Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Léky na předpis » Léky na předpis na dutinu ústní a trávicí trakt » Léky na předpis vitamíny

VITAMIN A-SLOVAKOFARMA 50X30KU Tobolky - recenze

Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
Kód výrobku: 11941

Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

Podobné produkty od stejného výrobce

 
Podrobné informace
Příbalový leták
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Informace o produktu

Výrobce: ZENTIVA A.S.
Kód výrobku: 11941
Kód EAN: 8584005420305
Kód SÚKL: 347
Držitel rozhodnutí: ZENTIVA A.S.
Přípravek se používá k léčbě a předcházení vzniku stavů, způsobených nedostatkem vitamínu A v organismu, při nízkém přívodu vitamínu A v potravě, při jeho zvýšené potřebě, při dietách, infekčních onemocněních, průjmech, ke zlepšení hojení ran a zlomenin, při zvýšené činnosti štítné žlázy, při některých onemocněních trávicího systému, při stresu, při šerosleposti různého původu, při degenerativních změnách sítnice, při poruchách vyživování a degeneraci spojivky a rohovky, při zánětlivých a degenerativních onemocněních kůže a sliznic, při tvorbě suché kůže a vlasů, při lámavosti nehtů, při poruchách rohovatění, při onemocnění ústní dutiny a dýchacích cest, při sklonu k infekcím. Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti od 4 let.

Příbalový leták


Příbalová informace - RP
Informace o použití, čtěte pozorně!
Vitamin A - SLOVAKOFARMA
(retinoli acetas)
tobolky
Držitel rozhodnutí o registraci / Výrobce
ZENTIVA, a. s., Hlohovec, Slovenská republika
Složení
Léčivá látka:
retinoli acetas 1 500 000 m.j./g, 0,0200 g, co je 30 000 m. j. v 1 tobolce
Pomocné látky: rostlinný olej, želatina, methylparaben, glycerol 85%, chrysoin
Indikační skupina
vitamin
Charakteristika
Retinol, vitamín A je nutný pro obnovu a normální funkci kůže a sliznic. Je také nezbytný pro zabezpečení normální činnosti tyčinek a čípků sítnice oka.
Indikace
Přípravek se používá k léčbě a předcházení vzniku stavů, způsobených nedostatkem vitamínu A v organismu, při nízkém přívodu vitamínu A v potravě, při jeho zvýšené potřebě , při dietách, infekčních onemocněních, průjmech, ke zlepšení hojení ran a
zlomenin, při zvýšené činnosti štítné žlázy, při některých onemocněních trávicího systému, při stresu, při šerosleposti různého původu, při degenerativních změnách sítnice, při poruchách vyživování a degeneraci spojivky a rohovky, při zánětlivých a degenerativních onemocněních kůže a sliznic, při tvorbě suché kůže a vlasů, při lámavosti nehtů, při poruchách rohovatění, při onemocnění ústní dutiny a dýchacích cest, při sklonu k infekcím. Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti od 4 let.
Kontraindikace
Přípravek se nesmí užívat při předávkování vitamínem A nebo abnormálně zvýšené citlivosti na vitamín A a dlouhodobém selhávání ledvin. Přípravek se nesmí podávat v těhotenství a ženám, které plánují těhotenství, při těžkých poruchách funkce ledvin a při virové žloutence.
Pokud se stavy uvedené v tomto odstavci u Vás vyskytnou až během užívání přípravku, informujte o tom svého ošetřujícího lékaře.
Nežádoucí účinky
Přípravek je obvykle dobře snášen, ale při předávkování se může vyskytnout slabost, dráždivost, nechutenství, nevolnost, zvracení, průjmy, zvýšená teplota, nadměrné močení, vypadávání vlasů, popraskání a krvácení ze rtů, suchost kůže s olupováním pokožky, lámavost nehtů, zvětšení jater, otoky a bolesti kloubů.
Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku (podávání dítěti) poraďte s lékařem.
Interakce
Účinky přípravku Vitamin A a účinky jiných současně podávaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něho. Přípravky používané k léčbě zvýšené hladiny tuků v krvi mohou negativně ovlivňovat
vstřebávání vitamínu A. Pokud užíváte tyto léky současně je nutné mezi užitím vitaminu A a těmito látkami dodržovat 2 - 3 hodinový interval.
Dávkování
Přesné dávkování vždy určí lékař. Přípravek není určen k preventivnímu podávání. V léčbě kožních a očních onemocnění se obvykle podává dospělým a mladistvým nad 15 let 1 - 6 tobolek 1x denně. Délka podávání není přesně stanovena. Přípravek se podává až do ústupu klinických příznaků. Dětem starším 4 let se podává obvykle 1 tobolka denně. Dávkování a délku léčby u dětí vždy určí dětský lékař.
Způsob použití
Tobolky jsou určeny k vnitřnímu užití. Polykají se celé, pokud je polykání obtížné, je možné tobolku ponořit na 3 - 5 minut do teplé vody a po změknutí polknout.
Upozornění
Při předávkování nebo náhodném požití více tobolek dítětem vyhledejte lékaře. Bez porady s lékařem neužívejte (nepodávejte dítěti) současně další přípravky obsahující vitamíny.
Uchovávání
Uchovávejte při teplotě 10 až 25 oC v dobře uzavřeném původním vnitřním obalu, aby byl přípravek chráněný před vzdušnou vlhkostí.
Varování
Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Balení
50 tobolek
Datum poslední revize
10.12. 2008

Recenze

Recenze produktu VITAMIN A-SLOVAKOFARMA 50X30KU Tobolky

Diskuze

Diskuze k produktu VITAMIN A-SLOVAKOFARMA 50X30KU Tobolky

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám