Úvodní strana Domácnost a zvířata Chovatelské potřeby Koně Vitamíny pro koně

ALAVIS MSM + Patentované kolageny pro koně prášek 600 g

Veterinární přípravek
Kód výrobku: 47140
100 %

Veterinární přírodní přípravek pro koně proti zánětu a bolesti a na zpevnění vazů a šlach.

Více informací

Skladem více než 5 kusů

Dnes odešleme, zítra u vás.

Dnes odešleme, zítra u vás.

689 Kč (1,15 Kč/g)

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

ALAVIS MSM + Patentované kolageny pro koně prášek 600 g

Alavis MSM je přípravek pro koně a poníky obsahující ultra čistou podobu látky MSM v koncentraci 99,97% bez přidaných pomocných látek.

Výhody výrobku

 • prokázané analgetické (bolest tišící) a antiflogistické (protizánětli­vé)účinky. Snižuje produkci mediátorů zánětu, napomáhá zlepšení fyzické kondice, zpevňuje vazy a šlachy, chrání namáhané klouby a zlepšuje jejich funkci. Při užívání přípravku ALAVIS™ MSM bylo zjištěno lepší hojení ran, proto je vhodné ho užívat u poúrazových a pooperačních stavů.
 • Díky svým antioxidačním a detoxikačním účinkům podílí také na odbourání poškozené kloubní tkáně. Lze ho také úspěšně využít v alergologii pro zmírnění alergických projevů. Také podporuje obnovu srsti a kopytní rohoviny.
 • Lze podávat i preventivně, kdy v těle není zánět. Není-li v těle zánět, využívá se látka MSM pro regeneraci a relaxaci svalů a pro zpevnění kolagenních vláken, která jsou nejen ve vazech a šlachách, ale i ve vláknité složce chrupavek a kostí, a tím dojde ke zpevnění jak chrupavek tak kostní tkáně. Pomocí látky MSM tedy dochází ke zpevnění celého pohybového aparátu.

Účinné složky

 • MSM – Methylsulfonyl­methan - Methylsulfonyl­methan je látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Dále vykazuje silné antioxidační a jiné pozitivní účinky a je jedinečným zdrojem sirných sloučenin, které v organizmu pozitivně působí, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce. Síra je mimo jiné zapojena do procesu tvorby kolagenu a glukosaminů – základních stavebních látek kloubních chrupavek a pojivových tkání.
 • Collyss - Kolagen typu I v nejvyšší kvalitě – se vyskytuje v silně zatěžovaných strukturách, jako jsou šlachy a vazivové chrupavky. Je odolný v tahu, a proto je velmi důležitý pro pevnost šlach a tím i pro zpevnění pohybového aparátu. Tento kolagen se dále vyskytuje v kostech a kůži. Kolagen typu I Collyss® je patentově vyráběný čištěný kolagenový hydrolyzát získávaný z chrupavek mořských ryb.
 • Cartidyss - Kolagen typu II v nejvyšší kvalitě – udržuje tvar chrupavky a brání její deformaci. Kolagen typu II je součástí  hyalinní a elastické chrupavky a je odolný v tlaku. Cartidyss® je čištěný kolagenový hydrolyzát získávaný z chrupavek rejnoků.

Složení výrobku

Obsah účinných látek v 1 kg

 • MSM - Methylsulfonylmethan – 994 g
 • Collyss® - 3 g
 • Cartidyss® - 3 g

Doporučená aplikace

 • U hříbat od 2. – 3. měsíce věku.
 • U mladých koní.
 • U dostihových, sportovních a pracovních koní.
 • U starších a těžších koní.
 • U poúrazových a pooperačních stavech.
 • U koní s projevy alergií (zmírňuje projevy alergických reakcí).
 • Při zhoršené kvalitě srsti, zejména matné srsti.

Prášek je možné podávat s kouskem potravy, zamíchat do jádra či melasy nebo podat přímo do tlamy. Přípravek ALAVIS™ MSM je bílý krystalický prášek bez sirného zápachu.

Hmotnost koně Iniciační dávka (prvních 10 dní) denně Udržovací dávka (pokračovací) denně
100 kg 2 odměrky 1 odměrka
500 kg 6-10 odměrek 3-5 odměrek

1 odměrka = 4,3 g

Důležitá upozornění

Délka užívání není časově omezena. Při dlouhodobém podávání nebyly zaznamenány žádné závažné vedlejší účinky. Nejedná se o doping, je možné podávat po celou dobu sportovní sezóny. Není vhodné pro hříbata do 2 měsíců.

Země původu Kanada.

Balení obsahuje 600 g.

Informace o produktu

Výrobce: Patron ca, s.r.o.
Značka: ALAVIS
Kód výrobku: 47140
Kód EAN: 621629400202
Držitel rozhodnutí: Patron ca, s.r.o.

Recenze (2)

ALAVIS MSM + Patentované kolageny pro koně prášek 600 g

Recenze od 2 uživatelů s celkovým hodnocením 100 %.

Přidat recenzi produktu

100 %

Funguje

100 %

Pomáhá

Diskuze

ALAVIS MSM + Patentované kolageny pro koně prášek 600 g

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka