Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Přípravky na zažívání » Přípravky na žlučník

Přípravky na žlučník

Bolest žlučníku je nepříjemná zdravotní komplikace. Jde-li pouze o podráždění žlučníku, řešení můžete najít sami. Od bolesti uleví správná strava, bylinky nebo volně dostupné léky.

Žlučník je důležitý vnitřní orgán, který napomáhá trávení potravy. Je uložen na pravé straně břicha, na spodní straně jater. Slouží jako zásobník žluči, která je pak žlučovodem vedena do tenkého střeva, a to po požití jídla.

Nevhodné stravování – zejména nevhodná skladba potravin a přílišná konzumace tučných či smažených jídel žlučník zbytečně zatěžuje. To může vést k jeho podráždění, žlučníkovému záchvatu, tvorbě žlučových kamenů nebo k poškození správného fungování žlučníku.

Podrážděný žlučník je nepříjemná zdravotní komplikace, která může potkat téměř každého. Projevuje se hlavně bolestí břicha, bolest může vystřelovat až k lopatce a do zad. Objevit se může i nadýmání, škytání, pocit plnosti, zvracení, nechutenství či průjem.

Nejčastější příčiny podráždění žlučníku

  • tučná a smažená jídla
  • příliš alkoholu a kávy
  • dráždivá a pálivá jídla
  • nadýmavá jídla
  • stres, nervozita.

Jak si pomoci při podrážděném žlučníku

Jednou z možností, jak si sám pomoci, je žlučníková dieta. Tu je potřeba dodržovat dokud potíže nepominou. V některých případech je dieta vhodnou prevencí před vznikem žlučníkových obtíží a je dobré ji pěstovat dlouhodobě.

Bolest žlučníku vám pomohou odstranit i léky. Vybrat si můžete mezi klasickými tabletkami, kapslemi, např. značky Rowachol, nebo kapkami třeba Iberogast. Podpořit účinky volně dostupných léčiv lze pitím žlučníkového čaje, zejména odvaru z řepíku lékařského, smetánky lékařské, heřmánku pravého či máty peprné. Vyzkoušet můžete již hotové čajové směsi, např. od výrobců Megafyt, Váňa, Grešík a další.

K vážnějším komplikacím u žlučníku patří žlučníkový zánět, který obvykle začíná žlučníkovým záchvatem. Ten se projevuje náhlými urputnými bolestmi nadbřišku, které vystřelují do zad, k lopatce. Tento stav je kromě nevolnosti často doprovázen zvracením. V případě, že vše nasvědčuje zánětu žlučníku, konzultujte svůj stav s lékařem.

Žlučník je důležitým orgánem, o který je radno pečovat. Když už se potíže s ním dostaví, zahajte léčbu ihned a předejdete tak žlučníkovému záchvatu a zánětům.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám