Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

photoderm

Články

Rostlina nesmrtelnosti Aloe vera

Kdo by neznal Aloe vera. Sukulent, který je tak jednoduché pěstovat, a přitom má tolik léčivých účinků. Aloe vera je uznávaná v kosmetice, přírodní medicíně i v potravinářství.

ARCHIV

Sušenky bez palmového oleje

Pokud rádi mlsáte a máte po ruce zrovna nějakou sušenku, koukněte se na její složení. Palmový olej je totiž levný a je obsažen skoro ve všem.

ARCHIV

Maca a její účinky

Super-odolná vysokohorská rostlina, jejíž kořen je doslova nabitý látkami prospěšnými lidskému tělu. Tak by se dala v krátkosti představit maca peruánská. Výčet jejích "zásluh", pokud jde o lidské zdraví, takřka nebere konce. Vsaďte se, že v něm najdete i něco, s čím by mohla pomoci právě vám.

ARCHIV

Intimní hygiena: Svědění v intimních partiích

Nepříjemné leč časté téma mnoha žen. Která z nás by to neznala, ať už se jedná o jednorázovou infekci, nebo o neustále se vracející bakteriální či kvasinkovou infekci, svědění a pálení v pochvě i svědivé výtoky. Zkrátka vaginální infekce je otravná, špatně zahnatelná a vracející se potvora, s kterou je nutno řádně zatočit. Někdy ovšem kvůli tomu musíte změnit styl života i způsob hygieny.

ARCHIV

Víte, co na popáleniny spolehlivě zabere? My ano!

Přichází léto a s ním samozřejmě i zvýšené nebezpečí popálení od sluníčka, grilu nebo třeba od táborového ohně. Správné ošetření popálenin může značně přispět k jejích rychlému hojení, a proto je velmi důležité znát zásady rychlé první pomoci při popálení. Pokud budete připraveni správně zasáhnout, léčba popálenin vás následně tolik nepotrápí.

ARCHIV

Parasic - zatočte s parazity

Paraziti. Že se vás to netýká? Že je mají pouze vaši domácí mazlíčci? Tak to je velký omyl. S parazity se už setkal každý z nás. Většina je ale neřeší do té doby, než se objeví nějaké vážnější symptomy. Mnohem vhodnější však je problémům způsobeným parazity předcházet. Jak? Jednoduše!

ARCHIV

Vysoký tlak? Jak na přesné domácí měření

Vysokým krevním tlakem trpí podle statistik každý pátý člověk. V roce 2025 už to může být každý čtvrtý. Jak lze s touto civilizační chorobou bojovat? Krom dodržování základních pravidel zdravého životního stylu je důležité také pravidelné měření tlaku. Pojďme se blíže podívat na metody měření krevního tlaku i na to, jak přesné může být domácí měření.

ARCHIV

Kulinářský rádce pro nemocné

Konečně je na internetu místo, které vychází vstříc potřebám těm, jejichž chutě omezuje nemoc. Nový portál Recept na zdraví.cz obsahuje názory odborníků na téma životosprávy, recepty rozdělené podle diagnóz i praktické rady.

ARCHIV