Úvodní strana Domácnost a zvířata Chovatelské potřeby Psi Antiparazitika pro psy Pipety proti klíšťatům a blechám pro psy

FRONTLINE Combo Spot-on pro psy L (20-40 kg) 1x2, 68 ml

Veterinární léčivý přípravek
Kód výrobku: 111999
89 %

Chraňte vaše miláčky, proti napadení blechami, klíšťaty nebo veškami. Jedna pipeta o obsahu 2,68 ml, pro velkého psa od 20 do 40 kg.

Více informací

Skladem více než 5 kusů

Zítra odešleme, u vás pozítří.

Zítra odešleme, u vás pozítří.

Běžná cena: 320 Kč
205 Kč (76,49 Kč/ml)
Ušetříte: 36 % (115 Kč)

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

FRONTLINE Combo Spot-on pro psy L (20-40 kg) 1x2, 68 ml

FRONTLINE Combo Spot on dog k použití proti napadení blechami nebo klíšťaty či všenkami. Insekticidní účinek proti napadení blechami. Zabránění pomnožení blech potlačením vývoje vajíček (ovicidní účinek), larev a jejich vývojových stádií (larvicidní účinek) vyvinutých z vajíček nakladených dospělými blechami po dobu 4 týdnů po aplikaci. -

Vhodné u psů a štěňat starších 8 týdnů.

Indikace

U psů a štěňat starších 8 týdnů: K použití proti napadení blechami, a to pouze blechami nebo blechami spolu s klíšťaty a/nebo všenkami.
– Eliminace blech (Ctenocephalides spp.) Insekticidní účinek proti napadení dospělými blechami trvá po dobu až 8 týdnů. Zabránění pomnožení blech potlačením vývoje vajíček (ovicidní účinek), larev a jejich vývojových stádií (larvicidní účinek) vyvinutých z vajíček nakladených dospělými blechami po dobu až 8 týdnů po aplikaci.
– Eliminace klíšťat (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Přípravek má trvalý akaricidní účinek po dobu až 4 týdnů proti klíšťatům (doloženo výsledky experimentálních studií)
– Eliminace všenek (Trichodectes canis). Přípravek je možné použít jako součást léčebné strategie při kontrole alergie na bleší kousnutí (FAD).

Kontraindikace

Vzhledem k absenci odpovídajících údajů o použití přípravku u nejmladších věkových kategorií neaplikujte štěňatům mladším 8 týdnů a/nebo vážícím méně než 2 kg.
Nepoužívat u králíků kde se mohou objevit nežádoucí reakce vedoucí někdy až k úhynu.
Neaplikujte nemocným zvířatům (např. systémová onemocnění, horečka…) nebo zvířatům v rekonvalescenci. Přípravek je určený pro psy.
Nepoužívat u koček mohlo by dojít k předávkování.

Nežádoucí účinky

Mezi ojediněle se vyskytujícími možnými nežádoucími reakcemi po použití byly hlášeny přechodné kožní reakce v místě aplikace (změna barvy kůže, lokální ztráta srsti, svědivost, zarudnutí) a celková svědivost nebo ztráta srsti. Nadměrné slinění, reverzibilní nervové příznaky (zvýšená citlivost ke stimulačním podnětům, deprese, jiné nervové příznaky), zvracení nebo respiratorní příznaky byly rovněž po použití pozorovány. Pokud došlo k olízání, může se objevit krátká perioda nadměrného slinění jako reakce vyvolaná převážně vlastnostmi nosiče.
Jestliže zaznamenáte jakékoliv závažné nežádoucí účinky či jiné reakce, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, oznamte to prosím vašemu veterinárnímu lékaři.

Složení

FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG S
Každá pipeta 0,67 ml obsahuje:
Fipronilum………………………………………..67,00 mg
(S) – Methoprenum………………………….. 60,30 mg
Butylhydroxyanisol, butylhydroxytoluen, ethanol.

FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG M
Každá pipeta 1,34 ml obsahuje:
Fipronilum…………………………134,00 mg
(S) – Methoprenum………………..120,60 mg
Butylhydroxyanisol, butylhydroxytoluen, ethanol.

FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG L
Každá pipeta 2,68 ml obsahuje:
Fipronilum………………………………268,00 mg
(S) – Methoprenum………………………241,20 mg
Butylhydroxyanisol, butylhydroxytoluen, ethanol.

FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG XL
Každá pipeta 4,02 ml obsahuje:
Fipronilum………………………….402,00 mg
(S) – Methoprenum…………………361,80 mg
Butylhydroxyanisol, butylhydroxytoluen, ethanol.

Dávkování a způsob podání

Cesta podání: zevní aplikace na kůži.
Dávkování: jedna pipeta o obsahu 0,67 (S) ml pro malého psa od 2 do 10 kg.
jedna pipeta o obsahu 1,34 (M) ml pro psa střední velikosti o váze od 10 do 20 kg.
jedna pipeta o obsahu 2,68 (L) ml pro velkého psa o váze od 20 do 40 kg.
jedna pipeta o obsahu 4,02 (XL) ml pro velkého psa o váze od 40 do 60 kg.

To zajišťuje minimální doporučenou dávku 6,7mg/kg fipronilu a 6mg/kg (S)-methoprenu.
Vzhledem k absenci studií týkajících se bezpečnosti přípravku je minimální interval mezi aplikacemi 4 týdny.
Způsob podání: Držte pipetu kolmo vzhůru a odlomte hrot. Poklepejte na zúženou část pipety a ujistěte se, že obsah zůstal v hlavní části pipety. Rozhrňte srst zvířete v oblasti báze krku před lopatkami, až je vidět kůže. Přiložte hrot pipety na kůži a několikrát stiskněte tak, aby se obsah vyprázdnil přímo na kůži v jednom místě.

Upozornění

Je důležité zajistit aplikaci přípravku na takové místo, ze kterého si jej zvíře nemůže slíznout, a po aplikaci zabránit vzájemnému olizování zvířat. Koupání/namáčení ve vodě během 2 dnů po aplikaci přípravku a častější koupání než jedenkrát za týden se nedoporučuje vzhledem k tomu, že nebyla provedena studie, která by zjišťovala, jak koupání ovlivňuje účinnost tohoto přípravku.
Zvláčňující šampony mohou být použity před ošetřením, ale zkracují délku účinnosti proti blechám přibližně na 5 týdnů, pokud jsou použity jedenkrát týdně po aplikaci přípravku. Koupání každý týden za použití medikovaného šamponu s obsahem 2% chlorhexidinu neovlivnilo účinnost proti blechám během studie trvající 6 týdnů.
Může dojít k uchycení jednotlivých klíšťat. Proto nelze zcela vyloučit přenos infekčních chorob, pokud jsou podmínky nepříznivé.
Blechy u domácích zvířat často napadají zvířecí přepravky, místa, kde zvíře spí a odpočívá, jako jsou koberce a domácí vybavení, které je třeba v případě masivního napadení a na začátku ochranných opatření pravidelně ošetřovat vhodnými insekticidy a čistit pomocí vysavače. Zabraňte kontaktu přípravku s očima zvířete. Psům by nemělo být dovoleno plavat ve vodních tocích dva dny po aplikaci.
FRONTLINE Combo Spot On Dog lze používat během březosti a laktace.

Varování

Varujte se předávkování. Tento přípravek může způsobit podráždění sliznice, kůže a očí. Vyhněte se proto kontaktu tohoto přípravku s ústy, kůží a očima.
Zvířata nebo osoby, u nichž je známa přecitlivělost na insekticidy nebo alkohol, by neměly přijít do kontaktu s Frontline Combo Spot On Dog.
Dbejte na to, aby nedošlo ke kontaktu prstů s obsahem. Pokud k němu dojde, omyjte si ruce vodou a mýdlem. V případě náhodného zásahu oka opatrně vypláchněte oko čistou vodou. Po použití si umyjte ruce.
Nemanipulujte s ošetřenými zvířaty a zamezte dětem hrát si s nimi, dokud aplikovaný přípravek nezaschne. Doporučuje se proto neošetřovat zvířata během dne, ale brzy zvečera, a nedovolit čerstvě ošetřeným zvířatům spát s jejich vlastníky, zvláště dětmi.
Nekuřte, nepijte ani nejezte během aplikace přípravku.

 

Informace o produktu

Výrobce: MERIAL S.A.S.
Značka: FRONTLINE
Produktová řada: FRONTLINE pipety proti klíšťatům a blechám pro psy
Kód výrobku: 111999
Kód EAN: 3661103023050
Kód SÚKL: 960340
ATC skupina: Veterinaria - ektoparazitika
Držitel rozhodnutí: MERIAL S.A.S.

Oznámit nežádoucí účinky

Příbalový leták

SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU

1. Název veterinárního léčivého příprvku

FRONTLINE COMBO SPOT-ON DOG L

2. Kvalitativní a kvantitativní složení

FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG L

Každá pipeta 2,68 ml obsahuje:

Léčivé látky: Fipronilum 268,00 mg, (S)-Methoprenum 241,20 mg

Pomocné látky: Butylhydroxyanisol (E320)0,54 mg, Butylhydroxytoluen (E321)0,27 mg, Úplný seznam pomocných látek .viz bod 6.1.

3. Léková forma

Roztok pro nakapání na kůži - spot on. Čirý, jantarově žlutý roztok.

4. Klinické údaje

4.1 Cílové druhy zvířat: Psi.

4.2 Indikace s upřesněním pro cílový druh zvířat

FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG L
Pro použití u psů vážících od 20 do 40 kg

  • K použití proti napadení blechami, a to pouze blechami nebo blechami spolu s klíšťaty a/nebo všenkami.
  • Eliminace blech (Ctenocephalides spp.) Insekticidní účinek proti napadení dospělými blechami trvá po dobu 8 týdnů. Zabránění pomnožení blech potlačením vývoje vajíček (ovicidní účinek), larev a jejich vývojových stádií (larvicidní účinek) vyvinutých z vajíček nakladených dospělými blechami po dobu 8 týdnů po aplikaci.
  • Eliminace klíšťat (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Dermacentor reticulatus , Rhipicephalus sanguineus). Přípravek má trvalý akaricidní účinek po dobu až 4 týdnů proti klíšťatům (doloženo výsledky experimentálních studií).
  • Eliminace všenek (Trichodectes canis).


Přípravek je možné použít jako součást léčebné strategie při kontrole alergie na bleší kousnutí (FAD).

4.3 Kontraindikace

Vzhledem k absenci odpovídajících údajů o použití přípravku u nejmladších věkových kategorií neaplikujte štěňatům mladším 8 týdnů a/nebo vážícím méně než 2 kg.
Neaplikujte nemocným zvířatům (např. systémová onemocnění, horečka) nebo zvířatům v rekonvalescenci.
Nepoužívat u králíků kde se mohou objevit nežádoucí reakce vedoucí někdy až úhynu.
Přípravek je určený pro psy. Nepoužívat u koček, protože by mohlo dojít k předávkování.

4.4 Zvláštní upozornění pro každý cílový druh

Zabraňte kontaktu přípravku s očima zvířete.

4.5 Zvláštní opatření pro použití

Zvláštní opatření pro použití u zvířat

Je důležité zajistit aplikaci přípravku na takové místo, ze kterého si jej zvíře nemůže slíznout, a po aplikaci zabránit vzájemnému olizování zvířat.
Koupání/namáčení ve vodě během 2 dnů po aplikaci přípravku a častější koupání než jedenkrát za týden se nedoporučuje vzhledem k tomu, že nebyla provedena studie, která by zjišťovala, jak koupání ovlivňuje účinnost tohoto přípravku. Zvláčňující šampony mohou být použity před ošetřením, ale zkracují délku účinnosti proti blechám přibližně na 5 týdnů, pokud jsou použity jedenkrát týdně po aplikaci přípravku. Koupání každý týden za použití medikovaného šamponu s obsahem 2% chlorhexidinu neovlivnilo účinnost proti blechám během studie trvající 6 týdnů.
Psům by nemělo být dovoleno plavat ve vodních tocích dva dny po aplikaci(viz bod. 6.6).

Může dojít k uchycení jednotlivých klíšťat. Proto nelze zcela vyloučit přenos infekčních chorob, pokud jsou podmínky významně nepříznivé.
Blechy z domácích zvířat často napadají zvířecí přepravky, místa, kde zvíře spí a odpočívá, jako jsou koberce a domácí vybavení, které je třeba v případě masivního napadení a na začátku ochranných opatření pravidelně ošetřovat vhodnými insekticidy a čistit pomocí vysavače.

Zvláštní opatření určené osobám, které podávají veterinární léčivý přípravek zvířatům

Tento přípravek může způsobit podráždění sliznice, kůže a očí. Vyhněte se proto kontaktu tohoto přípravku s ústy, kůží a očima.
Zvířata nebo osoby, u nichž je známa přecitlivělost na insekticidy nebo alkohol, by neměly přijít do kontaktu s Frontline Combo Spot On Dog. Dbejte na to, aby nedošlo ke kontaktu prstů s obsahem. Pokud k němu dojde, omyjte si ruce vodou a mýdlem.
V případě náhodného zásahu oka opatrně vypláchněte oko čistou vodou.

Po použití si umyjte ruce.

Nemanipulujte s ošetřenými zvířaty a zamezte dětem hrát si s nimi, dokud aplikovaný přípravek nezaschne. Doporučuje se proto neošetřovat zvířata během dne, ale brzy zvečera, a nedovolit čerstvě ošetřeným zvířatům spát s jejich vlastníky, zvláště dětmi. Nekuřte, nepijte ani nejezte během aplikace přípravku.

4.6 Nežádoucí účinky (frekvence a závažnost)

Mezi ojediněle se vyskytujícími možnými nežádoucími reakcemi po použití byly hlášeny přechodné kožní reakce v místě aplikace (změna barvy kůže, lokální ztráta srsti, svědivost, zarudnutí) a celková svědivost nebo ztráta srsti. Nadměrné slinění, reverzibilní nervové příznaky (zvýšená citlivost ke stimulačním podnětům, deprese, jiné nervové příznaky), zvracení nebo respiratorní příznaky byly rovněž po použití pozorovány.

Pokud došlo k olízání, může se objevit krátká perioda nadměrného slinění jako reakce vyvolaná převážně vlastnostmi nosiče.

Vyvarujte se předávkování.

4.7 Použití v průběhu březosti, laktace nebo snášky

Přípravek lze použít během březosti a laktace.

4.8I nterakce s dalšími léčivými přípravky a další formy interakce

Nejsou známy.

4.9 Podávané množství a způsob podání

Jedna pipeta o obsahu 2,68 ml (L) pro psa vážícího od 20 do 40 kg, odpovídající minimální doporučené dávce 6,7 mg/kg fipronilu a 6mg/kg (S)-methoprenu podávaného zevní aplikací na kůži.
Vzhledem k absenci studií týkajících se bezpečnosti přípravku je minimální interval mezi aplikacemi 4 týdny.

Způsob podání:

Držte pipetu kolmo vzhůru. Poklepejte na zúženou část pipety a ujistěte se, že obsah zůstal v hlavní části pipety. Odlomte hrot. Rozhrňte srst zvířete v oblasti báze krku před lopatkami, až je vidět kůže. Přiložte hrot pipety na kůži a několikrát stiskněte tak, aby se obsah vyprázdnil přímo na kůži v jednom místě.

4.10 Předávkování (symptomy, první pomoc, antidota), pokud je to nutné

Laboratorní studie potvrzující bezpečnost přípravku u cílového druhu zvířete provedené u štěňat ve věku 8 týdnů a starších a vážících kolem 2 kg, jimž byla podána jedna dávka pětkrát vyšší, než je doporučená, neprokázaly žádné nežádoucí účinky. Nebezpečí vzniku nežádoucích reakcí však narůstá při předávkování (viz sekce 4.6), tzn., že zvířata musí být vždy ošetřena pipetou s obsahem odpovídající jejich hmotnosti.

4.11 Ochranné lhůty

Není určeno pro potravinová zvířata.

5. Farmakologické vlastnosti

Přípravek představuje insekticidní a akaricidní roztok pro topické použití, obsahující kombinaci adulticidně působící látky - fipronilu s ovicidně a larvicidně působící látkou - (S) - methoprenem.
ATC vet kód: QP53AX65, skupina ektoparazitik pro lokální použití QP53.

5.1 Farmakodynamické vlastnosti

Fipronil je insekticid/akaricid náležící do skupiny fenylpyrazolů. Působí na členovce interakcí s ligandami chloridových kanálů, konkrétně s těmi, které jsou regulovány neurotransmiterem kyselinou gamma-aminomáselnou (GABA), blokuje tak pre- a post-synaptický přenos chloridových iontů přes buněčné membrány. Důsledkem toho je nekoordinovaná činnost centrálního nervového systému a následné usmrcení hmyzu a roztočů. Fipronil usmrcuje blechy během 24 hodin, klíšťata (Dermacentor reticulatus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus, Ixodes scapularis, Ixodes ricinus, Haemaphysalis longicornis, Haemaphysalis flava, Haemaphysalis campanulata) a všenky během 48 hodin po zasažení.

(S)-Methoprene je regulátor růstu hmyzu (IGR) skupiny analogů juvenilních hormonů, inhibující vývoj nezralých stádií hmyzu. Tato složka imituje působení juvenilních hormonů a způsobuje narušení vývoje a odumření vývojových stádií blech. Ovicidní aktivita (S)-methoprenu na zvířeti se uskutečňuje jednak přímou penetrací přes obal nově nakladených vajíček a jednak resorpcí přes kutikulu u dospělých blech. (S)-methoprene je rovněž vysoce účinný při zábraně vývoje bleších larev a kukel, což umožňuje prevenci kontaminace prostředí, v němž se léčená zvířata pohybují, vývojovými stadii blech.

5.2 Farmakokinetické údaje

Studie zaměřené na metabolismus fipronilu prokázaly, že hlavním metabolitem je sulfonový derivát fipronilu.
(S)-methopren je extenzivně degradován na oxid uhličitý a acetát a následně včleněn do endogenních materiálů.

Farmakokinetické vlastnosti topicky aplikované kombinace fipronilu a (S)-Methoprenu byly sledovány u psů v porovnání s intravenózním podáváním samotného fipronilu nebo (S)-methoprenu. To stanovilo absorpci a další farmakokinetické parametry. Topická aplikace vedla k celkově nižší systemické absorpci fipronilu (11%) s průměrnou maximální koncentrací (Cmax) přibližně 35 ng/ml fipronilu a 55 ng/ml fipronil sulfonu v plazmě.
Maximální plasmatické koncentrace fipronilu je dosaženo rychle (průměrný tmax přibližně 101 h) a k poklesu dochází pozvolna (s průměrným biologickým poločasem přibližně 154 h, nejvyšší koncentrace byly pozorovány u samců).
Fipronil je po topické aplikaci rozsáhle metabolizován na fipronil sulfon.

Plazmatické koncentrace (S)-methoprenu byly u psů po topické aplikaci zpravidla pod limitem stanoveného množství (20 ng/ml).

Jak (S)-methopren, tak fipronil se společně se svým hlavním metabolitem dobře šíří v srsti psů během jednoho dne po aplikaci. Koncentrace fipronilu, fipronil sulfonu a (S)-methoprenu v srsti postupem času klesají a jsou detekovatelné minimálně 60 dní po aplikaci. Spíše než systemovým působením dochází k usmrcení parazitů kontaktem s účinnou látkou.

Nebyly zjištěny žádné farmakologické interference mezi fipronilem a (S)-methoprenem.

6. Farmaceutické údaje

6.1 Seznam pomocných látek

Butylhydroxyanisol (E320)
Butylhydroxytoluen (E321)
Ethanol
Polysorbát 80 (E433)
Povidon
Diethylenglykolmonoethylether

6.2 Inkompatibility

Nejsou známy.

6.3 Doba použitelnosti

Doba použitelnosti veterinárního léčivého přípravku v neporušeném obalu: 3 roky

6.4 Zvláštní opatření pro uchovávání

Uchovávejte při teplotě do 30°C. Uchovávejte v původním obalu.

6.5 Druh a složení vnitřního obalu

Druh primárního obalu

Zelená pipeta z tepelně formovaného výlisku (polypropylen a polyacrylonitril-methylátový kopolymer) a fólie (polyethylen-tereftalát, hliník a polyacrylonitril-methylátový kopolymer).

Prodávaná balení a podávané množtví:

(Plastový) Blistr obsahující 1 x 0,67 ml pipetu
(Papírová) Krabička s 1 blistrem obsahující 3 x 0,67 ml pipety

(Plastový) Blistr obsahující 1 x 1,34 ml pipetu
(Papírová) Krabička s 1 blistrem obsahující 3 x 1,34 ml pipety

(Plastový) Blistr obsahující 1 x 2,68 ml pipetu
(Papírová) Krabička s 1 blistrem obsahující 3 x 2,68 ml pipety

(Plastový) Blistr obsahující 1 x 4,02 ml pipetu
(Papírová) Krabička s 1 blistrem obsahující 3 x 4,02 ml pipety
6 .6.Zvláštní opatření pro zneškodňování nepoužitého léčivého přípravku nebo odpadu, pokud je jich třeba.

Všechen nepoužitý veterinární léčivý přípravek nebo odpad musí být likvidován podle místních právních předpisů.
Fipronil může mít nepříznivý vliv na vodní organismy. Neznečišťujte přípravkem nebo prázdnými obaly rybníky, vodní toky nebo nádrže.

7. Držitel rozhodnutí o registraci 

MERIAL, 29 Avenue Tony Garnier, 69007, Lyon, Francie

8. Registrční číslo

S - 96/029/03-C
M - 96/029/03-C/10-A
L - 96/029/03-C/10-B
XL - 96/029/03-C/10-C

9. Datum registrace/prodloužení registrace

5.6.2003/ 12.8.2008

10. Datum revize txtu

Květen 2010

ZÁKAZ PRODEJE, VÝDEJE A/NEBO POUŽITÍ

Neuplatňuje se.

Recenze (10)

FRONTLINE Combo Spot-on pro psy L (20-40 kg) 1x2, 68 ml

Recenze od 10 uživatelů s celkovým hodnocením 89 %.

Přidat recenzi produktu

80 %

produkt je velmi dobrý a funguje

100 %

Spokojenost

100 %

Doporučuji těm, kdo chtějí zbavit psa blech. Nutno však vždy po 1 měsíci opakovat a nejméně 3x po sobě. Zabíjí i larvální stádia blech, ne jen dospělé jedince.

Psovi pomohl při opakovaném podání proti blechám i proti klíšťatům.
Cena, kupuji většinou jen v akci.
100 %

Pes-přípravek funguje velmi dobře na blechy a jejich stádia, při invazi blech je nutné opakovat aspoň 3 měsíce za sebou.Na klíšťata zabírá -1 měsíc.

90 %

chrání proti klíšťatům a blechám

používáme ho pro našeho psa už léta
nevím
100 %

byla to první aplikace na NO a jelikož má opravdu hustou srst, nepodařilo se zcela ochránit před klíšťaty u dalmatina byla ochrana výborná snadná alikace, jen vydržet psa nepohladit! Doporučuji!

100 %

mnou ověřený kvalitní přípravek

kvalitní přípravek,dobře funguje,
přijatelná cena
100 %

mnou ověřený kvalitní přípravek

kvalitní přípravek,dobře funguje,
přijatelná cena
60 %

kvalitní výrobek

60 %

kvalitní výrobek

Diskuze

FRONTLINE Combo Spot-on pro psy L (20-40 kg) 1x2, 68 ml

Další balení

Zkušenosti uživatelů

100 % 21/06/2013

byla to první aplikace na NO a jelikož má opravdu hustou srst, nepodařilo se zcela ochránit před klíšťaty u dalmatina byla ochrana výborná snadná alikace, jen vydržet psa nepohladit! Doporučuji!

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka