Lékárna.cz

Antiparazitika STACHEMA

ATTACK Antiparazitní obojek pro kočky 35 cm

Biocidní přípravek

ATTACK Antiparazitní obojek pro kočky 35 cm ATTACK Antiparazitní obojek pro kočky 35 cm

ÚČINNOST 12 TÝDNŮ

Repelentní biocidní přípravek ve formě obojku k ochraně koček před…

Momentálně nedostupné

Antiparazitika STACHEMA

Nejen lidé, ale také zvířata potřebují účinné repelenty a antiparazitika zajišťující ochranu před otravným a někdy také životu nebezpečným hmyzem. Přípravky proti parazitům z naší nabídky chrání vašeho psa, kočku, králíka nebo také koně šetrným způsobem tak, že dokážou odpudit a zahubit klíšťata, blechy, komáry i další bodavý a parazitující hmyz z kůže či srsti vašich domácích mazlíčků. 

My, lidé, se můžeme v případě obav z napadení parazitů jednoduše bránit a pořídit si účinný repelent. Zvířata však tuto možnost nemají a spoléhají se na své chovatele - na nás. Parazité přenáší mnoho různých onemocnění, a to včetně těch  závažných a životu nebezpečných. Proto je důležité své zvířecí mazlíčky chránit pomocí antiparazitik z naší nabídky.

Proč používat antiparazitika pro zvířata?

  • Uleví od svědění a další příznaků - Napadení parazity u zvířat s sebou přináší také nepříjemné svědění, bolest a pocit diskomfortu, se kterým se vám vaše zvíře bohužel nedokáže svěřit. Pokud si tedy všimnete těchto příznaků napadení parazity u vašeho mazlíčka, je na místě poradit se s veterinářem a v budoucnu napadení parazity předcházet pomocí účinných antiparazitik. 
  • Zabrání invazi parazitů do vašeho domova - Pokud je vaše kočka napadena blechami, je dost pravděpodobné, že můžete v nejbližší době očekávat také bleší invazi u vás doma. Pomocí antiparazitik tedy nechráníte pouze svá zvířata, ale také svůj byt či dům. 

Jaké formy antiparazitik jsou dostupné?

Antiparazitika pro zvířata jsou dostupné ve formě tablet, pipet, sprejů nebo také obojků, které účinně odpuzují parazity a hmyz, zatímco se procházíte se svým pejskem v nedalekém parku. 

Vnější paraziti a jaké nemoci mohou způsobit

Nejčastější nemoci přenášené klíšťaty a pijáky:

  • Lymská borelióza - ohroženi jsou zvířata i lidé. Mezi příznaky patří horečka, zduřelé a bolestivé klouby, ztráta chuti k jídlu, únava či letargie ( u lidí se může objevit i vyrážka připomínající terč - u zvířat není díky osrstění tolik viditelná). Příznaky se mohou objevit i za několik měsíců po kousnutí klíštětem.
  • Anaplazmóza - onemocnění poškozuje bílé krvinky. Příznaky jsou nechutenství, letargie, horečka, ztuhlost a bolest kloubů. U některých zvířat se mohou objevit podlitiny a krvácení. Vhodné je nechat psa alespoň 1x ročně vyšetřit na toto onemocnění.
  • Babezióza - prvoka rodu Babesia přenášejí klíšťata a pijáci. Parazit napadá červené krvinky zvířete, což způsobuje příznaky jako jsou únava, letargie, horečka, bledé sliznice, tmavá moč, oteklé mízní uzliny, nechutenství, žloutenka, rozpad červených krvinek či úbytek hmotnosti.Babeziózou se může nakazit i člověk -  v Evropě je toto onemocnění zatím vzácné a postihuje převážně pacienty s oslabenou imunitou.
  • Ehrlichióza ​- jedná se o bakteriální onemocnění, které se podobá chřipce-únava, bolest kloubů, horečka, průjem, zvracení či poruchy srážlivosti krve. Touto nemocí se může nakazit i člověk. Nebezpečná je především v těhotenství a u pacientů s oslabenou imunitou.
  • Klíšťová encefalitida - u psů se nevyskytuje tak často jako u člověka. U koček zatím nebyla prokázána. Příznaky jsou horečka, slabost, apatie, nechutenství, bolestivost krku a kloubů, neochota pohybu, zvláštní náklon hlavy, ochrutí končetin. V pokročilém stavu encefalitidy může pes kompletně ochrnout. Nelze vyloučit ani změnu chování, pes je podrážděný, mnohdy i agresivní.
  • Ricketsióza - vyvolávají ji bakterie Rickettsia, které přenáší klíšťata, blechy, vši či roztoči. Příznaky mohou být horečka, nechutenství, zvětšené lymfatické uzliny, zánět kloubů, kašel nebo dýchací potíže, bolesti břicha, zvracení, průjem, otok tváře či končetin, bolestivá páteř na dotyk či změny duševního stavu. Někdy na očních víčkách a tlamě můžeme pozorovat červenofialové tečky (petechie). V místě kousnutí se tvoří tvrdý tmavý strup. Pozor bychom si měli dát na odstraňování klíštěte. Člověk se může nakazit nejen kousnutím klíštěte, ale i prostřednictvím krve a výměšků klíštěte při jeho odstraňování. Nemoc se v ČR téměř nevyskytuje, většinou je přivezená z ciziny. Rizikové jsou teplejší oblasti Evropy, Afriky, Asie a Ameriky.
Všechny výše uvedené nemoci patří mezi zoonózy - jde o  nemoci přenosné na člověka. Zdrojem infekce pro člověka je “nakažené” klíště nebo piják.

Nejčastější nemoci přenášené komáry či flebotomy:

  • Dirofilarióza - onemocnění vyvolávají parazitické hlístice (tencí bílí červi), které přenášejí komáři. Dospělé hlístice přežívají v krvi psů - v srdci a okolních cévách. Mohou dosahovat délky 10-30 cm a žijí 5-7 let. Když hlístice dospějí, uvolňují do krve potomstvo, tzv. mikrofilárie. Pokud komár bodne takto nakaženého psa, nasaje mikrofilárie s krví. V těle komára se mikrofilárie dále vyvíjí a přenášejí se na další psy bodnutím “nakaženého” komára. Mezi příznaky dirofilariózy patří dýchací potíže, kašel, ztráta chuti k jídlu, úbytek hmotnosti, únava či letargie. U veterinárního lékaře můžete nechat psa vyšetřit i preventivně na tuto nemoc. Ideálně 1x ročně. Zdrojem infekce pro člověka je “nakažený” komár. Na rozdíl od psa je člověk “pouze” mezihostitelem a larva ve člověku nedospěje. Nejčastěji se zachytí v podkoží, plicích nebo oku, kde vytváří uzlíky. Terapie je chirurgická.
  • Leishmanóza - je přenášena bodavými flebotomy (bodavá muška). Jedná se o závažné onemocnění, které se vyskytuje v teplejších oblastech Evropy (Itálie, Chorvatsko, Bulharsko, Slovinsko, Portugalsko,...), Ameriky, Afriky a Asie. V ČR a jejím blízkém okolí se zatím nevyskytuje. Ale pokud se psem či kočkou cestujete, můžete si ji přivést. Nemoc postihuje vnitřní orgány a kůži. Mezi příznaky patří úbytek hmotnosti, lupy, vypadávání chlupů, kožní léze, krvácení z čumáku či zvětšené lymfatické uzliny.
Obě tyto nemoci patří mezi zoonózy - nemoci přenosné na člověka. Zdrojem infekce pro člověka je “nakažený” hmyz.

Nejčastější nemoci přenášené blechami:


Pokud zvíře blechu pozře, může se nakazit tasemnicí.
  • Hemobartonelóza - onemocnění je způsobeno bakteriemi Mycoplasma haemofelis, které napadají červené krvinky. Původně se tato nemoc objevovala pouze u koček. Nyní je již prokázána i u psů. Zdrojem nákazy jsou blechy a klíšťata. Příznaky jsou anémie, bledé sliznice, horečka, žloutenka, apatie, zvětšení sleziny a mízních uzlin.

Nejčastější nemoci přenášené roztoči:

Mezi nejčastější roztoče patří:
  • Zákožka svrabová - způsobuje svrab (prašivinu), který postihuje méně osrstěná místa (uši, klouby, slabiny, okolí čumáku,..). Je to velmi svědivé a extrémně nakažlivé onemocnění
  • Dravčík - onemocnění je velmi svědivé a nakažlivé. Po rozhrnutí srsti jsou dravčíci viditelní, připomínající pohyblivé lupy.
  • Trudník - onemocnění se nazývá demodikóza a postihuje kůži a srst. Projevuje se vypadáváním srsti bez svědění
  • Strupovka ušní - neboli ušní svrab

Kategorii Antiparazitika pro zvířata najdete i na našem slovenském e-shopu MojaLekáreň.sk

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.