Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Bioderma Phoroderm

Krytí Carboflex 10x10cm 10ks

Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.
Krytí Carboflex 10x10cm 10ks
CarboFlex - zápach regulující obvaz určený pro ošetření akutních i chronických secernujících ran. Více informací
Kód výrobku: 26794
Cena s DPH: 1 254 
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Podrobný popis výrobku Krytí Carboflex 10x10cm 10ks

Užití
Carboflex je sterilní, neadhezivní kryti s centrálním polštářkem (obsahujícím aktivní uhlí) v absorpční vrstvě, která přiléhá na ránu. Absorpční vrstva je složena zalginátu a hydrokoloidu. Vrchní strana krytí je hladká, voduvzdorná.

Příznaky
CarboFlex krytí je určeno k ošetření akutních i chronických secernujících ran, které silně zapáchají. Může být použito jako primární krytí povrchních ran nebo jako sekundární krytí ran hlubokých, které byly primárně vyplněny jiným druhem krytí. CarboFlex může být použit i k ošetření infikovaných ran za předpokladu pečlivého sledování ošetřujícím lékařem a příslušné léčby antibiotiky.

Kontraindikace
Nepoužívat u pacientů se známou přecitlivělostí na krytí nebo jeho jednotlivé složky.

Fakta
Před přiložením krytí CarboFlex by rána měla být pečlivě vyčištěna, zbavena všech příškvarů a zbytků nekrotické tkáně. Ránu pořádně propláchněte a okolí rány dobře osušte. Krytí nestříhejte. Vyberte si správnou velikost krytí tak, aby krytí přesahovalo okraje rány alespoň o 3,2cm. U povrchních ran může být krytí CarboFlex přiloženo na ránu přímo. U hlubokých ran může být CarboFlex použit jako sekundární obvaz, po předchozím vyplnění rány např. gelem. Krytí přiložte na ránu vláknitou (nelesklou) stranou. Krytí CarboFlex na ráně zajistěte náplasti nebo nějakým jiným obvazem. Absorpční plocha krytí CarboFlex vstřebává exudát a mění se v gel. Převaz se provádí dle Zásad správné klinické praxe nebo dojde-li k prosáknutí krytí nebo objevi-li se opětně zápach z rány. U neinfikovaných, zapáchajících ran může být krytí CarboFlex ponecháno na ráně až 3 dny, infikované rány važadují převazy častější. Odstranění krytí CarboFlex- opatrně odstraňte krytí z rány tahem za cíp krytí.

Poznámka
Upozornění: V indikovaných případech je vhodné použít podpůrné léčby (např. kompresivni bandáž u bércových vředů, eliminace tlaku u proleženin apod.). Velice vzácně se může objevit podráždění a/nebo macerace kůže s hypergranulací v ráně. Krytí CarboFlex je sterilní. Sterilita je zachována do otevřeni nebo poškození obalu. Došlo-li k poškození obalu, krytí nepoužívejte.

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz