Úvodní strana Krása a hygiena Aromaterapie Vonné oleje

Vonné oleje

Provoní váš byt i vaše tělo, uleví mysli, zklidní nervy a odeženou všechny chmury. Blahodárné účinky vonných olejů znají lidé už od nepaměti. Jejich esence jsou získávány z voňavých květů, listů, plodů a kořenů rostlin a vždy se dbá na využívání stoprocentně přírodních zdrojů. Navíc jsou cenově dostupné opravdu pro každého a jejich příznivý účinek se dostavuje bleskurychle.

Vonné oleje - detailní popis

Éterické oleje se využívají především při stále populárnějších aromaterapiích. Nejčastěji se pak používají vonné oleje do aromalampy - nakapou se spolu s vodou do misky v lampě, plamínek svíčky pak misku ohřívá a tak se začnou odpařovat vonné silice. A vy se můžete nechat unášet na krásných, opojných a klid do duše přinášejících vůních.

Vonné oleje uvolňují tělo i mysl, často i uzdravují

Působivé a kouzelné vůně pak příznivě působí na naše smysly i nervový systém, zbavuje nás stresu a prospívá tak našemu zdraví.

Využitelnost vonných olejů je ale samozřejmě mnohem širší. Přidávají se do relaxačních koupelí, bývají nedílnou součástí příjemného saunování a používají se při aromamasážích.

Velký důraz je u surovin na výrobu olejů kladen na dobu sběru, jeho správné načasování je totiž jedním z klíčů k vytvoření kvalitních olejů. Látky potřebné pro výrobu olejů jsou z rostlin získávány destilací, lisováním nebo extrakcí.

Velice oblíbené jsou například esenciální oleje Salus, které provoní celý váš život. Populární jsou i oleje Airpure s nezaměnitelnou vůní růže, či oblíbený eukalyptový olej, který se pyšní skvělými účinky na naše dýchací cesty.

Vonné oleje působí na naše tělo, mysl i smysly, často mají vedle uklidňujícího a relaxačního účinku i účinky ozdravné. 

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka