Lékárna.cz
Hledat

WOBENZYM 800 tablet

Léčivý přípravek
WOBENZYM 800 tablet

Doprava zdarma

Lék obsahuje vhodně sestavené enzymy, které mají schopnost účelně ovlivňovat imunitu, tlumit zánět a otoky.

Více informací

Doporučené alternativní produkty

CELASKON Long effect 500 mg 60 tablet

Léčivý přípravek

269 Kč 245 Kč -9 %

CELASKON 100 mg 40 tablet

Léčivý přípravek

55 Kč 49 Kč -11 %

WOBENZYM 800 tablet

Lék obsahuje unikátní směs enzymů, jejichž účinnost je ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem, řadou kontrolovaných klinických studií a více než 50letou léčebnou praxí. Přípravek urychluje hojení po úrazech a operacích.  Výrazně tím zkracuje dobu hojení a omezuje výskyt pooperačních komplikací např. s hnisáním rány nebo nadměrným jizvením. Pomáhá při zánětech kloubů, při opakovaných vaginálních mykózách i při porodu. Zlepšuje účinnost léčby chlamydiových a dalších bakteriálních infekcí antibiotiky a posiluje oslabenou imunitu​. 

Enzymy jsou biologické katalyzátory. V organismu je několik tisíc druhů enzymů. Každý enzym je vyhraněný specialista: působí určitým způsobem pouze na určitou látku. Jen některé enzymy mohou být použity pro léčbu. Účinek jiných enzymových směsí může být zcela odlišný.

Léková forma

Enterosolventní tablety (Jádro, Potahová vrstva).

Léčivá látka a její množství

Pancreatinum 300 Protease Ph. Eur.-j., papainum 90 F.I.P.-j., bromelaina 225 F.I.P.-j., lipasum 34 F.I.P.-j., amylasum 50 F.I.P.-j, trypsinum 360 F.I.P.-j., chymotrypsinum 300 F.I.P.-j., rutosidum trihydricum 50 mg. celková proteolytická aktivita: 570 F.I.P.-j. celková amylolytická aktivita: 4030 F.I.P.-j. celková lipolytická aktivita: 4525 F.I.P.-j.

Doporučené dávkování       

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Léčba se zahajuje dávkou 3 x 5 až 3 x 10 tablet denně. V souvislosti s ústupem chorobných projevů se dávkování postupně snižuje až na udržovací dávku 3 x 3 tablety denně.

Důležitá upozornění

 • Lék se musí užívat na lačno, nikdy s jídlem, tedy nejméně 2 hodiny po posledním jídle. Po požití Wobenzymu ještě nejméně další půl hodiny nejíst, aby se lék nesmísil s jídlem. Nerozkousané tablety zapít nejméně 250 ml tekutiny (voda, čaj,  minerálky). Nesprávné užívání léku může výrazně snížit až zcela znemožnit účinek léčby.
 • Tento lék nenahrazuje antibiotickou léčbu u infekčního zánětu, zvyšuje však její účinnost!
 • Podání tohoto přípravku v těhotenství i v období kojení je možné, ale vždy by mělo být konzultováno s lékařem.
 • Podání tohoto přípravku v těhotenství i v období kojení je možné, ale vždy by mělo být konzultováno s lékařem.
 • Bude-li Vám lékař předpisovat nějaký jiný lék, upozorněte ho, že užíváte Wobenzym. Bez porady s lékařem neužívejte současně s Wobenzymem ani žádné další léky bez lékařského předpisu.

Nežádoucí účinky

Podání tohoto přípravku v těhotenství i v období kojení je možné, ale vždy by mělo být konzultováno s lékařem.

Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Přestaňte přípravek užívat a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud se u Vás objeví následující velmi vzácné nežádoucí účinky, které jsou uvedené v příbalovém letáku.

Obsah balení

Balení obsahuje 800 tablet.

Nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého - nežádoucí účinky najdete v příbalovém letáku.

Nežádoucí účinky můžete hlásit přímo na adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48 100 41 Praha 10

Nežádoucí účinky můžete hlásit přímo na web:

http://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.

WOBENZYM 800 tablet

91 %
Hodnotilo: 141 zákazníků
5
104x
4
18x
3
10x
2
4x
1
5x

Informace o produktu

Výrobce:
Značka:
Produktová řada:
Kód výrobku:
11733
Kód EAN:
4030142138114
Kód SÚKL:
ATC kód:
ATC název:
Trypsin, kombinace
Farmakoterapeutická skupina:
jiná léčiva pro poruchy muskuloskeletálního systému | jiná léčiva pro poruchy muskuloskeletálního systému | enzymy | trypsin, kombinace
Cesta podání:
Perorální podání
Držitel rozhodnutí:

Oznámit nežádoucí účinky

WOBENZYM 800 tablet

Příbalovou informaci k produktu WOBENZYM 800 tablet stáhnete ve formátu pdf zde: WOBENZYM 800 tablet.pdf

Souhrn údajů o přípravku ke stažení zde: SPC WOBENZYM 800 tablet

 sp.zn. sukls125936/2018

Příbalová informace:

INFORMACE PRO POUŽITÍ, ČTĚTE POZORNĚ

Držitel rozhodnutí o registraci -  MUCOS Pharma GmbH& Co.KG., Berlín, Německo

Výrobce -  MUCOS Emulsionsgesellschaft mbH, Berlín, Německo

Složení v 1 enterosolventní tabletě

Pancreatinum 300 Protease Ph. Eur.-j., papainum 90 F.I.P.-j., bromelaina 225 F.I.P.-j., lipasum 34 F.I.P.-j., amylasum 50 F.I.P.-j, trypsinum 360 F.I.P.-j., chymotrypsinum 300 F.I.P.-j., rutosidum trihydricum 50 mg. celková proteolytická aktivita: 570 F.I.P.-j. celková amylolytická aktivita: 4030 F.I.P.-j. celková lipolytická aktivita: 4525 F.I.P.-j.

Pomocné látky

Jádro: monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, magnesium-stearát, kyselina stearová 95%, koloidní bezvodý oxid křemičitý, mastek. Potahová vrstva: mastek, kopolymer MA/MMA 1:1, natrium-lauryl-sulfát, triethylcitrát, hypromelosa, hyprolosa, mikrokrystalická celulóza, glycerol 85%, Ponceau 4R (E124), oranžová žluť (E110), oxid titaničitý, makrogol 6000,

Indikační skupina

Jiná léčiva pro poruchy muskuloskeletálního systému, enzymy

Charakteristika produktu

Wobenzym obsahuje vhodně sestavené enzymy (bílkoviny katalyzující chemické reakce), které mají schopnost účelně ovlivňovat imunitu, tlumit zánět a otoky a do jisté míry i rozpouštět krevní sraženiny. Urychlují průběh zánětu a zmírňují jeho následky, tlumí chorobné projevy způsobené škodlivými imunokomplexy vznikajícími v důsledku protilátkových reakcí. Produkty látkové výměny lidskému tělu škodlivé a odumřelý tkáňový materiál jsou urychleně odbourávány. Otoky a krevní výrony se lépe vstřebávají. Rutin normalizuje propustnost cévní stěny. Wobenzym snižuje vazkost krve a tím zlepšuje krevní oběh v nejdrobnějších cévách. Záněty, bolesti a otoky rychle odeznívají a hojení je tak usnadněno. Tablety jsou odolné vůči žaludeční šťávě.

Indikace výrobku

1. Jako alternativa k dosud užívaným léčebným postupům je Wobenzym možno použít u těchto stavů:

 • Poúrazové otoky
 • Lymfedémy (otoky způsobené poruchou odtoku mízy) různé etiologie
 • Fibrocystická mastopatie (chronické onemocnění prsů vyznačující se tvorbou dutin a vaziva)

2. Jako podpůrná léčba je Wobenzym vhodný při těchto stavech:

 • Některé pooperační stavy v chirurgii
 • Záněty povrchových žil
 • Potrombotický syndrom dolních končetin (stavy po ucpání žil dolních končetin krevní sraženinou)
 • Revmatoidní artritida (zánětlivé onemocnění kloubů)
 • Revmatismus měkkých tkání
 • Artróza (degenerativní choroby kloubů) - pokročilá stadia
 • Mnohočetná mozkomíšní skleróza
 • Chronické a recidivující záněty (v oblasti nosu, uší a krku, horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí, trávicí trubice, kůže aj.), jako podpůrná léčba při podávání antibiotik. Dětem lze Wobenzym podávat jen po poradě s dětským lékařem, který zároveň určí dávkování.

Kontraindikace produktu

Wobenzym nelze užívat v situacích, které jsou spojeny se zvýšeným sklonem ke krvácení nebo se zvýšenou fibrinolýzou (rozpouštěním krevních sraženin). Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na účinné či pomocné látky.

Těhotenství a kojení

O užívání Wobenzymu během těhotenství a kojení se vždy poraďte s lékařem, a to i tehdy, otěhotníte-li během léčby.

Nežádoucí účinky

Wobenzym je obvykle dobře snášen, také při dlouhodobém podávání vysokých dávek nebyly pozorovány nežádoucí účinky. Ojediněle se může objevit nevýrazná změna konzistence, barvy a zápachu stolice. Při užívání vyšších jednorázových dávek byly pozorovány pocity nadýmání, ojediněle nevolnost. Těmto pocitům se dá zamezit rozdělením dávky v průběhu dne. Jestliže tyto příznaky i po snížení dávky přetrvávají, poraďte se s lékařem. Zřídka se objevující alergické reakce (kožní vyrážka) odeznívají po vysazení léku. Při jejím případném výskytu přerušte užívání Wobenzymu a poraďte se s lékařem. S lékařem se o dalším užívání Wobenzymu poraďte také v případě výskytu jakýchkoli neobvyklých reakcí.

Interakce

Nežádoucí interakce Wobenzymu s jinými současně podávanými léky není známa.

Dávkování léku

Léčba se zahajuje dávkou 3x5 až 3x10 tablet denně. V souvislosti s ústupem chorobných projevů se dávkování postupně snižuje až na udržovací dávku 3x3 tablety denně.

 • Poúrazové otoky (naražení, podvrtnutí, vykloubení, zlomeniny) - doporučujeme zahájit léčbu dávkou 3x10 tablet denně, podle klinického stavu (po 7-10 dnech) dávku snižujeme na 3x3 tablety denně až do úplného vymizení příznaků.
 • Některé pooperační stavy v chirurgii - léčbu začínáme dávkou 3x10 tablet denně, po odeznění akutního stavu (7-10 dní) až do odeznění příznaků pokračujeme dávkou 3x5 až 3x3 tablety denně.
 • Lymfedémy (otoky způsobené porušeným odtokem mízy) - jde o dlouhodobou léčbu, u které začínáme s dávkováním 2x10 nebo 3x7 tablet denně (po dobu 4-5 týdnů), pak se dávkování snižuje na 3x5 až 3x3 tablet denně (nejméně 8 týdnů). V této indikaci je nutné poradit se s ošetřujícím lékařem.
 • Fibrocystická mastopatie (chronické onemocnění prsů vyznačující se tvorbou dutin a vaziva)
 • doporučujeme dávkování 2x10 tablet denně nejméně po dobu 6 týdnů. Před začátkem léčby je třeba poradit se s ošetřujícím lékařem.
 • Potrombotický syndrom (stav po ucpání žíly krevní sraženinou) - 3x10 až 3x5 tablet denně po dobu 5-6 týdnů.
 • Záněty povrchových žil - 3x7 až 3x5 tablet denně po dobu 2-3 týdnů.
 • Revmatoidní artritida (zánětlivé onemocnění kloubů) - 3x5 tablet denně po dobu 5-6 měsíců.
 • Revmatismus měkkých tkání - 3x5 tablet denně nejméně po dobu 3-4 týdnů.
 • Artrózy (degenerativní choroby kloubů) - 3x6 tablet denně po dobu 5-6 týdnů.
 • Mnohočetná mozkomíšní skleróza - 1.-14. den 3x10 tablet denně, pak se přechází na udržovací dávku 3x3 tablety denně -dlouhodobě, u zátěžových stavů (infekční onemocnění, fyzická zátěž, stres, očkování, slunění) dávkování zvyšujeme na 3x10 tablet denně. Léčbu je třeba konzultovat s ošetřujícím lékařem.
 • Chronické a recidivující záněty (v oblasti nosu, uší a krku, horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí, trávicího ústrojí, kůže aj.) - 3x5 tablet denně do odeznění klinických příznaků. U zánětlivých onemocnění Wobenzym nenahrazuje antibiotickou léčbu, ale zvyšuje její účinek, proto doporučujeme poradit se s ošetřujícím lékařem a vhodně kombinovat s antibiotiky.
 • U dětí určí dávkování lékař. Užije-li dospělý najednou více než 20 tablet nebo dítě více než 5 tablet, je nutné poradit se s lékařem.

Způsob použití

Doporučuje se 1/2 hodiny před jídlem zapít nerozkousané tablety větším množstvím tekutiny (nejméně 1/4 litru).

Důležitá upozornění

Tento lék nenahrazuje antibiotickou léčbu u infekčního zánětu, zvyšuje však její účinnost! Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Wobenzym obsahuje barviva Ponceau 4R a oranžovou žluť, které mohou způsobit alergické reakce. Bez porady s lékařem užívejte Wobenzym pouze při poúrazových otocích. Před užíváním Wobenzymuu ostatních onemocnění a při jeho delším než dvouměsíčním užívání je nutné poradit se s lékařem. Příležitostně může při chronických onemocněních po začátku léčby Wobenzymem nastat zhoršení příznaků, což je podle dosavadních zkušeností v převážné většině případů považováno za kladnou reakci organismu na léčbu. V tomto případě by neměl být lék vysazen, ale mělo by se zvážit eventuální přechodné snížení dosavadního dávkování. Za takových okolností je nezbytné poradit se s lékařem, stejně jako při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí. Jestliže užíváte jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti užívání Wobenzymu s lékařem a bez jeho doporučení ho neužívejte. Bude-li Vám lékař předpisovat nějaký jiný lék, upozorněte ho, že užíváte Wobenzym. Bez porady s lékařem neužívejte současně s Wobenzymem ani žádné další léky bez lékařského předpisu. Varování - Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí! Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.

Způsob uchovávání

Uchovávejte při teplotě do 25 °C

Balení na trhu

40 nebo 200 enterosolventních tablet v blistru. 300 a 800 enterosolventních tablet v širokohrdlé lahvičce z plastické hmoty (HDPE), uzavřené Al folií a šroubovacím uzávěrem.

Datum poslední revize: 20. 3. 2018.

WOBENZYM 800 tablet

Lékárnice Kamila odpovídá na dotazy, které Vás nejvíce zajímají

Wobenzym pro děti 

Po poradě s dětským lékařem lze Wobenzym podávat i dětem, kdy lékař zároveň určí dávkování dle váhy a věku dítěte.

Wobenzym negativa 

Příležitostně může při chronických onemocněních po začátku léčby Wobenzymem nastat zhoršení příznaků, což je podle dosavadních zkušeností v převážné většině případů považováno za kladnou reakci organismu na léčbu. V tomto případě by neměl být lék  vysazen, ale mělo by se zvážit eventuální přechodné snížení dosavadního dávkování. Za takových okolností je nezbytné poradit se s lékařem, stejně jako při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí. Jestliže užíváte jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti užívání Wobenzymu s lékařem a bez jeho doporučení ho neužívejte. Bude-li Vám lékař předpisovat nějaký jiný lék, upozorněte ho, že užíváte Wobenzym. Bez porady s lékařem neužívejte současně s Wobenzymem ani žádné další léky bez lékařského předpisu

Wobenzym dávkování imunita

Obecně se doporučuje zahájit dávkou 3x5 až 3x10 tablet denně. V souvislosti s ústupem chorobných projevů se dávkování postupně snižuje až na udržovací dávku 3x3 tablety denně. Doporučujeme bez porady s lékařem užívat Wobenzym pouze při poúrazových otocích. U zánětlivých onemocnění Wobenzym nenahrazuje antibiotickou léčbu, ale zvyšuje její účinek .Před užíváním Wobenzymuu ostatních onemocnění a při jeho delším než dvouměsíčním užívání je nutné poradit se s lékařem.

Wobenzym jak dlouho užívat 

V závislosti na zamýšleném terapeutickém užití. Jako podpora imunity lze až 6 týdnů. Doporučujeme bez porady s lékařem užívat Wobenzym pouze při poúrazových otocích. Před užíváním Wobenzymuu ostatních onemocnění a při jeho delším než dvouměsíčním užívání je nutné poradit se s lékařem.

Wobenzym dávkování prevence 

Chronické a recidivující záněty (v oblasti nosu, uší a krku, horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí, trávicího ústrojí, kůže aj.) - 3x5 tablet denně do odeznění klinických příznaků. Wobenzym a průjem Chronické a recidivující záněty trávicího ústrojí - 3x5 tablet denně do odeznění klinických příznaků. U zánětlivých onemocnění Wobenzym nenahrazuje antibiotickou léčbu, ale zvyšuje její účinek, proto doporučujeme poradit se s ošetřujícím lékařem a vhodně kombinovat s antibiotiky.

Wobenzym v těhotenství

O užívání Wobenzymu během těhotenství a kojení se vždy poraďte slékařem, a to i tehdy, otěhotníte-li během léčby.

Wobenzym po operaci 

Jeho protizánětlivý účinek a schopnost snižovat otok napomáhá rychlejšímu a bezproblémpvému hojení. Léčbu začínáme dávkou 3x10 tablet denně, po odeznění akutního stavu (7-10 dní) až do odeznění příznaků pokračujeme dávkou 3x5 až 3x3 tablety denně.

Wobenzym a alkohol

Wobenzym po porodu O užívání Wobenzymu během těhotenství a kojení se vždy poraďte s lékařem, a to i tehdy, otěhotníte-li během léčby.

Wobenzym a mykózy

Chronické a recidivující záněty močového a pohlavního ústrojí - 3x5 tablet denně do odeznění klinických příznaků. U zánětlivých onemocnění Wobenzym nenahrazuje antibiotickou léčbu, ale zvyšuje její účinek, proto doporučujeme poradit se s ošetřujícím lékařem a vhodně kombinovat s antibiotiky.

Wobeznym před operací

Není důvod (absence indikace) pro podávání enzymoterapie před plánovanou operací. Mírně zvyšuje krvácení (podporuje fibrinolýzu, oslabuje krevní viskozitu) v ráně díky dilataci drobných cév. Naopak pro jeho protizánětlivý účinek a odstranění otoku je vhodné užívat jej po operaci.

Wobenzym a antibiotika

U zánětlivých onemocnění Wobenzym nenahrazuje antibiotickou léčbu, ale zvyšuje její účinek, proto doporučujeme poradit se s ošetřujícím lékařem a vhodně kombinovat s antibiotiky.

Doporučuje se 1/2 hodiny před jídlem nalačno zapít nerozkousané tablety větším množstvím tekutiny (nejméně 1/4 litru). Nerozkousané tablety zapít nejméně 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Nesprávné užívání léku může výrazně snížit až zcela znemožnit účinek léčby.

WOBENZYM 800 tablet

91 %
Hodnotilo: 141 zákazníků
5
104x
4
18x
3
10x
2
4x
1
5x
100 %

Naprostá spokojenost, ověřené účinky.

100 %

Nevím, zatím ho zkouším....

70 %

snad pomůže

100 %
11733
Za mě 100% úspěšný produkt

Maximální spokojenost, před užíváním stálé záněty dýchacích cest a záněty dutin, jedny antibiotika za drýhýma a na radu lékařky jsem začala brát WOBENZYM a jsem v pořádku dokonce jsem zatím bez chřipky která je všude.

60 %

Účinek zatím nemohu posoudit, užívám krátkou dobu. Dle příbalového létáku bych měla užívat nejméně půl roku - nevýhodou je jeho cena.

70 %
bylo to jako darek
100 %

Zatím jsem na začítku užívání Wobenzimu tak nemůžu hodnotit

100 %

Výborný

100 %

Produkt používám delší čas. S výsledky jsem spokojená. Nemám co vytknout až na cenu. Cena produktu by mohla být nižší.

100 %
vynikající pro podporu pooperačního doléčení i při jednoduché zubolékařské činnosti

WOBENZYM 800 tablet

Máte otázky k produktu?
Zeptejte se v diskuzi

Přidat nový příspěvek do diskuze
A

Skvělá volby

AndyF 10. 03. 2019
0 Odpovědí

Dobrý den, s Wobenzymem jsem naprosto spokojený! Mohu všem doporučit. Mně pomohl především na hojení po operaci a při dlouhodobém užívání na imunitu.

Mohlo by vás zajímat

Do košíku
Do košíku
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.