Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické potřeby » Zdravotnický materiál » Obinadla, obvazy, gázy, folie

BATIST WoundEx Biokeramické krytí sterilní 5x7 cm 5 kusů

Kód výrobku: 444013

Revoluční prostředek k ošetření akutních a špatně se hojících ran. Aplikujte na ránu je ve formě polštářků s nepřilnavým povrchem.

Více informací

Běžná cena: 698 Kč
325 (65,00 Kč/ks)
Ušetříte: 53 % (373 Kč)

Skladem zítra

Ve středu 24. 4. odešleme, u vás ve čtvrtek 25. 4.

Ve středu 24. 4. odešleme, u vás ve čtvrtek 25. 4.

Doprava až domů už od 29 Kč, nad 1500 Kč zdarma

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Podrobné informace BATIST WoundEx Biokeramické krytí sterilní 5x7 cm 5 kusů

Revoluční prostředek k ošetření akutních a špatně se hojících ran. Aplikujte na ránu je ve formě polštářků s nepřilnavým povrchem.

Informace o produktu

Výrobce: BATIST S R.O., ČERVENÝ KOSTELEC
Značka: BATIST
Produktová řada: BATIST kompresy, gázy a tampony stáčené
Kód výrobku: 444013
Kód EAN: 8596222003605
Držitel rozhodnutí: BATIST S R.O., ČERVENÝ KOSTELEC

WoundEX představuje unikátní patentované biokeramické krytí s jodem, které je určeno pro dezinfekci a hojení secernujících chronických ran jako jsou dekubity, bércové vředy nebo diabetické defekty.

Princip účinku

WoundEx jako zdravotnický prostředek určený k ošetření akutních a špatně se hojících (chronických ran) zastavuje krvácení a urychluje hojení chronických ran.

Nově vyvinutá patentovaná látka, zeolit-jodový komplex, představuje exklusivní kombinaci adsorpčních, buněčně stimulujících, hemostatických a antibakteriálních vlastností.

Antiseptický účinek jodu nastupuje rychle a působí po celou dobu používání přípravku WoundEx. Riziko lokální infekce se redukuje a urychluje se hojení rány.

Bezpečně a šetrně redukuje choroboplodné zárodky prostřednictvím uvolněného jodu, který je kontinuálně uvolňován ze zeolit-jodové vazby, díky silnější vazbě molekul vody na zeolit.

Zastavuje krvácení

Zeolit v kontaktu s krvácející ránou tvoří vazbu s molekulami vody, které jsou přítomny v krvi. Dochází k selektivní koncentraci srážecích faktorů a aktivaci krevních destiček. Krvácení je tak během krátkého času zastaveno. Současně je z komplexu uvolňován jod, který díky svému antiseptickému účinku předchází infekci. Silné povrchové napětí zeolit-jodového komplexu stimuluje tvorbu kapilár a granulační tkáně. Urychluje se proces přirozeného hojení rány.

Úspěšně hojí chronické rány

Zeolit má silnou absorpční i adsorpční schopnost (záchyt částic na povrchu). Přijímá exudát z rány, obsahující bakterie, toxiny a mikroskopické zbytky poškozené tkáně. Váže je na svůj povrch a neutralizuje. Dochází k fyzikálnímu čištění ložiska rány, které je navíc antisepticky podpořeno pozvolným uvolňováním jodu. Jsou dosaženy předpoklady pro úspěšnou léčbu rány.

Balení obsahuje 5 ks krytí o rozměrech 5x7 cm.

Recenze

Recenze BATIST WoundEx Biokeramické krytí sterilní 5x7 cm 5 kusů

Diskuze

Diskuze BATIST WoundEx Biokeramické krytí sterilní 5x7 cm 5 kusů

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám