Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Přípravky na krevní oběh » Přípravky na vysoký krevní tlak

Přípravky na vysoký krevní tlak

Dva a půl milionu hlav, to je celkový počet lidí v České republice, kteří trpí na vysoký krevní tlak, tzv. hypertenzi. Pokud k nim patříte i vy, pravděpodobně již víte o nepříjemnostech, které s sebou tento „tichý zabiják“ přináší, a možná jste již vyhledali pomoc lékaře. Pokud ne, rozhodně tak udělejte; hypertenze představuje velké zdravotní riziko.

Jak se vysoký tlak projevuje? 

Za vysoký krevní tlak se považuje tlak takový, kdy je systolický tlak opakovaně vyšší než 140 a diastolický opakovaně vyšší než 90. Pomoc lékaře je nejvhodnější vyhledat již ve chvíli, kdy se naměřené hodnoty blíží těmto hraničním, hypertenze totiž může upozorňovat i na onemocnění vnitřních orgánů.   

Každou léčbu, a obzvláště tu chemickou (léky na předpis), je ale vhodné podpořit ještě jinou metodou. Je tomu tak proto, že se tyto metody (např. farmakologické přípravky a bylinky) mohou vzájemně vhodně doplňovat a jejich účinek tak může být silnější, rychlejší, efektivnější nebo dlouhodobější

Jak tedy srazit vysoký tlak a tím léčbu podpořit?

  • Pomohou bylinky! Kromě aktivního působení na krevní tlak působí rostliny, jakými jsou ibišek, hloh, ženšen, meduňka, jmelí, česnek či petržel, také preventivně a zlepšují stav cév. Tyto byliny najdete například v čaji Leros.
  • Na krevní tlak působí také řada doplňků ve formě tabletek.
  • Je vhodné zařadit do jídelníčku i vitamíny a minerály, zejména draslík, vápník a hořčík. Ty přirozeně přijímáte v potravě, případně jejich hladinu v těle můžete doplnit některým z minerálních doplňků stravy.

Co by rozhodně mělo být součástí péče o váš krevní tlak, je změna životního stylu, která je také nejúčinnější z dlouhodobého hlediska. Hypertonici by měli dodržovat dostatečnou spánkovou hygienu, méně se stresovat a více odpočívat. Žádoucí je také dieta, při které by v jídelníčku měla převažovat zelenina a ovoce, luštěniny, vláknina, ryby, kvalitní oleje či chmel (ne však ve formě oblíbeného nápoje). Příjem soli (i sodíku) a koření by hypertonici měli rapidně snížit. 

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám