Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Weleda měsíčková

Články

Arnika a její účinky

Arnica montana, prha arnika, arnika horská, zlatá arnika. Jedna bylina a desítky prospěšných účinků. Tato krásná horská trvalka dorůstá do výšky 60 cm a už na dálku poznáte její kouzelné žlutooranžové květy. Ale pozor, netrhat! Arnika je u nás totiž chráněná.

ARCHIV

Astma: 30 tipů pro prevenci a léčbu

Máte-li astma, nejste zdaleka sami. V České republice postihuje astma bezmála 1 000 000 lidí. Ve většině rozvinutých vyspělých států po celém světě je toto onemocnění stále, bohužel, na vzestupu. Astma provází nemocného po celý život. Nelze ho zcela vyléčit, ale lze nad ním dlouhodobě udržovat kontrolu a žít naplno a bez omezení.

ARCHIV

Moruše a její plody: Účinky na zdraví

Moruše v našich končinách nejsou tak známé, jak by si zasloužily. Přitom mají více než 3000letou historii. Jejích léčivých účinků využívali staří Číňané, v Evropě pak Řekové a Římané. Dnes můžeme plody morušovníku, moruše, považovat za superpotraviny.

ARCHIV

Intimní hygiena: Svědění v intimních partiích

Nepříjemné leč časté téma mnoha žen. Která z nás by to neznala, ať už se jedná o jednorázovou infekci, nebo o neustále se vracející bakteriální či kvasinkovou infekci, svědění a pálení v pochvě i svědivé výtoky. Zkrátka vaginální infekce je otravná, špatně zahnatelná a vracející se potvora, s kterou je nutno řádně zatočit. Někdy ovšem kvůli tomu musíte změnit styl života i způsob hygieny.

ARCHIV

Vývoj dětí II. - od školky do školy (3 - 10 let)

Mezi 3. a 10. rokem věku svého potomka si budete jeho výšku značit na futrech každý rok o 5 až 7 cm výš než rok předtím. Méně viditelné, ale o to podstatnější změny, se odehrávají v hlavičce vašeho malého koumáka. Vývoj mozku v podstatě končí kolem 10. roku dítěte a rozbíhá se velký výškový sprint. Ale o tom až příště. 

ARCHIV

Suchý kašel u dětí

Suchý, dráždivý a neutišitelný kašel dokáže pořádně vyčerpat dospělého, natož malé dítě. Nejhorší bývá v noci, nedá spát nám ani našim ratolestem. Proč kašleme a jak pomoci našim nejmenším se kašle zbavit?

ARCHIV

Kulinářský rádce pro nemocné

Konečně je na internetu místo, které vychází vstříc potřebám těm, jejichž chutě omezuje nemoc. Nový portál Recept na zdraví.cz obsahuje názory odborníků na téma životosprávy, recepty rozdělené podle diagnóz i praktické rady.

ARCHIV