Gel působí až 12 h proti zánětu a otoku, zmírňuje bolest u bolestivých stavů pohybového aparátu. Ulevuje od bolesti svalů a kloubů.
VOLTAREN EMULGEL 10 mg/g gel
diklofenak-diethylamin
Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.
Co naleznete v této příbalové informaci
Voltaren Emulgel obsahuje léčivou látku diklofenak. Patří do skupiny léčivých přípravků zvaných nesteroidní protizánětlivé léčivé přípravky (NSAID = non-steroidal anti-inflammatory drugs). Je speciálně vytvořen ke vtírání do pokožky.
Voltaren Emulgel tlumí bolest a zánět, zmírňuje otoky.
Voltaren Emulgel se používá k místní léčbě onemocnění pohybového aparátu, které mají zánětlivý nebo degenerativní původ, tj. k odstranění bolesti a zánětu svalů a kloubů, a je možné ho běžně použít u následujících stavů:
dospívající od 14 let:
dospělí (od 18 let):
a po poradě s lékařem také u těchto stavů:
Pokud se Vás týká některá z výše uvedených podmínek, nepoužívejte přípravek Voltaren Emulgel.
Pokud máte jakékoli otázky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka před použitím Voltarenu Emulgelu.
U dětí a dospívajících mladších 14 let nejsou dostupné dostatečné údaje o bezpečnosti a účinnosti přípravku (viz bod Neužívejte Voltaren Emulgel).
U dospívajících od 14 let výše, pokud je přípravek potřeba užívat déle než 7 dní k úlevě od bolesti nebo pokud se příznaky zhoršují, pacientům nebo jejich rodičům se doporučuje vyhledat lékaře.
Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.
Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek používat.
Těhotenství
Nepoužívejte Voltaren Emulgel, pokud jste v posledních 3 měsících těhotenství, protože může poškodit Vaše nenarozené dítě nebo způsobit problémy při porodu. Během prvních 6 měsíců těhotenství nebo pokud chcete otěhotnět Voltaren Emulgel nepoužívejte, pokud to není nezbytně nutné a pokud Vám to nedoporučí lékař. Pokud léčbu potřebujete během tohoto období, používejte co nejnižší dávku po co nejkratší dobu.
Ústy užívané lékové formy (např. tablety) diklofenaku (draselná sůl diklofenaku) mohou u Vašeho nenarozeného dítěte způsobit nežádoucí účinky. Není známo, zda se stejné riziko vztahuje i na přípravek Voltaren Emulgel při jeho použití na kůži.
Kojení
Protože diklofenak prostupuje v malém množství do mateřského mléka, může být Voltaren Emulgel používán během kojení pouze po poradě s lékařem. Nicméně Voltaren Emulgel nesmí být aplikován ani na prsa kojící matky ani na rozsáhlé plochy kůže nebo po dlouhou dobu.
Není znám žádný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje.
Přípravek Voltaren Emulgel obsahuje vonné látky benzylbenzoát, benzylalkohol, citronellol, kumarin, limonen d-formu, eugenol, geraniol a linalol, které mohou vyvolat alergickou reakci.
Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Jaké množství přípravku Voltaren Emulgel se používá
Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 14 let.
Aplikujte Voltaren Emulgel 3 až 4 krát denně na bolestivou oblast.
Jemně vtírejte malé množství přípravku Voltaren Emulgel do pokožky v místě bolesti nebo otoku. Potřebné množství léčivého přípravku se mění a závisí na velikosti bolestivé nebo oteklé plochy. Obvykle dostačuje množství o velikosti třešně až vlašského ořechu. Při vtírání gelu můžete pociťovat lehký chladivý efekt.
Jak se přípravek Voltaren Emulgel používá
Voltaren Emulgel, tuba
Hliníková tuba: před prvním použitím propíchněte zapečetěnou tubu ostrým koncem uzávěru.
Hliníková laminovaná tuba: k odstranění membrány před prvním použitím odšroubujte a odstraňte uzávěr. Odstraňte membránu vložením opačného konce uzávěru a jeho otočením.
Jemně vytlačte malé množství gelu z tuby a pomalu vtírejte do kůže bolestivé nebo oteklé oblasti.
Voltaren Emulgel s dávkovačem (tlaková nádoba)
Voltaren Emulgel s dávkovačem lze použít i v otočené poloze (dnem vzhůru). Ventil pumpy stlačujte po dobu nezbytnou k uvolnění potřebného množství gelu.
Jemně vetřete malé množství gelu do pokožky, kde pociťujete bolest nebo máte otok.
Tuba s aplikátorem (viz obrázek níže)
Před prvním použitím odstraníte uzávěr tak, že sundáte ochranný kryt. Následně odšroubujte aplikátor. Pomocí otvoru ve tvaru hvězdy na boční straně aplikátoru odstraňte membránu z tuby. Před nanesením gelu nasaďte aplikátor zpět na tubu.
Aplikátor otevřete potáhnutím bílé části, potom jemně stlačte tubu s gelem až se objeví gel na konci aplikátoru. Pomocí aplikátoru pomalu a opatrně vetřete gel do kůže v místě bolesti anebo otoku stejně, jako byste místo aplikátoru používali prsty. Díky mírnému tlaku při natírání gelu se aplikátor automaticky uzavře.
Po použití aplikátor očistěte bavlněným hadříkem anebo savým papírem tak, aby byl na pohled suchý a čistý. Aplikátor neoplachujte vodou ani ho do ní neponořujte. Na čištění nepoužívejte rozpouštědla anebo čistící prostředky. Před odložením očištěného aplikátoru na něj zpět nasaďte ochranný kryt. Nepoužívejte aplikátor opakovaně s jinou tubou gelu. Tubu s příslušným aplikátorem zlikvidujte stejným způsobem jako jiné léky v souladu s pokyny uvedenými v bodě 5.
Obrázek 1 (tuba s aplikátorem):
Sundejte dolů průhledný ochranný kryt.
Odšroubujte aplikátor.

Pomocí otvoru na boční straně aplikátoru odstraňte z tuby membránu ve tvaru hvězdy.
Našroubujte aplikátor zpět na tubu.

Otevřete aplikátor vytáhnutím bílé části.
Stlačte tubu tak, aby se objevilo požadované množství gelu.

Naneste gel na kůži, aplikátor se při roztírání uzavře.
Aplikátor očistěte bavlněným hadříkem nebo savým papírem tak, aby byl na pohled suchý a čistý.

Voltaren Emulgel je určen pouze ke kožnímu podání.
Gel se nanáší na postižená místa v tenké vrstvě a jemně se vtírá do pokožky. Po nanesení gelu je nutné si otřít ruce do papírového ubrousku a poté je omýt, pokud nejsou ošetřovaným místem.
Pokud náhodně použijete příliš velké množství gelu, přebytečný gel setřete papírovým ubrouskem.
Papírový ubrousek vyhoďte do koše, aby se nepoužitý přípravek nedostal do vodního prostředí.
Pokud se potřebujete osprchovat nebo vykoupat, aplikujte přípravek až poté.
Před použitím obvazu několik minut počkejte, dokud gel nezaschne.
Jak dlouho se Voltaren Emulgel používá
Dospívající od 14 let
Pokud je přípravek potřeba užívat déle než 7 dní k úlevě od bolesti, zánětu nebo otoku nebo pokud se příznaky zhoršují, vyhledejte lékaře.
Dospělí nad 18 let
Nepoužívejte Voltaren Emulgel déle než 2 týdny při poranění svalů a kloubů (tj. vymknutí, natažení, pohmoždění) nebo při léčbě bolesti zad, pokud Vám Váš lékař nenařídil delší léčbu. Pokud se bolest nebo otok nezlepší během 7 dní léčby nebo se dokonce zhorší, poraďte se s lékařem. Při léčbě bolesti doprovázející některá zánětlivá revmatická onemocnění (revmatizmus měkkých tkání) nebo degenerativní poškození kloubů (artróza) se vždy poraďte s lékařem. Lékař určí délku léčby.
Jestliže použijete více přípravku Voltaren Emulgel, než jste měl(a) setřete přebytek gelu savým papírem.
Jestliže jste omylem Vy nebo dítě požili přípravek Voltaren Emulgel nebo v případě, že jste omylem použili mnohem více, než je doporučené množství Voltarenu Emulgelu, neprodleně kontaktujte lékaře.
Pokud jste zapomněli aplikovat přípravek Voltaren Emulgel ve správný čas, aplikujte ho, jakmile si vzpomenete a pak pokračujte jako obvykle. Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.
Máte-li jakékoli další otázky, týkající se používání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.
Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Některé vzácné a velmi vzácné nežádoucí účinky mohou být závažné.
Pokud zaznamenáte jakékoliv následující příznaky alergie, PŘESTAŇTE používat přípravek Voltaren Emulgel a okamžitě kontaktujte lékaře nebo lékárníka:
Ostatní nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout jsou obvykle mírné a přechodné. Pokud se Vás týkají, informujte co nejdříve, jak je to možné lékaře nebo lékárníka.
Časté nežádoucí účinky (mohou se vyskytnout u 1 až 10 pacientů ze 100):
Velmi vzácné nežádoucí účinky (mohou se vyskytnout u méně než 1 pacienta z 10 000):
Není známo
Hlášení nežádoucích účinků
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu: Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10
webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek
Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.
Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.
Uchovávejte při teplotě do 30 °C.
Tlakový obal přípravku Voltaren Emulgel s dávkovačem chraňte před přímým slunečním zářením a nepropichujte nebo nevhazujte do ohně, i když je prázdný.
Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.
Nevyhazujte žádné přípravky do odpadních vod (např. do dřezu nebo toalety).
Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.
Léčivou látkou je diklofenak-diethylamin. Jeden gram gelu obsahuje 11,6 mg diklofenak-diethylaminu, což odpovídá 10 mg sodné soli diklofenaku.
Pomocnými látkami jsou karbomer 974 P, cetomakrogol 1000, kaprylokaprináty lipidoalkoholů, diethylamin, krémový parfém (obsahuje benzylbenzoát, benzylalkohol, citronellol, kumarin, limonen d-formu, eugenol, geraniol a linalol), isopropylalkohol, tekutý parafin, propylenglykol, čištěná voda.
Voltaren Emulgel je bílý až nažloutlý, hladký homogenní, krémovitý gel. Gel nedělá skvrny.
Velikost balení:
tuba Al: 10, 20, 30, 50, 60,100 a 120 g;
tuba Al laminovaná: 10, 20, 30, 50, 60, 100, 120 a 150 g;
tuba Al laminovaná s aplikátorem: 100, 120 a 150 g;
tlaková nádoba (pumpa): 50, 75 a 100 ml.
Haleon Czech Republic s.r.o.
Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4 - Nusle, Česká republika,
e-mail: mystory.cz@haleon.com
Haleon Germany GmbH, Barthstrasse 4, 80339 Mnichov, Německo
Tato příbalová informace byla naposledy schválena: 4.2.2025.
Pro přidání položky do oblíbených musíte být přihlášeni.
Nejdříve se musíte přihlásit.
Pro zaslání nového hesla je nutné zadat e-mailovou adresu, kterou jste zadali při své registraci. Na tento e-mail vám pošleme odkaz, pomocí kterého si budete moci zadat nové heslo.