Moje srdcovky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické prostředky » Pokožka, vlasy » Dezinfekce, krytí a hojení ran

DEBRIECASAN aquagel na hojení ran 250 ml

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 212597

Hydroaktivní gel pro ošetření akutních i chronických ran, dekubitů, odřenin, popálenin a ulcerací jiné etiologie.

Více informací

289 Kč

Skladem

Pozítří odešleme, u vás ve středu 8. 7.

Pozítří odešleme, u vás ve středu 8. 7.

ZITENAX

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Podrobné informace DEBRIECASAN aquagel na hojení ran 250 ml

DebriEcaSan aquagel byl vyvinut pro širokou škálu použití k lokální léčbě nehojících se ran (bércové ulcerace, diabetické defekty, dehiscence ran, ragády, fisury, dekubity) a také k prevenci recidív mykóz meziprstí a jako podpůrný lokální prostředek k eliminaci progrese fascitídy, tendinitídy a jiné.
 

Specifikace produktu

Vhodný ke krytí hemoragických bul, které mohou být předvojem pozdějších gangrén, stejně jako krytí phalangů s infikovanou nehtovou ploténkou, které jsou časté v terénu s porušenou trofikou (onychofytózy).

Jeho účinky se velice efektivně projevují také při výkonu mediciální pedikúry, kdy je třeba maximálně chránit pokožku před mechanickým poškozením a zároveň zabránit možné infekci měkké tkáně a nehtu

Velmi příznivě působí na okraje defektu, které za jeho působení zůstávají zcela vitální, bez macerace či jiného poškození a velmi pozitivně ovlivňuje angiogenezi a reepitalizaci okrajových částí defektu, čímž urychluje hojení a znatelně zmenšuje rozsah poškození

Použití produktu

Hydrogely jsou obecně gelová krytí na bázi hydrofilních polymerů s vysokým obsahem vody. Jsou dostupné ve formě polštářků nebo jako amorfní hmota, často v tubě. Absorbují nadbytečný exsudát, udržují optimální vlhkost, autolyticky odstraňují nekrózu, povlaky a neporušují okolní zdravé buňky. Vlhké prostředí podporuje viabilitu buněk a umožňuje jim modulaci, proliferaci a produkci cytokinů, urychluje autolytický debridement. Chrání též ránu proti vstupu sekundární infekce.

Indikací k použití DebriEcaSan aguagelu jsou převážně rány v čistící a granulační fázi hojení:
1.Ve fázi čistící je nutno odstranit infikovaná a chabě prokrvená granula tak, aby nová spodina defektu byla prosta nekróz, chobotů a aby byla maximálně redukována mikrobiální kontaminace.
2. Ve fázi granulační podporuje krytí novotvorbu tkáně tím, že vyrovnává hladinu vlhkosti, chrání ránu před vysycháním, funguje jako bariéra proti choroboplodným zárodkům a chrání granulační tkáň před mechanickým drážděním

Další indikace:
Primární sutura rány - je výhodnější, neboť významně zkracuje dobu hojení a navíc kožní kryt zamezuje sekundární infekci.
Sekundární hojení - drenáže, dehiscence, případně amputace, kdy je někdy obtížné provést primární suturu a ponecháváme k hojení per secundam.
Erythrasma, folikulitis, furunculus, erysipelas, tinea pedis, intertrogo simplex.

Defekty žilního původu (bércové vředy)
Vedle celkového stavu pacienta je kvalita spodiny defektu rozhodujícím faktorem pro volbu lokální terapie. Většina pacientů s bércovými ulceracemi si stěžuje na narůstající bolesti, otok, zarudnutí, může být i významná sekrece, spodina defektu je významně povleklá, až nekrotická. V této fázi lze DebriEcaSan přikládat ve formě roztoku 2x denně, na noc pak přiložit gelovou formu tohoto materiálu. Po zvládnutí čistící fáze lze převaz provádět DebriEcaSan aguagelem lx denně. Primárně gel kryjeme mastným tylem či polyetylénovousíťkou, sekundárně je vhodné přikládat krytí z netkané textílie, v případě výrazné sekrece opatřené fólií. Po zvládnutí čistící fáze je možné krýt jakýmkoliv materiálem adekvátním aktuálnímu stavu (např. hydrokoloidy, antiseptika, hydrofeibry).

Defekty tepenného původu (ischemické)
Vředy aterosklerotického původu vznikají náhle, jsou hluboké s rezidui nekrotických tkání, penetrují fascii a šlachy.Rychlost progrese závisí na kolaterálním oběhu. Rozhodující pro další osud končetiny je rekanalizace cévního systému s následným zajištěním dostatečné perfúze. Do doby zajištění PTA (perkutánní transluminální angioplastika) odborníci nedoporučují provádět invazivní výkony, vhodnější je aplikace lokálních antiseptik. DebriEcaSan aguagel je proto velmi vhodný 1-2x denně. Po provedené plastice je pak vhodná nekrektomie s následnou aplikací kombinace DebriEcaSan aguagel a DebriEcaSan roztoku. Před každou aplikací gelu (denně) je pak vhodné provést mechanický debridement spodiny defektu.

Defekty neuropatické, neuroischemické (syndrom diabetické nohy)
Infekce kůže probíhají u diabetiků často v těžší formě, snáze dochází k progresi do hlubších tkání, nápadná je jejich chronicita a výrazný sklon k recidívárn.

Neuropatické rány vznikají většinou na podkladě traumatu, komplikovaného infekcí. Autonomní neuropatie vede ke snížení perspirace a tvorby mazu a suchosti kůže, vzniku ragád a fisur. Tato místa jsou ideální tkání pro růst bakterií. Neuroischemická noha je teplá, kůže suchá. V tomto případě je vhodné bérec hydratovat např. Vazalínou albou a dále je plně indikována aplikace DebriEcaSan roztoku 2x denně či gelu 1 x denně.

Senzitivní neuropatie vede ke snížení citlivosti, zejména na dotek a tepelné zrněny, ale i vůči bolesti. Pacient si tyto poruchy většinou neuvědomuje. Důsledkem může být zanedbání poškození mechanického, termického a chemického charakteru, ale i pozdní zjištění zánětlivých lézí infekčního rázu a gangrény. Při těžších neuropatiíchjsou alterovány i hlouběji uložené tkáně včetně kostí a kloubů. Flegmonózní zrněny na plosce mají tendenci se šířit podél plantární aponeurózy. Také interdigitální ragáda může vyvolat flegmónu se zarudnutím nebo píŠtělí. Hlubší choboty mohou zasahovat i do intermetatarzálních prostorů a podél šlach na dorzurn pedis. Závažnější je pronikání hnisavé sekrece mezi tarzální kosti, nekróza na patě je nebezpečná při postupu infekce na calcaneus a pod úpon Achilovy šlachy, posléze i do hlubokých intermuskulárních prostorů bérce. Všem výše uvedeným stavům lze zabránit včasnou diagnostikou a vhodnou intervencí a aplikací vhodného materiálu. Po řádném debridementu lze aplikovat DebriEcaSan aguagel, který je vhodné krýt neadherentním krytím či polyetylénovou síťkou. Okraje je vhodné chránit ochrannou pastou, okolí pak dle aktuálního stavu bud' hydratovat vazelínou či eliminovat rozvoj infekce kortikoidy či antibiotiky v masti či krému. Takto lze převazovat 1 x denně.

Složení produktu

97% DebriEcaSan (voda 99,8 %, kyselina chlorná 0,03%, chlornan sodný 0,03%, chlordioxid 0,0001 %, chlorid sodný 0,1 %),1 % PEMULEN, 2% Na OH (25%) - pH 7 -7,5.

Balení obsahuje 250 ml.

Informace o produktu

Výrobce: NEWWATERMEANING S.R.O.
Značka: DEBRIECASAN
Kód výrobku: 212597
Kód EAN: 8595584500258
Držitel rozhodnutí: NEWWATERMEANING S.R.O.

Recenze

Recenze DEBRIECASAN aquagel na hojení ran 250 ml

Diskuze

Diskuze DEBRIECASAN aquagel na hojení ran 250 ml

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám