Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Bioderma Phoroderm

Biocard Celiac-test 10 ks

Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.

Biocard Celiac-test 10 ks
Rychlý, jednoduchý a spolehlivý imunochromatografický test pro kvalitativní stanovení protilátek anti-tTG IgA ve vzorku krve ze špičky prstu. Více informací
Kód výrobku: 67682
Cena s DPH: 2 214 
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Podrobný popis výrobku Biocard Celiac-test 10 ks

Návod na použití.

Celakie (CD – Celiac disease) je vážná celoživotní gastrointestinální porucha, která může být způsobena vlivem trvalé nesnášenlivosti prolaminů i lepku, komplexní směsi zásobních proteinů nacházejících se v pšenici, ječmenu a žitě, příčinou široké škály klinických symptomů, jako např. průjmu, břišní distenze, úbytku na váze, podvýživy a poruch kůže (Dermatitis herpetiformis). Poprvé byla popsána Samuelem Gee v roce 1888.

Studiemi bylo zjištěno, že obecné rozšíření CD je velmi proměnlivé od populace k populaci a skutečný výskyt CD je obtížné zjistit. Častou příčinou jsou i různorodá kritéria pro její diagnózu. Pokud by se pro hodnocení výskytu CD použila pouze klinická kritéria, zjištěný výskyt CD by byl ve srovnání s výskytem prokázaným pomocí sérologických metod mnohem nižší. Při použití sérologických diagnostických metod se výskyt CD u obecné populace odhaduje na 2 ze 100.

Jako endomysiální antigen u CD byl identifikován enzym tkáňová transglutamináza (tTG). Přítomnost protilátek specifických pro tTG je silnou indikací pro CD.

BiocardTM Celiac je rychlý imunochromatografický test, který detekuje protilátky anti-tTG IgA ve vzorku krve. Jestliže vzorek obsahuje protilátky anti-tTG IgA, tyto se vážou na zlatem označené protilátky, s tTG získaným z červených krvinek a se stálými reagenciemi v membráně testu za vzniku viditelného červeného proužku. Test rovněž obsahuje integrovaný kontrolní systém, kde červený proužek signalizuje správnou funkci testu.

Test vyžaduje pouze jedinou kapku (10 µl) krve ze špičky prstu a lze ho provést a vyhodnotit zhruba během 5 minut.

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz