Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Léky na trávení » Léky na průjem

CARBOCIT 20 tablet

Léčivý přípravek
Kód výrobku: 11606

87 % 30 recenzí

Carbocit je určen pro léčbu dospělých, mladistvých a dětí starších 3 let u akutních průjmů, nadýmání, při výskytu střevních infekcí způsobených viry a baktériemi a při dráždivém tračníku.

Více informací

69
Ušetříte: 9 % (7 Kč) Běžná cena: 76 Kč

Skladem do 24 hodin

Odesíláme v úterý 26. 2., u vás ve středu 27. 2.

Odesíláme v úterý 26. 2., u vás ve středu 27. 2.

Doprava už od 39 Kč, nad 1500 Kč zdarma

Přidejte ještě


Načítám
Podrobné informace
Příbalový leták
Recenze (30)
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - CARBOCIT 20 tablet

Carbocit je určen pro léčbu dospělých, mladistvých a dětí starších 3 let u akutních průjmů, nadýmání, při výskytu střevních infekcí způsobených viry a baktériemi a při dráždivém tračníku.

CARBOCIT
tablety

(Carbo activatus, Bismuthi subgallas, Acidum citricum monohydricum)

Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje. Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však musíte Carbocit užívat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl. Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu. Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu. Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 2 dnů musíte se poradit s lékařem. Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

1. Co je Carbocit a k čemu se používá

Carbocit patří do skupiny léčivých přípravků obsahujících medicinální uhlí, které pohlcuje plyny a toxické látky ze zažívacího ústrojí. Přítomná sloučenina vizmutu má místní dezinfekční a adstringentní účinek v trávicím traktu. Kyselina citrónová nahrazuje nedostatek protonů při jejich nedostatečném vylučování žaludeční sliznicí.

Carbocit je určen pro léčbu dospělých, mladistvých a dětí starších 3 let. Bez porady s lékařem mohou přípravek krátkodobě (nejdéle 2 dny) užívat dospělí a mladiství u akutních průjmů způsobených dietní chybou, při výskytu méně závažných střevních infekcí způsobených viry a baktériemi a při dráždivém tračníku.

Přípravek není určen pro děti do 3 let. Dětem od 3 let může být přípravek podáván pouze po doporučení lékaře. Pouze na doporučení lékaře užívají přípravek dospělí, kteří trpí vředovým zánětem tlustého střeva, zánětem sliznice žaludku a nadměrným rozkladem potravy ve střevě, nebo průjmy vyvolané v průběhu jiných základních onemocnění (cukrovka).

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Carbocit užívat

Neužívejte Carbocit
jestliže jste přecitlivělý na sloučeniny vizmutu nebo na kteroukoli další složku přípravku Carbocit

Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Carbocit je zapotřebí pokud trpíte

  • vředovým zánětem tlustého střeva
  • zánětem sliznice žaludku
  • nadměrným rozkladem potravy ve střevě
  • průjmy vyvolané v průběhu jiných základních onemocnění (cukrovka).

Pokud se Vás týká některý z výše uvedených bodů, poraďte se před užíváním přípravku Carbocit s lékařem.

Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky
Účinky přípravku Carbocit a účinky jiných přípravků současně užívaných se mohou vzájemně ovlivňovat. Carbocit ovlivňuje účinek následujících léčivých přípravků

  • snižuje účinky antikoncepčních přípravků užívaných ústy a proto je třeba, aby se ženy v období užívání přípravku Carbocit pojistily i jinou formou antikoncepce
  • snižuje vstřebávání a tím účinky jiných léčiv, proto musí být mezi užitím přípravku Carbocit a užíváním jiných léků dodržen interval alespoň dvou hodin.

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Užívání přípravku Carbocit s jídlem a pitím
Tablety se užívají celé a zapijí trochou vody, nebo se nechají rozpadnout v sklenici v malém množství vody, důkladně se rozmíchají a obsah sklenice se vypije. Doporučuje se užívat přípravek Carbocit 2 hodiny po jídle anebo perorálním užití jiného léku. Při léčbě tímto přípravkem nepijte alkoholické nápoje.

Těhotenství a kojení
Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. O léčbě těhotných a kojících žen přípravkem Carbocit není dostatek údajů. V případě potřeby užívání přípravku se poraďte s lékařem.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů
Přípravek Carbocit nemá žádný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje.

3. Jak se Carbocit užíva

Vždy užívejte přípravek přesně podle pokynů této příbalové informace. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Dávkování
Bez doporučení lékaře neužívejte déle než 2 dny. Doporučené dávky jsou následující.

Dospělí a mladiství
Obvyklá denní dávka užívaná k léčbě méně závažných střevních infekcí způsobených viry a baktériemi a při dráždivém tračníku jsou 2 - 4 tablety 3 - 4 krát denně. U akutních průjmů způsobených dietní chybou se užíva 4 - 5 tablet 3 - 4 krát denně.

Děti od 3 let
Obvyklá dávka je 2 - 4 tablety 3 - 4 krát denně.

Tablety se užívají celé a zapijí trochou vody, nebo se nechají rozpadnout v sklenici v malém množství vody, důkladně se rozmíchají a obsah sklenice se vypije. Tablety je možné pro jejich velikost rozkousnout nebo rozdrtit a zapít vodou. Dětem se tablety podávají vždy jako suspenze vzniklá rozdrcením nebo rozpadnutím tablet v malém množství vody a dávku dítě zapije sklenicí vody nebo hořkého čaje.

Jestliže jste užil(a) více přípravku Carbocit, než jste měl(a)
Při předávkování přítomná sloučenina vismutu může způsobit nauzeu a zvracení. Při podezření na předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se ihned poraďte s lékařem.

Jestliže jste přestal(a) užívat přípravku Carbocit
Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

4. Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Carbocit nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Gastrointestinální poruchy

  • snížení vstřebávání a tím účinků současně podávaných perorálních léků,
  • černé zbarvení stolice, které může maskovat krvácení do trávicího ústrojí,
  • vyšší dávky můžou způsobit nauzeu a zvracení.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

5. Jak Carbocit uchovávat

Uchovávejte při teplotě do 25 °C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Přípravek Carbocit nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na krabičce.

Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6. Další informace

Co přípravek Carbocit obsahuje
Léčivými látkami jsou carbo activatus 320 mg, bismuthi subgallas 25 mg a acidum citricum monohydricum 3 mg v jedné tabletě. Pomocnými látkami jsou sacharosa, mikrokrystalická celulosa, glycerol 85%, želatina, mastek, magnesium–stearát, sodná sůl karboxymethylškrobu a citronová silice.

Jak přípravek Carbocit vypadá a co obsahuje toto balení
Černé, kulaté, ploché tablety se zkosenými hranami. Balení obsahuje 20 tablet.

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce
IMUNA PHARM, a.s
Jarková 17
082 22 Šarišské Michaľany
Slovenská republika

Tato příbalová informace byla naposledy schválena 23.12. 2009

Informace o produktu

Výrobce: IMUNA PHARM A.S., ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY
Značka: CARBOCIT
Produktová řada: Úleva od nevolnosti
Kód výrobku: 11606
Kód EAN: 8585000415013
Kód SÚKL: 13145
Držitel rozhodnutí: IMUNA PHARM A.S., ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.

Carbocit je určen pro dospělé, mladistvé a děti starší 3 let. Bez porady s lékařem mohou přípravek krátkodobě (nejdéle 2 dny) užívat dospělí a mladiství u akutních průjmů způsobených dietní chybou, při výskytu méně závažných střevních infekcí způsobených viry a baktériemi a při dráždivém tračníku. Dětem od 3 let může být přípravek podáván pouze na doporučení lékaře. Také dospělí, kteří trpí vředovým zánětem tlustého střeva, zánětem sliznice žaludku a nadměrným rozkladem potravy ve střevě, nebo průjmy vyvolané v průběhu jiných základních onemocnění (cukrovka), mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře.


Oznámit nežádoucí účinky

Příbalový leták

CARBOCIT 20 tablet – příbalový leták

Příbalovou informaci k produktu CARBOCIT 20 tablet zobrazíte nebo stáhnete zde: CARBOCIT 20 tablet.

Recenze (30)

Recenze produktu CARBOCIT 20 tablet

Recenze od 30 uživatelů s celkovým hodnocením 87 %.

Přidat recenzi produktu

100 %

při střevních potížích nejlepší volba

100 %

100 %

100 %

100 %

80 %

100 %

100 %

100 %

100 %

Vše v pořádku

Vše ok
n/a

Diskuze

Diskuze k produktu CARBOCIT 20 tablet

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám