Lékárna.cz

Léky na bradavice

DUOFILM Kožní roztok 15 ml

Léčivý přípravek

DUOFILM Kožní roztok 15 ml DUOFILM Kožní roztok 15 ml

Kožní roztok k léčbě bradavic u dospělých, dospívajících a dětí…

Skladem

259 Kč

Léky na bradavice

Bradavice – nemáme je rádi a opakovaně hledáme přípravky a rady, které nás jich jednou pro vždy zbaví. Vadí nám, překážejí a na kráse nepřidají. Když se řekne bradavice, představíme si tu nejošklivější čarodějnici, které jedna velká trůní přímo uprostřed nosu.

Často ale za bradavici na našem těle označujeme něco, co bradavice není. Pod pojem bradavice někdy chybně zahrnujeme i mateřská znaménka, pihy, ekzém nebo kožní výrůstky, které s bradavicemi nijak nesouvisí. Kožní výrůstky ale mohou být na rozdíl od bradavic signálem vážných onemocnění. Samotná bradavice naše zdraví neohrožuje, ale často obtěžuje, důležité je estetické hledisko a pokud je na nohou, způsobuje nepříjemnou bolest při chůzi.

Máte opravdu bradavici?

Je jich několik druhů, ale tzv. pravá bradavice je výrůstek většinou červenohnědé barvy, na povrchu drsnější a mnohdy je jeho podoba přirovnávána ke květáku.

  • Plochá bradavice je jak název napovídá plochý útvar, mírně lesklý a většinou má stejnou barvu jako kůže. Tyto ploché bradavice nebolí, vyskytují se velmi často na nose, na tváři nebo jinde na obličeji.
  • Pokud najdete na svém těle (nejčastěji v oblasti genitálií nebo na břiše) kulovité hladké bradavice ve velikosti od 0,5 až 2 centimetry, které mají uprostřed jakoby důlek, růžovou, tělovou nebo nažloutlou barvu, pak se pravděpodobně jedná o tzv. mollusku. Bradavice molluska nás většinou dožene k návštěvě lékaře, protože se velmi rychle šíří, množí a na citlivých místech je velmi nepříjemná.
  • Vysoce infekční jsou tzv. kondylomata – bradavice na genitáliích, v okolí řitního otvoru nebo na sliznici. Tento typ zmíněný vzhled květáku připomíná nejvíce. Šíří se pohlavním stykem a bohužel ani kondom není záruka ochrany jejich šíření.
  • Stařecké bradavice sice souvisí s pokročilejším věkem, ale jejich výskyt často zaznamenáme ještě dříve – kolem 30. roku. Typické je jejich červené či sytě hnědé zbarvení. Objevují se kdekoliv na těle... Tyto bradavice nebolí.

Vždy platí, že pokud si nejsme jisti, jestli se jedná o bradavici, je na místě vyhledat lékařskou pomoc. I pro lékaře někdy může být hledání správné diagnózy bradavice oříškem.

Jak se bradavice šíří

Pravá bradavice je nákaza, infekce, kterou „chytíme“ velmi snadno. Nejčastější je přenos těsným kontaktem s člověkem. Velmi časté jsou nákazy ve veřejných bazénech, saunách apod. Nákaza se šíří i na našem těle. Velmi často se bradavice vyskytují u dětí. Infekce proniká tehdy, když je nějakým způsobem porušená kůže. Inkubační doba je opravdu různá, může to být pár týdnů i více než rok.

Jaký lékařský zásah se nabízí?

  • léčba tekutým dusíkem (tzv. krytoterapie neboli zmrazení bradavice),
  • chirurgická léčba (vyříznutí, seškrábnutí),
  • léčba laserem.

Domácí léčba

Osvědčené je potírání vlaštovičníkem – vlaštovičník větší je vytrvalá rostlina, která je u nás je velmi rozšířena, vlaštovičník obsahuje tekutinu - mléko, kterým se bradavice potírají. Naše babičky používaly také plátek česneku zakápnutý octem, přiložený a přelepený. Kdo neholduje babským radám rád sáhne po osvědčených přípravcích... na bradavice existují tinktury, tužky, krémy, spreje nebo roztoky.

Kategorii Léky na bradavice najdete i na našem slovenském e-shopu MojaLekáreň.sk

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.