Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Uši » Zánět zvukovodu

Zánět zvukovodu

Zánět zvukovodu neznamená pouze bolest ucha. Bolest uší totiž může v případě podcenění onemocnění skončit i ztrátou sluchu nebo nutností chirurgického zákroku. Co vlastně je zánět zvukovodu? Je možné se mu bránit předem? Odpovíme si na následujících řádcích.

Zánět ucha bývá způsoben hromaděním ušního mazu, pod nímž může vzniknout zánět. Organismus se umí tohoto mazu sám zbavovat. Tato schopnost je ovšem redukována nesprávným čištěním uší, které může navíc oblast zvukovodu i poškodit a tím podpořit rozvoj infekce. Další příčinou vzniku zánětu je proniknutí znečištěné vody, prachu a dalších nečistot do zevního zvukovodu. Nastupující onemocnění se projevuje jako bolest ucha, často jsou tyto bolesti doprovázené i výtokem nebo zaléháním. Při prvních příznacích těchto komplikací je nutné navštívit lékaře a začít s léčbou zánětu.

Zánět zvukovodu se objevuje zejména v letních měsících a na jeho vzniku má velký podíl koupání ve znečištěné vodě. Je tak vhodné po ukončení koupání důkladně očistit oblast uší. Důležité je také správné čištění ucha od ušního mazu. Tělo umí maz z ucha odstraňovat samo, z estetických důvodů je ovšem vhodné jej z uší odstraňovat mechanicky. Dávejte si tak pozor, abyste maz pouze nezatlačovali hlouběji do zvukovodu.

Nejvhodnějším, nejúčinnějším i nejzdravějším čištěním uší je ovšem použití speciálních roztoků, kapek a svíček, které ucho mazu rychle a bezpečně zbaví. Připravili jsme tak pro vás několik těchto přípravků, které vám s čištěním uší pomohou.

Pokračovat

Mohlo by se vám líbit...


Načítám

V této kategorii momentálně nejsou žádné produkty

Nejprodávanější značky

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám