Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Přípravky na problémy s vlasy » Přípravky na vši a hnidy

Přípravky na vši a hnidy

Dříve to byla ostuda, dnes jsou vši a hnidy tak trochu na denním pořádku. Ovšem i v současnosti přetrvává pocit, že jsme něco zanedbali, jak je to možné, když to naše dítě je tak čistotné a myjeme mu vlasy pravidelně.

Nezanedbali, nezoufejte, setkání se vší dnes nemine skoro žádné dítě ve školce, ani dítě školou povinné. A veš si zdaleka nevybírá jen děti, a proto je dobré mít doma přípravek, který vás vší a hnid zaručeně zbaví.

Dítě za vši a hnidy nemůže

Vši jsou to tvorové snadno přenositelní, velmi schopní a odolní a dokonce to, co na ně dříve spolehlivě zabíralo, dnes nefunguje.

Věděli jste, že tento obávaný parazit se živí lidskou krví a když ji nemá, umírá do 24 hodin. Krev saje minimálně 3x denně. Samičky žijí nejvýše 5 týdnů, ale za tu dobu nelení a nakladou 50 až 150 vajíček neboli hnid do vlasů těsně u pokožky. A protože jsou hnidy pěkně přilepené, nejdou jen tak odstranit. Nezbývá, než vzít speciální hřeben a obrnit se trpělivostí a hnidy vyčesat pěkně pramen po prameni.

Dříve napadení vší znamenalo postrach pro dívky s dlouhými vlasy. Musely se smířit s tím, že na nějaký čas budou „nakrátko“. Dnes už stříhat nemusíte.

Co na vši zabírá

Nekompromisní boj. Nic jiného nepomůže. A opět platí, že připraveným štěstí přeje. Mějte oči na stopkách – všímejte si, jestli se dítě často drbe nebo škrábe ve vlasech.

V některých domácnostech vyhlašují poplach a pouští se do kompletní dezinsekce, která začíná vypráním všech textilií až po záclony. Nevěřte tomu, že mají větší šance na vyhraný boj. Místo zuřivého úklidu vyberte speciální šampón proti vším. Je jich celá řada. Mezi favority patří šampon Capissan forte nebo vysoce účinný šampon a sérum Liquido duo forte. 

Babské rady na vši a hnidy

Mezi ty nejdrsnější patří rada – namočit hlavu slivovicí nebo octem, pěkně hlavu zavázat a nechat několik hodin. Umíte si to představit?

Jiná rada zní – namíchat tři díly běžného stolního oleje a jeden díl klasické francovky, pěkně promastit, zakrýt igelitem a vydržet tak aspoň hodinu, pak si hlavu umýt a použít normální šampon.

Ačkoliv jsou vši už zvyklé na ledacos a odolávají, jednoznačně jim nevoní tea tree olej a tak šampon s ním má také docela velkou šanci.

Na světě existuje více než 200 druhů vší. Jsou to paraziti, kteří dokážou pěkně potrápit. Na druhé straně, pokud budete k boji proti nim vyzbrojeni, do 14 dnů jste vítězi.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám