru materského mlieka.

Nutrilon 1 Allergy Care je ľahko stráviteľný. Pri podávaní tejto výživy môže byť stolica Vášho dieťaťa mäkšia a svetlejšia, rovnako ako u dojčených detí. Chuť mlieka je

v porovnaní s bežnou výživou mierne nahorklá, čo je spôsobené obsahom hydrolyzovanej bielkoviny.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE:

Pre výživu novorodencov a dojčiat je najprirodzenejšou a najvhodnejšou stravou, zastúpením svojich živín a ich kvalitou, materské mlieko.

Nutrilon 1 Allergy Care sa musí používať na základe odporúčania lekára alebo osoby kvalifikovanej v oblasti starostlivosti o dojčatá a malé deti. Nutrilon 1 Allergy Care je výživovo kompletná mliečna výživa v prášku, ktorá je vhodná ako jediný zdroj výživy pre dojčatá od narodenia. Pre zdravie dojčiat je dôležité dôsledne dodržiavať návod na

prípravu i uvedené odporúčania. Akékoľvek pochybnosti a otázky konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom.

Súčasne so zavedením vhodných príkrmov môžete prejsť na Nutrilon 2 Allergy Care, ktorý bol vyvinutý tak, aby spĺňal zvyšujúce sa výživové potreby staršieho dieťaťa.

ZLOŽENIE

Koncentrát hydrolyzovanej srvátkovej bielkoviny (z mlieka), sušený maltodextrín, rastlinné oleje, vláknina (galaktooligosacharidy /z mlieka/, polyfruktóza),

emulgátor (estery mono- a diglyceridov mastných kyselín s kyselinou citrónovou), fosforečnan vápenatý, chlorid draselný, rybí olej, chlorid horečnatý, citran trisodný,

uhličitan vápenatý, cholín chlorid, kyselina L-askorbová, taurín, L-askorban sodný, síran železnatý, inozitol, síran zinočnatý, sodná soľ uridín 5‘-monofosfátu, cytidín 5‘-monofosfát, DL--tokoferyl acetát, adenozín 5‘-monofosfát, sodná soľ inozín 5‘-monofosfátu, L-karnitín, nikotínamid, D-pantotenát vápenatý, sodná soľ guanozín

5‘-monofosfátu, D-biotín, síran meďnatý, kyselina listová, retinyl palmitát, DL--tokoferol, kyanokobalamín, tiamín hydrochlorid, riboflavín, cholekalciferol, pyridoxín hydrochlorid, síran mangánatý, jodid draselný, fytomenadión, seleničitan sodný. Výrobok obsahuje laktózu.

Zloženie sa vzťahuje k sušenému stavu potraviny.

Výrobce / Výrobca: N.V. NUTRICIA, ZOETERMEER, NIZOZEMÍ / HOLANDSKO

Prodávající: NUTRICIA A.S., NA PANKRÁCI 30, 140 21 PRAHA 4

Predávajúci: NUTRICIA, S.R.O., KARADŽIČOVA 8, 821 08 BRATISLAVA

Baleno v ochranné atmosféře. Skladujte na suchém a chladném místě (max. do 25 °C, ne
v ledničce). / Balené v ochrannej atmosfére. Skladujte na suchom a chladnom
mieste (max. do 25 °C, nie v chladničke).

Datum výroby / minimální trvanlivost do: viz dno plechovky

Dátum výroby / minimálna trvanlivosť do: pozrite dno plechovky

Průměrný obsah / Priemerný obsah

na 100 g prášku

Energetická hodnota

2025 kJ/ 484 kcal

Mléčné bílkoviny / Mliečne bielkoviny (hydrolyzované)

11,6 g

Sacharidy

52,0 g

laktóza

21,1 g

Tuky

25,6 g

nasycené / nasýtené mastné kyseliny

11,4 g

kyselina linolová

3,4 g

kyselina alfa linolenová / linolénová

0,6 g

Vláknina*

5,9 g

Minerální / Minerálne látky

 

Na

150 mg

K

554 mg

Cl

303 mg

Ca

345 mg

P

189 mg

Mg

37 mg

Stopové prvky

 

Fe

3,9 mg

Zn

3,7 mg

Cu

294 μg

Mn

55 μg

Se

8,8 μg

I

88 μg

Vitaminy / Vitamíny

 

A

388 μg RE

 

 

D3

9,4 μg

E

8 mg α-TE

K1

35 μg

B1

367 µg

B2

735 μg

niacin/niacín

3,2 mg

kyselina pantothenová/pantoténová

2 425 µg

B6

294 μg

kyselina listová

66 μg

B12

1,3 μg

biotin / biotín

16 μg

C

61 mg

Ostatní důležité látky / Ostatné dôležité látky

 

L-karnitin / L-karnitín

7,3 mg

cholin / cholín

72 mg

myo-inositol / myo-inozítol

23 mg

taurin / taurín

39 mg

Nukleotidy

 

Cytidin / Cytidín 5`-monofosfát

7,9 mg

Uridin / Uridín 5`- monofosfát

5,7 mg

Adenosin / Adenozín 5`- monofosfát

4,9 mg

Guanosin / Guanozín 5`- monofosfát

1,7 mg

Inosin / Inozín 5`- monofosfát

3,3 mg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* galatkooligosacharidy + polyfruktóza

 

 

 

Informace o produktu

Výrobce: NUTRICIA
Značka: NUTRILON
Produktová řada: NUTRILON Speciální mléka pro specifické výživové potřeby
Kód výrobku: 349831
Kód EAN: 8712400771092
Kód SÚKL: 0033402
Cesta podání: Perorální podání
Držitel rozhodnutí: NUTRICIA

Upozorňujeme: Kojení je nejpřirozenější způsob výživy vašeho dítěte, protože mateřské mléko je v prvních měsících života to nejlepší. Obsahuje vše, co dítě potřebuje ke zdravému vývoji a zároveň poskytuje ochranu před různými nemocemi a přináší výhody pro vás i vaše dítě. Pokračovací kojenecké mléko není určeno jako náhrada mateřského mléka během prvních šesti měsíců života. Rozhodnutí o zahájení podávání příkrmů, včetně jakékoliv výjimky z pravidla věku šesti měsíců, by mělo být přijímáno pouze na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy, farmacie nebo péče o matku a dítě, v závislosti na individuálním růstu a vývojových potřebách konkrétního kojence. Při krmení dítě vždy držte v náručí. Neponechávejte dítě bez dohledu, jinak může dojít k zalknutí.


Oznámit nežádoucí účinky

Příbalový leták

Příbalový leták NUTRILON 1 Allergy Care od narození 450 g

Příbalovou informaci k produktu NUTRILON 1 Allergy Care od narození 450 g zobrazíte nebo stáhnete zde: NUTRILON 1 Allergy Care od narození 450 g.doc

Recenze

Recenze NUTRILON 1 Allergy Care od narození 450 g

Diskuze

Diskuze NUTRILON 1 Allergy Care od narození 450 g

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám