Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Letní výprodej

Články

Co potřebujete vědět o elektrických zubních kartáčcích

Víte, že si nemusíte zuby čistit dlouho, aby byly zdravé a bělostné? Stačí vám k tomu dvě minuty času ráno a večer. Zkuste elektrický zubní kartáček. Prozradíme vám, co byste o nich měli vědět a jaké jsou rozdíly v jednotlivých typech.

ARCHIV

Sušenky bez palmového oleje

Pokud rádi mlsáte a máte po ruce zrovna nějakou sušenku, koukněte se na její složení. Palmový olej je totiž levný a je obsažen skoro ve všem.

ARCHIV

Zázračný jedlý strom moringa a jeho účinky

Slyšeli jste už někdy o stromu moringa? V našich končinách ještě není tak známý, což je veliká škoda. Dá se totiž bezezbytku využít – od kořene až po plody. Všechny jeho části mají téměř zázračné účinky na naše zdraví.

ARCHIV

Intimní hygiena: Svědění v intimních partiích

Nepříjemné leč časté téma mnoha žen. Která z nás by to neznala, ať už se jedná o jednorázovou infekci, nebo o neustále se vracející bakteriální či kvasinkovou infekci, svědění a pálení v pochvě i svědivé výtoky. Zkrátka vaginální infekce je otravná, špatně zahnatelná a vracející se potvora, s kterou je nutno řádně zatočit. Někdy ovšem kvůli tomu musíte změnit styl života i způsob hygieny.

ARCHIV

Domácí test na boreliózu: S klíštětem do zkumavky

Klíšťová sezóna je už dávno v plném proudu. Krom klíšťové encefalitidy, na kterou se můžeme v rámci prevence nechat očkovat, přenáší klíště obecné ještě jinou nepříjemnou a záludnou chorobu – lymskou boreliózu. Věděli jste, že existuje způsob, jakým můžete odhalit riziko nákazy dříve, než nemoc stihne propuknout?

ARCHIV

Parasic - zatočte s parazity

Paraziti. Že se vás to netýká? Že je mají pouze vaši domácí mazlíčci? Tak to je velký omyl. S parazity se už setkal každý z nás. Většina je ale neřeší do té doby, než se objeví nějaké vážnější symptomy. Mnohem vhodnější však je problémům způsobeným parazity předcházet. Jak? Jednoduše!

ARCHIV

Vysoký tlak? Jak na přesné domácí měření

Vysokým krevním tlakem trpí podle statistik každý pátý člověk. V roce 2025 už to může být každý čtvrtý. Jak lze s touto civilizační chorobou bojovat? Krom dodržování základních pravidel zdravého životního stylu je důležité také pravidelné měření tlaku. Pojďme se blíže podívat na metody měření krevního tlaku i na to, jak přesné může být domácí měření.

ARCHIV

Kulinářský rádce pro nemocné

Konečně je na internetu místo, které vychází vstříc potřebám těm, jejichž chutě omezuje nemoc. Nový portál Recept na zdraví.cz obsahuje názory odborníků na téma životosprávy, recepty rozdělené podle diagnóz i praktické rady.

ARCHIV